Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: Prvi put

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Question Prvi put

    Pozdrav ljudi, imam pitanje. S obzirom da se plasim paukova poprilicno, a nemam skoro nikakvo predznanje o njima (tarantulama) ne znam da li sam za to da kupim jednu. Strasne su al nekako bih i da prevazidjem taj strah, kad sam cuo da i nisu toliko opasne (ne mogu da ubiju coveka i da nisu agresivne) krenulo je da me privlaci sve to. Nisam siguran da li da kupim jednu ili ne, nisam strastven po pitanju svega toga kao vi, bar za sada.ne bih smeo da otvorim terarijum jer bih se uplasio da ce da iskoci haha

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Pozdrav! Slobodno kupi mladu tarantulu neke mirnije vrste. Ubrzo ćeš shvatiti da se više ona plaši tebe nego ti nje nakon što otvoriš kutiju
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Pozdrav, prevazici ces strah bukvalno 3 dana od kada uzmes tarantulu. Jer nemas cega da se bojis, nikad ne napadaju prvi, niti budu agresivne bez razloga, uvek ce da pobegnu ili da se sakriju u nevolji. Preporucio bih ti g. pulchripes jer je neverovatno mirna vrsta. Pitaj za sve sto ti treba

  4. #4
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Vazi, hvala vam

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Nasao sam na internetu covek prodaje Lasiodoru Parahybanu sa terarijumom komplet 80e, a tarantula je 7-8cm, ne znam kakva je ona

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    dobra je prohibana, jedna od najvecih tarantula, ali video sam drugi post za g. pulchru i pre bih ti preporucio pulchru ili pulchripes jer su mirnije i nisu agresivne. Prohibana ima obicaj da ispusta iritirajuce dlacice i sve sto dospe u terarijum gleda kao hranu. Prednost je sto jako brzo raste. Nisam siguran za aktivnost, ova moja ne izlazi iz kucice ali ljudi kazu da su neke aktivnije. Na kraju moraces sam da odlucis koju ces da uzmes

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Vazi hvala :-D

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Citat Prvobitno napisao LukaBG Pogledaj post
    Nasao sam na internetu covek prodaje Lasiodoru Parahybanu sa terarijumom komplet 80e, a tarantula je 7-8cm, ne znam kakva je ona
    To ti je preskupo, pogotovo ako tarantula nije ženka. Parahybana od 7-8 cm neodređenog pola realno vredi možda 1000 din a terarijum za nju možeš naći za oko 2000 dinara.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  9. #9
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Da, da, ok smislicu nesto hvala

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Pozdrav, imam smithija vec nekoliko meseci velicine do 5 cm i kad se poslednji put presvlacio ja ga nisam dirao skoro mesec dana, nisam znao koliko da cekam i malopre da vidim sta mu se desava jer ga nema jako dugo a kosuljica se vidi a i nesto nalik posteljici i ja pomerim malo treset (posto je bio u nekoj njegovoj rupi) da vidim sta se desava izvucem kosuljicu i kako mi se cini presvlacenje je bilo uspesno samo mi nije jasno kako je on uginuo odmah pored kosuljice, sta moze da bude uzrok ?

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Rekao bih,dehidratacija.U toku presvlacenja izgube dosta vode.Kada mi se smithi presvuce, kvasim terarijum jos par dana dok se ne stabilizuje.Kada vidim da ide u suvi deo terarijuma,prestajem i onda ima samo ciniju sa vodom.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Kako izgleda? Jel na nogama uginuo? Kakvih mesec dana, mnogo je to...

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    na nogama, samo se je skupio... ja sam kvasio dok je on bio u rupi a i kada se jedva videla kosuljica nastavio sam sa kvasenjem al nije izlazio dugo a nisam smeo da ga diram

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Prvi put

    Citat Prvobitno napisao LukaBG Pogledaj post
    Pozdrav ljudi, imam pitanje. S obzirom da se plasim paukova poprilicno, a nemam skoro nikakvo predznanje o njima (tarantulama) ne znam da li sam za to da kupim jednu. Strasne su al nekako bih i da prevazidjem taj strah, kad sam cuo da i nisu toliko opasne (ne mogu da ubiju coveka i da nisu agresivne) krenulo je da me privlaci sve to. Nisam siguran da li da kupim jednu ili ne, nisam strastven po pitanju svega toga kao vi, bar za sada.ne bih smeo da otvorim terarijum jer bih se uplasio da ce da iskoci haha
    Apsolutno razumem kako se osecas Tako je meni bilo prvi put kad sam uzeo zmiju, pa jos kad se ona uplasi mene, ja se jos vise uplasim nje Ali vremenom kako sam polako poceo da je uzimam u ruke (u tom trenutku da umrem, imam osecaj da ce mi srce iskociti) i kako sam video da je ona postajala sve mirnija, tako je i meni postalo sve lakse i lakse. Uglavnom, ja sam moj strah od zmija prevazisao za manje od mesec dana, pa se eto nadam da ces ti imati isto tako dobro iskustvo sa tarantulama
    Poslednji izmenio Djoleee; 23.10.16. u 19:43.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •