Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Zeleni piton

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Cool Zeleni piton

    Da li neko zna ovu vrstu i da li je neko ima i ako moze nek napise nesto o njoj

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Trebalo je da napises sta te konkretno zanima. Ne znam da li trenutno neko ima u Srbiji, znam neke ljude koji su imali, ali ne znam da li imaju jos uvek(Kimo, Pedja, Zarko).

    Evo ti nesto osnovno o njima: latinski naziv je Morelia viridis. Nisu mnogo velike, rastu do 2m zenke, muzjaci su manji. Arborealne su, dimenzije terarijuma treba da budu otprilike 90x60x60cm sa isprepletanim granama. Temperatura u rasponu 26-32C(treba da ima gradijent), nocu oko 21-22C. Vlaznost oko 60%, ne sme da bude niska ali ni previsoka jer mogu da imaju respiratorne probleme.

    Vaze za zmije koje se jako tesko pripitomljavaju, mada nisam siguran koliko je to tacno. Ja imam Morelia spilota cheynei VPI, i ona je kao mala bila "heftalica", nije bilo sanse da otvorim terarijum a da ona odmah ne pocne da ujeda, bukvalno u prazno, samo se baca. Mislim da je vise do vlasnika koliko je uporan i koliko je spreman ujeda da istrpi dok je zmija mala. Ja sam ovu moju pripitomio, mada i dalje se savije u pozu za napad kad joj otvaram terarijum, ali mislim da ce se opustiti vremenom(jos nije odrasla, ima oko 130cm). Ali ono sto je sigurno tacno je da imaju #####an ujed, jer imaju mnogo zuba i desava se da nece da puste kad ujedu...

    Takodje vaze i za "poster" zmije, jer se jedno 99% vremena ne pomeraju, pa se kaze da je isto da li imas pitona ili sliku u terarijumu, podjednako ce se pomerati
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Znaci nisu za pocetnika

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Nikako nisu za pocetnika. Zapravo ne mogu da se setim neotrovnice(ne racunajuci ove ogromne zmije preko 3-4m) koja je manje za pocetnika od M. viridis. Sto je zamiljivo(ovo sam citao u nekoliko tema na Venomlandu), ona se zapravo preporucuje hobistima koji posle vise godina drzanja neotrovnica hoce da predju na otrovnice, pa ako uspeju da ih chondro ne ujede neko vreme(osim pri hendlovanju), mozda mogu da razmisljaju da uzmu neku otrovnicu, u suprotnom nikako
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Znaci ovaj piton je otrovan

  6. #6
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Jao majko... Iz cega si zakljucio da je otrovan? Ni jedan piton nije otrovan.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Znam da nema veze sa ovim al asociralo me, neki dan sam cuo pricu kako je smuk dole u Srbiji na nekoj planini pojeo kobru hhahahaa... Bez uvrede Aco, ne poredim te sa ovim samo sam se setio i morao sam da podelim. Pusti se viridisa, pogledaj spilote i slicne stvari, pa kad se naviknes na njih i zmije uopsteno gledaj dalje. Ima i zeleni morf B.fuliginosusa ali nema ga kod nas Ko mali viridis izgleda PljunutiSad mi debela parahybana roknula sa stakla hahaha, trgnem se uvek, iako je sa par cm visine... Dobro, necu vise u off obecavam..

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Ma znao sam da nije otrocan nego sam sa jednim sto mi reko da je otrovan

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Kako se zove taj jedan?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Ma ne znam neije sa foruma sa fejsa je i iz amerike je. Pitao sam ga na engleskom

  11. #11
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    ... i onda je mrmot...
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Zeleni piton

    Ahhaajahahahahahah

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •