Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 61 do 71 od 71

Tema: Pocetak sezone mrava

  1. #61
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Citat Prvobitno napisao Vasquez Pogledaj post
    Hej!
    Ja sam nasao 7-8, bas sam uhvatio dan kada su letele.
    I sve vec imaju jaja.
    Ali sam jednu imao jos od marta, zimski mravi oni.. i upravo sam joj podavio jaja -_-
    Kreten.
    Meni nesto telefon nece da fokusira pa ne mogu bas da slikam, tacnije ne mogu uopste. Pa uglavnom ja sam moju tutnuo u kutiju sa tresetom, racunam tako je prirodnije, bice stabilnija temperatura i bice mrak i manje vibracija, pa cu za par dana samo pogledati jel ima jaja. A ti ako mozes slikaj cisto da se uverim da je to to, mada dosta je karakteristicna glava i dosta je velika

  2. #62
    Član
    Datum registracije
    Sep 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Slikacu kad budem imao vremena. Ne bih da ih mnogo uznemiravam. 5/6 su sigurno legle jaja. Jednoj ne mogu da ih pronadjem, ali se ponasa kao da ih ima (zastitnicki kad je pogledam). Jedna je fascinantna jer je legla preko 25 jaja, sada ima oko 15 larvi. I ko zna koliko jaja.

    Prilicno sam siguran da imam
    Messor barbarus sp - 5-6
    Formica fusca? - 1 (Mislio sam da nece napredovati, ali uskoro ce dobiti jos radnika - pored onih prvih koje sam pokupio.)
    I mislim da je jedna camponotus posto je velika, crna. Ali nisam siguran.

    Jedna camponotus mi je poblegla u kuci. A imam parket i drvenu garnituru. Najeb'o sam.

  3. #63
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Danas je nesto bilo oblacno, sparno bar ovde u Vojvodini, naleteo sam samo u dvoristu na ~10ak kraljica (rekao bi da su nigeri) a i dok sam setao kera sam video dosta njih. Uglavnom uzeo sam 3 (nisam imao vise epruveti) dve bez krila i jednu s krilima mada dok sam uhvatio druge dve i ova je odbacila krila sto je dobar znak, danas je definitivno bilo letova bar kod mene ( Okolina Novog Sada). A posto je skoro mesec dana od kako sam nasao kraljicu c.vagusa danas sam je iskopao iz onog treseta da vidim sta se desava, i ima podosta jaja i zasad sve dobro ide

  4. #64
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    U Vojvodini je uvek sparno... :P
    Inače, sećam se kakve sve bube je moj kerić našao, uključujući i kraljicu. Vrstu nismo uspeli da odredimo ali je bila crna i golema i već oplođena, da tako kažem. Nakon par dana je počela da leže jaja. Sećam se i da je pre par godina u prodaji mogao da se nađe onaj formicarium sa providnim gelom i LED diodama odzdo, tako da ae sve lepo vidi. Pokušaću da nađem sliku pa da okačim.

  5. #65
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Juce si bas morao da se trudis da ne zgazis neku... Pa nije uvek sparno, evo danas ubi vetar

  6. #66
    Član wazzup'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Malopre sam izveo kerića, a vetar ubi, ne moš' čovek da gleda fino, sve mu vetar nanosi prašinu u oči... Kad ono kerić našao žabu...prošli put je našao polumrtvog stršljena koga sam hteo da stavim u insektarijum xD ... Zato kera u šetnju i naćićeš sigurno neku zanimljivu bubu ili kraljicu mrava :P ... Bilo kako bilo, ovo toplo vreme treba iskoristiti, svašta može da se nađe u prirodi.download (2).jpg

    Inače, evo tog formicariuma o kojem sam govorio. Mogao se naći u prodaji ovde do pre par godina sa sve tim LED postoljem i gelom.

  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    E evo ja sa malim updejtom o onoj kraljici sto sam nasao u Maju. Naime u pitanju je Liometopum sp. Prvi put cujem za vrstu pa cu se malo vise informisati i verovatno otvoriti posebnu temu gde cu gledati da kacim slike i po koji video. Inace iz prve ture radnika sam prebrojao cak 25-30 radnika.
    Screenshot_2.jpg

  8. #68
    Član
    Datum registracije
    Sep 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Hm, 3/6 Messor su dobile oko 10ak radnika za sada. A jos dolaze.
    Jedna messor je ostala sa samo 3-4 larve. Prilcno velike, ne znam zasto o.O? Videcu sta ce da izlegne.
    Nasao sam jos jednu Fuscu ja mislim. Odmah je legla jaja.

    Prilicno je lepo videti prve radnike, ali posto jos uvek nisam nabavio kutije/terarijume - moracu da dam nekom neke. :/
    Nista od slika, nemam vremena xD

  9. #69
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Citat Prvobitno napisao Vasquez Pogledaj post
    Slikacu kad budem imao vremena. Ne bih da ih mnogo uznemiravam. 5/6 su sigurno legle jaja. Jednoj ne mogu da ih pronadjem, ali se ponasa kao da ih ima (zastitnicki kad je pogledam). Jedna je fascinantna jer je legla preko 25 jaja, sada ima oko 15 larvi. I ko zna koliko jaja.

    Prilicno sam siguran da imam
    Messor barbarus sp - 5-6
    Formica fusca? - 1 (Mislio sam da nece napredovati, ali uskoro ce dobiti jos radnika - pored onih prvih koje sam pokupio.)
    I mislim da je jedna camponotus posto je velika, crna. Ali nisam siguran.

    Jedna camponotus mi je poblegla u kuci. A imam parket i drvenu garnituru. Najeb'o sam.

    99,99% sanse su da imas Messor structor a ne Messor barbarus-a jer nije doba godine kada se kraljice barbarusa mogu naci, tako da sam poprilicno siguran da imas structora, sto se tice Formice sibni sliku da vidimo je l fusca, fusca je skroz crna skoro, mada sudeci po nekoj mojoj intuiciji uhvatio si Lasius niger kraljce a sto se tice Camponotus-a ako je skroz crn onda je vagus i oni su bas bas veliki kraljica je oko 20 mm uglavnom sibni slike da vidimo.

    Citat Prvobitno napisao wazzup Pogledaj post
    download (2).jpg

    Inače, evo tog formicariuma o kojem sam govorio. Mogao se naći u prodaji ovde do pre par godina sa sve tim LED postoljem i gelom.
    Ne kupujte ovakve formikarijume molim vas ocajni su, uginuce ti svi ukljucujuci i kraljica i mravi, bolje narucite preko aliexpressa/alibabe one glupe pleksiglas formikarijume nego da kupite ove gelove kojekakve, ili uzmite pa napravite sami vrlo je lako.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  10. #70
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Pozdrav za 2018. godinu Uskoro mozemo da ocekujemo let C. Vagusa. Uslovi za let su:Oko 28 stepeni; vreme pred oluju.
    Zelim svima srecu ove godine

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Pocetak sezone mrava

    Pre 2 dana je bio let tetramorium sp-a. A danas sam primetio let l. Nigera.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •