Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Koje podloge koristite za vase gustere?

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Koje podloge koristite za vase gustere?

    Veoma jednostavna tema, zanima me koju podlogu koristite za vase gustere.
    Po netu sam nasao da ljudi koriste sve od ubrus papira, peska do kokosovog treseta.
    Ubrus mi nikako nije za terarijum i ruzan je
    Za pesak sam citao da ne treba koristiti kvarcni pesak i da moze biti problem ako gekon/agama proguta pesak.
    Sto se tice kokosovog treseta, negde sam procitao i da je najbolja podloga, jer zadrzava dobro vlagu, dok sam negde procitao da je veoma los, da agama/gekon moze isto da ga proguta kao i pesak sto izaziva probleme.
    Procitao sam takodje da je najbolje ispod sklonista staviti kokosov treset, da drzi vlagu da bude lakse presvlacenje, a u ostatak terarijuma da bude sitniji sljunak ili pesak, pa me zanima sta vi koristite, sta ste sve koristili i sta je vama najbolje.

  2. #2
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Ja trenutno koristim papirne ubruse, jeste ruzno ali vrlo lako za ciscenje. Kad bradonja malo poraste planiram da predjem na pesak, sad ima oko 2 meseca.

  3. #3
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Kod agame je pesak(ima 9 meseci) a kod gekona, tarantule i zmije imam kokosov treset.. do sad nije bilo nikakvih problema

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Znam da ovome nije mesto ovde, ali ajde da ne otvaram novu temu, koja se mozda vec i ponavlja, ali cime sve hranite vase gustere? Ja bih koristio crve i cvrcke, ali me zanima sta vi sve koristite. Takodje sto se tice kalcijuma, neki "uvrljaju" crve u prah pa ih tako hrane svojim gusterima, dok sam negde procitao da neki na poklopac od npr. tegle pospu odredjenu kolicinu praha, koji onda njihovi gusteri kad im treba lizu, pa mi javite kako vi to radite

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Ja koristim treset kod gekona, i nikakvih problema nisam imala. A sto se hrane tice, dubije, tenebrije, lateralisi, naizmenicno. Valjam ih u kalcijum obicno, i ubacim bubama u kutiju isto malo kalcijuma zajedno sa njihovom hranom

  6. #6
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Pored dubija, tenebrija i latera dajem i fobase, mnogo su bolji od tenebrija, nemaju puno masti.. kod gekona imam čep od flaše gde stoji kalcijum ali povremeno i naprašim insekte a za agamu preko insekata i pospem voće/povrće

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Citat Prvobitno napisao stanivukm Pogledaj post
    Pored dubija, tenebrija i latera dajem i fobase, mnogo su bolji od tenebrija, nemaju puno masti.. kod gekona imam čep od flaše gde stoji kalcijum ali povremeno i naprašim insekte a za agamu preko insekata i pospem voće/povrće
    Da li treba davati gekonu kalcijum dok je jos veoma mali? Ja mog hranim laterima i fobasima. Mislio sam da pocnem i sa cvrccima ali to cu jos videti

  8. #8
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Treba davati, da bi lepo rastao. Super je ta kombinacija kojom hraniš ali naravno što raznovrsnije to bolje.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Koji kalcijum koristis? Posto je malo teze da nabavim ovde odakle sam ja, mislio sam da narucim Zoomedov kalcijum sa D3 vitaminima. Dok cekam da mi to stigne, citao sam u nekom starijem postu da je hey-ho rekao da moze da se koristi sipina kost izmrvljena. pa me samo zanima da li mogu da mu dam mrvljenu sipinu kost dok ne stigne kalcijum?

  10. #10
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Dok sam cuvao l. gekona bio je kvarcni i nije bilo problema, s tim sto se desavalo da kad napadne fobasa proguta i malo peska pa se u izmetu vidi i veoma mala primesa peska Ali s tim nije bilo problema
    A kod tarantule je treset... kokosov
    Šta je majmun za čoveka- stvor za podsmeh ili bolan stid?
    (
    Friedrich Wilhelm Nietzsche)

  11. #11
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Može sipina kost, ja sam je pomešala sa tabletama kalcijuma koje sam uzela od Žarka, naravno kost i tablete izmrvljeni i to dajem agami i gekonu

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Zanima me jel neko koristi, ili video/cuo da neko koristi kamenje? Dok je guster mali verujem da moze da se koristi ono akvarijumsko kamenje, nije ni on lud da proba da proguta nesto velicine svoje glave
    A kad odraste, mislio sam da uradim ovako neku kombinaciju terarijuma
    gecko.jpg
    Zanima me sta mislite

  13. #13
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Koje podloge koristite za vase gustere?

    Meni se ovo jako sviđa s tim da bih u jedan ugao sipao peska i nadao se da će gušter tamo vršiti nuždu. Ipak je lakše izvaditi to iz tera kad je na pesku nego na kamenčićima
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •