Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: G. Pulchra saveti

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Question G. Pulchra saveti

    Pozz ljudi, razmisljam da uzmem neku tarantulicu ozbiljno, totalni sam pocetnik, mada dosta sam do sada i naucio trazeci sve po netu, nego hteo sam da vas pitam sta mislite o Grammostola Pulchri kao prvom pauku? Cujem da su jako dobre za pocetnike, jako lepe crne boje i pitome, a pritom mogu i da se hendluju, sta mi vi jos mozete reci o njima? Jel mi je dobar izbor i naravno ak znate nekoga ko prodaje tu vrstu? Hvalaa
    Poslednji izmenio LukaBG; 21.05.16. u 05:26.

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Dobrodosao u hobi, i kupuj je, po meni je najmirnija vrsta i moze se hendlovati (ne preporucujem hendlovanje, time samo stresiras zivotinju). Ne moras mnogo da razmisljas, g. pulchra je savrsena za pocetnike, takodje i g. pulchrapes vidi samo koja ti je lepsa. Jedina mana je sto malo sporije rastu. Najbolje su za pocetnike jer su izdrzljive i nece lako da uginu ako ne radis nesto ispravno, nisu agresivne i veoma su cesto vani sto ih cini odlicnim displej tarantulama. Ceste su u hobiju i mnogo jeftine, mozes uzeti u NS exotics ja mislim za par evra sling nisam siguran, ili ako si juznije u gekkogecko. Mada verovatno ce ti se javiti neko i ovde na forum

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Ja sam cuo da je g.pulchra zapravo skupa, ja sam u Beogradu, hvala na informacijama :-D

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    mozda trenutno, ona polaze mnogo jaja, tako da cim pukne kukon budu veoma jeftine

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    mislim da Momcilo (NS exotics) ima g pulchre, da li slingove ili nesto starije to ne znam, ali to da je retka i skupa nije bas tacno

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Momcilo ima par slinga (4-5 ako ih nije vec prodao) a cena im je bila oko 10 evra

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Smorice te pulchra jer sporo raste. Tek za 3 godine dostize neku velicinu za pohvalu. Ili da kupis odraslu to je malo skuplje, ili par manjih a medju njima pulchru. Za pocetak klasika T koje brze rastu LP.parahybana, A.geniculata, malo agresivnije, mozda ali brzo rastu za godinu dana vec imas T preko 10cm. I taman za taj period vidis da li si za hobi. A sto se hendlanja tice nisam za to ali to je tvoja stvar.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    A.geniculata i N.chromatus,jako lepe,jeftine,brzo rastu,uvek vidljive. Bolje to za pocetak.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Realno bilo koju da uzme, nece se pokajati, ali uglavnom "noviji clanovi" zele da otvaraju, diraju, hendluju tarantule, a n. chromatus nije bas prijatan po tom pitanju, moj je grizo vodu misleci da je hrana Ako zelis displej T, da ne diras, svaka preporuka za a. geniculatu ili l. prohibanu ili cak aborelnu p. regalis

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Ili G. pulchripes
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Ma bas sam se odlucio za pulchru, ali nazalost pitao sam Momcila i kaze da za sad ima samo 2 odrasle zenke koje nisu na prodaju ibda moram da cekam do septembra, a nijednu drugu ne bih osim pulchre, nzm sta da radim, jel ima jos neki nacin da dodjem do te vrste ?

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Okaci u oglasima da trazis, mozda neko hoce da proda svoju. I na grupi Teraristi na FB, tamo je(nazalost) veca frekvencija nego ovde...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: G. Pulchra saveti

    Hahaha, ja sam prosuo vodu po svom lap topu pre koji mesec pa sam napravio facebook...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •