Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Meksicki smuk

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    3

    Uobičajeno Meksicki smuk

    Zdravo svima, novi smo u svemu ovome, pa bismo vas zamolili za pomoc, tj. par informacija.
    Kupili smo pre nedelju dana Meksickog smuka starog 3 god. Od tada ga nismo uzimali u ruke.. Kako bi se stabilizovao zbog puta, a onda zbog hrane..
    Stari vlasnik je tvrdio da nije agresivan.. Medjutim, nakon dva dana sam primakla prst terarijumu, a on je skocio da ga ugrize i udario u staklo..
    Zbog cega je tako reagovao?? Verovatno sam ja negde pogresila.
    I jos jedno pitanje..
    Da li ce on osetiti da se vlasnik promenio?? Kako reaguju u takvim situacijama.. On nije beba..

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Meksicki smuk

    Moguce je da je jos uvek malo izstresiran od puta, mozda mu treba jos vremena. A sto se tice da li ce osetiti da je promenjen vlasnik, u to sam veoma siguran. Ja imam kukuruznog smuka sad je star oko godinu dana, i svaki put kada je neko drugi u sobi on se uvek zavuce. A i kad dodje do drzanja u ruci, vise je rezervisan kad ga neko drugi drzi.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Meksicki smuk

    Sta nam onda savetujes, kad da ga uzmemo? Kako sa njim, ako je vec tako?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Meksicki smuk

    Ja sam evo danas prvi put u 2 meseca uzeo moju zmiju u ruku ( dosta sam bio zauzet, pa presvlacenje, pa hranjenje, sve se to oduzilo ) i cak je i ona imala par trzaja i povukla se u odbrambeni stav. )
    Mozda je najbolje jos jedno nedelju dana da ga ne dirate, i onda polako da ga privikavate na prisustvo ruke, da vidi da ruke nije pretnja ( drzati ruku na staklu mozda za pocetak, jer kazes da je skakao na staklo kad je video ruku ) pa onda postepeno i drzati ruku u terarijumu da se privikne. Takodje ja bar kod moje zmije kad hocu da je uzmem, uvek je bar 3-4 puta nezno pipnem po telu da se ne uplasi kad nesto krene iznenada da je hvata. Uglavnom ne bi ga dirao dok ne prekine za pocetak da skace na staklo...

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Meksicki smuk

    Hvala mnogo na savetu.. Poslusacemo sve sto si reko.. Pa javljamo kako je proslo..

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Meksicki smuk

    Jel ima nekog napredka u ponasanju?

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •