Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

  1. #1
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Treba da pocnem sa izradom pozadine od stiropora za terarijum, pa me zanima koji silikon treba da kupim? I jer ima neki lepak u tubi sto moze stirpor da se lepi posto za silikon mora da se ima pistolj?I kada napravim pozadinu (lepak za plocice pa boja) da li na nju utice toplota od sijalice u terarijumu?

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    U suštini možeš sve sa lepkom za pločice, i lepljenje stiropora i pravljenje reljefa tj. brazdi na "stenama". Na pozadinu neće uticati toplota sijalice.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Član Mare013pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2014
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    25

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Jedna molba samo ako moze kad zavrsis da okacis sliku ja sam želeo,tacnije jos uvek zelim ali se ne usuđujem da napravim pozadinu od stiropora jer sam gledao na youtube ( samo ukucas 3d background) razne tehnike pravljenja i detaljna objasnjenja cime i kako.... ali sam samo rekao ----> no way
    Lakse bi mi bilo da platim nekom nego da gledam kako moje ideje propadaju xD Mozda se usudim ako jednoga dana budem pravio veci terarijum ))

  4. #4
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Vazi, okacicu slike kad uradim

  5. #5
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Ako neko zna da mi odgovori da li bi agama unistila takvu pozadinu jer je terarijum za nju? I zasto bi trebao deblji stiropor jer kad se premaze lepokom to ce da bude cvrsto? Da li bi bio dovoljan stiropor 2-3 cm?

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Deblji je bolji zbog formiranja različitih reljeva rezbarenjem, pre stavljanja lepka. Ako hoćeš da si pozadina bude samo ravna, onda može i tanje. Inače, stirodur ti je mnogo zahvalniji za obradu od stiropora. Osim toga, ako agama slučajno krene da ga kruni (mada ne bi trebalo) neće se rasipati u kuglicama koje može pojesti.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #7
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum


  8. #8
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum


  9. #9
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Eto kako napreduje pozadina. Misljenja dobrodosla

  10. #10
    Član Mare013pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2014
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    25

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Boga mi pravi si umjetnik znaci grubi radovi su u toku ) a jel koristis noz sa oblikovanje ili lemilicu? Kako i čime ćeš "bojiti" da li ćeš preći cementom,cini mi se da sam video na youtube-u da su neki likovi radili u tri ruke cement nesto kao prva ruka ređi pa onda gušće i gušće (nisam siguran ) ili imas mozda negu laksu i bolju varijantu?

  11. #11
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Hvala Komade sam seko skalpelom pa ih zalepio silikonom a onda sam sam sve to oblikovao lemilicom. Mnogo dobar reljef moze da se dobije uz pomoc lemilice samo sto dosta smrdi pa mora da se radi napolje. Samo lagano ides izmedju komada i preko njih i moze mnogo lepo da ispadne. A sad sledi lepak za plocice videcu koliko je sloja potrebno pa boja za beton. S obzirom da mi je ovo prva pozadina mislim da nije lose kako izgleda za sada.

  12. #12
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Odlično izgleda za prvi put Obično ljudi naprave komade sličnog oblika pa izgleda nekako veštački a kod tebe je super što imaš i manjih i većih stena. Ja bih ti čak zalepio i deblje komade na nekim mestima, da izgleda još različitije.
    U koju si boju planirao da ofarbaš? Da je moja pozadina, ofarbao bih u neku crvenkastu ili braon i još bih izbušio rupe na pojedinim mestima u pozadini i u njih uglavio busenje suve trave da nije baš skroz gola pozadina
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  13. #13
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Hvala, ima komada i od debljeg i tanjeg stiropora samo se ne vidi dobro na slikama. A upravo u tako neku boju planiram da farbam, neki pustinjski stil posto je za agamu. A svidjq mi se ideja za suvu travu, samo jer mislis da trava ide vertikalno iz zida pa da visi ili ili nekako horizontalno kao iz zemlje da raste. Daj neku ideju

  14. #14
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Busen trave bi bio pod nekim kosim uglom na gore Ovako nekako




    Evo još jedna ideja koja mi upravo pala na pamet. Možeš zabosti negu granu koja bi podsećala na drvo koje izlazi iz stene. Samo trebaš potrefiti koja biljka se baš tako grana.


    Možeš tako nešto videti i u jednom od mojih terarijuma pri dnu ove teme:
    http://www.teraristika.org/forum/sho...um+grammostola
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #15
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Hvala na pomoci, probacu nesto da uradim na tu foru A da li bi mogao za podlogu u terarijumu da koristim crvenu zemlju ,mogu da donesem sa Vlasinskog jezera slicna je kao ova sto si ubacio u tom terarijumu za tanrantulu samo crvenkasta? Naravno prvo da je ispecem u rerni.

  16. #16
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Možeš mada agame više vole pesak jer ponekad kopaju a i bolje ublaži pad kada se strmoglave sa vrha terarijuma Osim toga, lakše možeš izvaditi deo na kojem je vršio nuždu kada je podloga pesak. Možda možeš o da kombinuješ.. Vidi da ti pozadina i pesak nisu baš iste boje jer će delovati jako uniformno.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  17. #17
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum


  18. #18
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum


  19. #19
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum


  20. #20
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezu pozadine za terarijum

    Nisam stavljao neke suve travke jer nisam nasao, sve zeleno Ali sve u svemu nije lose ispalo

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •