Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 91

Tema: Pocetnik: sto detaljnije informacije

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Question Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Pozdrav svima, cini mi se kao super organizacija gde mogu da dobijem dobre inf.Noviji sam sto se tice teraristike i planiram da uzmem tarantulu, klasicno pitanje je koji je najbolji rod za pocetnike ali da ispunjava sledece uslove: da moze da se "hendluje" da je terestrijalni tip, sto tamniji bez nekih svetlih boja(bela/zuta/roze) i da nije previse zahtevan. naisao sam na najcesve rodove (grammastola, laisidora, brachypelma) ali me zanima koja je dobra vrsta koja ispunjava napred navedene uslove. Hvala unapred

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Po ovome što si napisao najviše bi ti odgovarala Grammostola pulchra.Samo nemoj često da je uzimaš u ruke jer je to samo nepotrebno stresira.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Hvala, nju sam imao na umu ali od prijatelja sam dobio inf. da treba dosta duboka podloga oko 30ak cm jer voli da se ukopa, da li je to tacno

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Možda bi i kopala ali bi je relativno često viđao. Nijednoj tarantuli neće škoditi dublja podloga, to joj samo može pomoći da se bolje odomaći. Bolje uzmi par komada odmah na početku tako da će ti u svakom trenutku neka od njih biti vidljiva
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    pametno xD , moram za pocetak jednog da se uhodam pa za u buduce videcemo

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    a da pitam samo nesto, kakva je B. Vagans, mislim na to da li je terestrijalni tip, zahtevan za cuvanje, da li moze da se "hendluje" da li plete mrezu i to ?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Većinom se terestrijalne vrste ukopavaju dok su manje,kada odrastu su većinom na otvorenom.Vagans je malo plašljivija vrsta,zna da baca dlačice ako je uzmeniriš,sve ostalo kao kod pulchre.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Svaka moze da se hendluje. Uzmi bilo koju terestrijalnu vrstu iz Juzne Amerike koja ti se svidja.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Hvala na svim savetima, uzi izbor mi je B. Vagans i B. Smith, zanima me kod koje vrste su varijacije koza cesce msm na to da posvetli boja ili da se promeni nekako ?

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Jesi razmotrio B. albopilosum? Možda bi ti se ta svidela. Što se tiče pitanja, ne razumem baš šta si hteo reći i u koju svrhu te to zanima..?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    jesam, mnogo je belicas ne svidja mi se izgled, evo pokusacu lepse da objasnim, nailazio sam na B. vagans koje su bas crne po citavom telu i nogama a abdomen im je crvenkast, kao i neke smyth koje imaju svetlije i tamne sare (nisam pomesao sa annitha-om)

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    jesam, mnogo je belicas ne svidja mi se izgled, evo pokusacu lepse da objasnim, nailazio sam na B. vagans koje su bas crne po citavom telu i nogama a abdomen im je crvenkast, kao i neke smyth koje imaju svetlije i tamne sare (nisam pomesao sa annitha-om)

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    "Najpitomije" su ti grammostole, ja sam baš pre par meseci uzeo bebu pulchru, i ne ukopava se uopšte, konstantno je na otvorenom. Mada, to ti sve zavisi od individualnog temperamenta pauka. I čisto da znaš, sigurno ćeš imati više od jednog pauka, čim se uhodaš.

    Inače, ne bih ti savetovao rukovanje paukovima, to je ipak veliki stres za njih, pokazivali oni to ili ne. Imam A. versicolor već oko 2 i po godine, jednom sam samo rukovao njim, i to kad je bio jako mali, a ovu pulchru ne planiram da uznemiravam. To ti je čisto moj savet, paukovi su za gledanje/display, a ne za druženje i pokazivanje ljudima.

  14. #14
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    Svaka moze da se hendluje. Uzmi bilo koju terestrijalnu vrstu iz Juzne Amerike koja ti se svidja.
    Tacno je da svaka moze da se hendluje, samo da ne bude kao sa jestivim pecurkama, da neke mogu samo jednom!

    @Dexter - ti u principu mozes da ganjas po rukama i calceatum, maculatu ili Pokije, ali poenta je da T nisu zivotinje za cackanje, to je za njih nepotrebni stres. Osim toga, posto vidim da razmisljas o vagansu, ako ga budes uzimao u ruke, verovatno ces iskusiti kako je kad te zaprasi dlacicama. Ja sam recimo na pocetku bio potpuno "imun" na njih i nisam imao nikakve reakcije(iako nikad ne uzimam T u ruke osim ponekad pulchru kad pokazujem T nekom ko ih prvi pupt vidi, ali to je jednom u nekoliko meseci), a u poslednje vreme cu da poludim. Evo prekjuce mi se presvukao jedan sling, samo sam izvadio kosuljicu da vidim pol, posle 5 minuta je celo telo pocelo da me svrbi, a posle 15 minuta sam imao plikove(nalik onim od ujeda komarca) po celom telu. I svaki put mi se to desava, a reakcije su sve jace i jace, toliko da vec neko vreme razmisljam da batalim NW vrste, jbt kad me vide ljudi misle da imam neku bolest! Pritom ne pamtim kad sam poslednji put uzeo T u ruke :/

    I na kraju treba da uzmes u obzir i mogucnost da te ujede. Jel te ubola nekad pcela ili osa? Kako reagujes na njihov ubod? Ako si slucajno alergican, nemoj da se zezas sa T...

    P.S. Nisam ti napisao sve ovo da bih te odvratio od cuvanja T, nego da znas sa cime se suocavas i sta sve moze da se desi. Mada kontam da ce ti i hendlovanje vrlo brzo dosaditi...pogotovo ako ti organizam bude reagovao kao sto sada reaguje moj na iritirajuce dlacice!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Hvala puno na opsirnijim savetima, ubola me osa jednom, osetio sam kako je i nije mi nista bilo a i radio sam alergo test nisam alergican ni na sta, posle svega verovatno cu da smythi iako je imaju vrlo cesto ljudi sto mi se jedino ne svidja kod nje

  16. #16
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Ne treba da to da gledas, pogotovo sto ti je ovo prva T. Treba da gledas koliko ti se svidja. Ako si bas uporan da je uzimas u ruke, moj predlog ti je G. pulchra, jer ne bacaju dlacice(bar 5-6 koje sam ja imao nisu bacale, a ni ova sada). Smithi ume da bude bas nezgodna sto se toga tice...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Jesi razmotrio B. albopilosum? Možda bi ti se ta svidela. Što se tiče pitanja, ne razumem baš šta si hteo reći i u koju svrhu te to zanima..?
    Kod B.albopilosum-a postoji dobra stopa varijabilnosti, bas sam neki dan gledao na AB o tome. Da li je to zbog "inbridinga" ili jednostavno postoje prostorne varijacije, ko zna... Evo teme http://arachnoboards.com/threads/wil....280413/page-3

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    Kod B.albopilosum-a postoji dobra stopa varijabilnosti, bas sam neki dan gledao na AB o tome. Da li je to zbog "inbridinga" ili jednostavno postoje prostorne varijacije, ko zna... Evo teme http://arachnoboards.com/threads/wil....280413/page-3
    Kod albopilosum postoje hobby form i wild form.Za hobby form se predpostavlja da Jr to u stvari albopilosum x vagans i nju većina nas ima.Pre par godina je započet projekat gde uzimaju albopilosum-e is divljine i razmnožavaju ih u zatočeništvu u nadi da će potisnuti ovu hobby form sa tržišta.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  19. #19
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Citat Prvobitno napisao dexter Pogledaj post
    Hvala puno na opsirnijim savetima, ubola me osa jednom, osetio sam kako je i nije mi nista bilo a i radio sam alergo test nisam alergican ni na sta, posle svega verovatno cu da smythi iako je imaju vrlo cesto ljudi sto mi se jedino ne svidja kod nje
    Uzmi onda B. auratum, on izgleda slično kao smithi a nije baš toliko čest.

    Citat Prvobitno napisao borotasinisa Pogledaj post
    Kod B.albopilosum-a postoji dobra stopa varijabilnosti, bas sam neki dan gledao na AB o tome. Da li je to zbog "inbridinga" ili jednostavno postoje prostorne varijacije, ko zna... Evo teme http://arachnoboards.com/threads/wil....280413/page-3
    Stvarno drastična razlika. Vrlo moguće da je do hibridizacije (slučajne) jer ima baš puno vrsta Brachypelmi koje se teško razlikuju. Sam taj CB primerak izgleda kao neki hibrid jer je jedva kovrdžav a još ako je neko iz roditeljske linije pogrešno paren onda je sve jasno.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Pocetnik: sto detaljnije informacije

    Samo da pitam, koji je bolji B. smythi ili G. pulchra po vasem misljenju od gore navedenih stvari?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •