Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: Savjet oko geka

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Prijedor
    Postova
    10

    Cool Savjet oko geka

    Cao svima

    Dobio sam geka malca prije 2 dana,od kako je dosao stalno je u rupi,danas je malo poceo hodati i razgledati staniste i malo sam ga pronosao u rukama, pustio ga da seta..
    Imam malo problema sa grijanjem,pa ne znam sta da radim.Po danu grijem spot sijalicom i temperatura je 25-35 a po noci sobna temperatura je oko 20ak stepeni, a kada upalim infrared sijalicu (50w) ispod nje je temperatura 35, Da li je to je previse?.
    I jos jedan problemcic ,koliko puta da ga hranim na dan,trenutno ga hranim crvima fobasa 3 puta dnevno po 3,4 crvica i svaki drugi dan dajem kalcijum i vitamine.Za par dana planiram uzeti i lateralis zohare. INTERESUJE ME koliko da mu dajem za jedan obrok ili dan otprilike. Za sada rep mu je normalan.

    evo i slika
    http://oi64.tinypic.com/fm8nd.jpg

    Hvala puno
    Poslednji izmenio Totorito; 29.03.16. u 19:36. Razlog: detaljnije objasnim

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Treba da ima temperaturnu razliku preko dana, jedan manji deo da bude do 30, oko 28 bi bilo idealno, odalji malo sijalicu, a u ostatku terarijuma hladnije. Preko noci ugasis sve i to je to, 20 stepeni je ok preko noci ali ne hladnije. Sto se tice hrane zavisi koliki su fobasi, pravice on pauze u ishrani i to je ok, vremenom ces videti koliko moze da jede i kako mu odgovara. Pazi da ti lateralisi ne ostanu u terarijumu jer ce polepiti sve zivo ako ih ima puno... Evo ti jedan care sheet za pocetak, ako te nesto jos zanima pitaj: http://www.petreptilez.rs/pdf/Eublep...macularius.pdf

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Prijedor
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Evo danas imam novu brigu u vezi ishrane i stolice. Hranim ga sa 7-8 crvica dnevno (2-3 obroka). Prvi dan je stolica bila normalna, drugi dan sam crvice izmjesao sa kalcijumom i vitaminima, stolica je bila bjela i sa malo mokrace (predpostavljam), dok jutros sam pronasao izbacene polusvarene crve i 1 normalnu stolicu..
    Da li je to "normalno", da li su crvici preveliki posto je gekic jos mali a crvici su malo veci (oko 2cm) od njegovog raspona ociju (oko 1 cm) !

    Evo i slike
    http://postimg.org/image/68goghfez/
    http://postimg.org/image/qrszefmu9/
    Poslednji izmenio Totorito; 30.03.16. u 11:44. Razlog: izmjena slika

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Nisam strucnjak, imam jednog na cuvanju sticajem okolnosti i nemam pojma za nesvarene crve. Hrani ga jednom dnevno, nisu preveliki, sad sam procitao i u prethodnom postu da hranis tri puta dnevno po par komada, ja sam razumeo jednom po par... Moguce da je i od prejedanja, to ce neko drugi reci.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Prijedor
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Malo cu gledati kako se ponasa ovih dana,ako jos neko ima kakvih informacija dobro bi mi doslo.
    Hvala

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Ne znam stvarno gde su svi oni carevi sto se razumeju u gustere. Ja odgovaram u zadnje vreme na teme o gekonima jer vidim da ih nema... Nije to nista verovatno, hrani jednom dnevno koliko zeli da jede i to je to...

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Prijedor
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    ne znam, samo znam da na jednom sajtu pise ovako na drugom onako,svako ima drugaciju tvrdnju..

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Zato sto ima mnogo faktora u tome a i zavisi od jedinke. Nemoj se previse zamarati sa tim, videces vremenom kakav mu je ritam.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Prijedor
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Upravo sam ga vidio ga jede svoju kozu i preslaci se,malo sam se prepao ali mislim da ce biti sve ok i da ce jesti posle toga...

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Normalno ponasanje, najede se on svoje koze pa mozda nece biti gladan taj dan.

  11. #11
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Hrani ga jednom dnevno, dovoljno je.. Moja gekonka kad se presvlači ne jede par dana a nekada i bez toga ne jede dva-tri dana pogotovo zimi. Ali je odrasla

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Prijedor
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Tako je i hranim,jede redovno zadnih par dana i mnogo je aktivnija..

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    Prijedor
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Jos jedno pitanje

    Svaki dan ga hranim jednom uvece,ali kad mu dajem kalcijum svaki 4 dan nadjem izmet bijel i jedan normalan da li je to u redu?
    Hranu naprasim kalcijumom.

    Hvala

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Potpuno je u redu.

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Savjet oko geka

    Koliko dugo je normalno da gekon ne jede? Moj ne jede vec sest dana, ali je pre toga pojeo dubiju koja je bila velika bas, a i relativno skoro smo se selili, pa verujem da ima veze i sa tim koliko toliko

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •