Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: G pulchripes problem mozda?

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3

    Uobičajeno G pulchripes problem mozda?

    Ovako, imam malu g pulchripes mozda oko 6/7 cm, uzeo sam je pre otprilike mesec dana. Kada sam je uzeo stojala je u onoj maloj kutijici od sladoleda i receno mi je da kada se presvuce, da je prebacim u terarijum. Pre nekih 5 dana se presvukla i odmah sledeci dan sam je prebacio. I sad me zanima da li je mozda terarijum 30x30 velik za tu velicinu? Kada je stojala u toj kutiji bila je onako zivahna, kada uzmem da otvorim kutiju odmah se onako pomera, sada u terarijumu se slabo krece, prviu par dana se penjala na staklo, sada se onako zavuce u cosak i slabo se pomera. Da li joj je terarijum previse velik? Da je prebacim u manje nesto? Ili je mozda nesto drugo? Temperatura u terarijumu je oko 27 stepena..

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: G pulchripes problem mozda?

    Treba joj vremena da se navikne na novi okruženje. Trebao si prebaciti zemlju iz prošle kutijice u terarijum da ostanu mirisi pa bi se lakše prilagodila novom okruženju. Idući put ni slučajno nemoj da je diraš bar 10-ak dana nakon presvlačenja dok lepo ne očvrsne i ne ogladni. Jako je loše što si je dirao odmah narednog dana i još prebacivao u nepoznato okruženje. Za par dana joj ponudi hranu pa ako prihvati, znači da se malo oslobodila straha i da će se uskoro odomaćiti u terarijumu.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: G pulchripes problem mozda?

    Upravo tako. Dan posle presvlacenja ne treba ni da je pipnes, a ne da je prebacujes u nov terarijum. Prebacivanje je za nju veliki stres, a samo presvlacenje i period od nekoliko dana posle toga, dok se ne osusi i ne ocvrsne, je najkriticniji i tada je najslabija i najranjivija. Trebalo je da sacekas najmanje nedelju dana da bi je prebacio.

    Dimenzije terarijuma i temperatura su ok. Inace moras da prihvatis to da se one ne krecu puno i da to sto se ne pomera nije nista lose. Ako je zdrava, to sto se ne pomera moze samo da znaci da joj nista ne fali
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2016
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: G pulchripes problem mozda?

    Sad shvatam. Znao sam da je to najkriticniji polozaj al sam pomislio da je najbolje cim se presvuce da je prebacom da bi se navikla, a i prostor u prvoj kutiji je bio premali. Secam se da sam citao negde da je neki lik posle presvlacenja p. Murinusa odmah ga uzeo u ruku, bas zato sto zubi nisu ocvrsli, pa sam pomislio da ne moze toliko da steti.
    Sad da je ne diram par dana? I da li postoje neke dalje komplikacije zbog ovoga?

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: G pulchripes problem mozda?

    Pa nece joj biti nista ako je sad sve ok. Problem moze da nastane neposredno pri kontaktu jer joj se egzoskelet nije jos osusio i vrlo je neotporan, pa vrlo lako moze da pukne, ali da se to desilo primetio bi curenje. Eto da znas za ubuduce da je diras najmanje nedelju dana posle presvlacenja
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •