Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Izrada prvog terarijuma za prvog kameleona - PITANJA

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Post Izrada prvog terarijuma za prvog kameleona - PITANJA

    Pozdrav svima! Nov sam u teraristici i jako sam se zainteresovao za jemenskog kameleona i izradu jednog lepog i kvalitetnog terarijuma. Imam iskustva sa akvaristikom, čitao sam dosta ovih dana ali opet imam par nedoumica pre svega oko izrade terarijuma (O održavanju kameleona manje, ali otom potom).
    Ideja je sledeća:
    dimenzije oko 50d x 50š x 80v
    Sa prednje strane staklo. Pitanje: Da li je dobro da napravim staklena vrata, da imam bolji pristup terarijumu i kameleonu? Ili na foru kliznih vrata?
    Sa strane: Staklo ili osb ploca? Čitao sam da je najbolja "dijagonalna" ventilacija, jel je okej sa leve strane gornja trećina mreža, a sa desne donja trećina? (eventualno i na zadnjoj strani manja površina sa mrežom?)
    Sa zadnje strane verovatno osb ploča? Želim da napravim da što prirodnije izgleda, da imam mali habitat u dnevnoj sobi pa sam u skladu sa tim na youtube izučio tutorial za pravljenje 3d pozadine od stiropora premazanim lepkom za pločice. Tu bih nabudžio grane koje vire, kao neke džepove za (verovatno) prirodno bilje, koru od drveta, kokosov treset, a isto bih uradio i sa strane na mestima gde nije mrežica. Pitanje: Da li tu postoji nešto što može škoditi kameleonu? Da li vlaga ili temperatura sijalice može napraviti problem?
    Dalje, što se tiče održavanja vlažnosti. Čitao sam o nekim "rain" i za kapanje sistemima, takođe i o jednostavnom prskanju po bilju. Da li zbog stakla može doći do prevelike vlažnosti? Da li je za podlogu dobra mešavina zemljišta za cveće i kokosovog treseta i u kom odnosu? Da li će se voda zadržavati i jel je potreban kakav drenažni sistem?
    Kad se setim još nekih nedoumica, pisaću, do tada, očekujem mišljenja i savete, hvala

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Izrada prvog terarijuma za prvog kameleona - PITANJA

    Nije sve ovo sto si ti pitao toliiko bitno. Mozes da napravis jednostavan ter. Bez svega ovoga samo da stavis obs ploce i napravis rupice za vazduh i sa prednje strane stavis staklo a mozes i da ga nabudzis sa svime i svacime. Bapravi kako ti hoces i kako ti odgovara. Inace nista od ovoga sto si spomenu ne moze da steti kameleonu

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •