Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Pitanja, saveti... (B. auratum)

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3

    Uobičajeno Pitanja, saveti... (B. auratum)

    E ovako, imam B. Auratum, zenku, oko 8 cm, prva mi je tarantula i imam par pitanja:

    1. Sto se tice hranjenja, dobio sam neke fobase (ako se tako zovu oni zivahni crvi), proslo je vec oko nedelju dana od kad sam je dobio, da li da joj stavim fobasa u terarijum? bojim se da se ne zakopa ili tako nesto. ili da mu zdrobim glavu (citao sam tako nesto ovde).. Kad probam onako da stavim crva blizu nje, ona se onako uznemiri, kao da se boji crva.. Da nisu previse veliki? Ili da mozda promenim hranu? Sta je najbolje za tu velicinu T?

    2. Terarijum. Da li moze da smeta ako je terarijum previse ''natrpan''. msm imam neku malu saksijicu kao kucicu, neke ukrase kao keramicke kosti, i par biljaka.. Da li to moze da smeta tarantuli tokom hranjena, da ne pobegne plen i tako to?

    3. Da li preuredjivati terarijum? Ako smeta ovo pod brojem 2. A i kada sam je dobio, nisam imao nikakav treset, narucio sam onaj kokosov treset, ali zbog praznika kasno ce stici, pa sam kupio u pet shopu neku mesavinu, ne znam tacno sta sve ima.. Kad mi stigne ovaj treset da ga promenim?

    Zahvaljujem se unapred!

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja, saveti... (B. auratum)

    Pozdrav!
    1. Spusti crva pored nje i vidi kako reaguje. Ako se boji onda joj ponudi manjeg, a ako se lagano odmakne onda nije gladna. Crva izvadi pre nego što krene da se ukopava a glavu mu gnječi samo ako si siguran da je gladna jer u suprotnom ćeš ga baciti.
    2. Ne može da joj smeta.
    3. Kad stigne kokosov, samo ga sipaj preko tog već postojećeg.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Pitanja, saveti... (B. auratum)

    Odlicna vrsta!!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •