Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Pad tarantule

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Pad tarantule

    Pozdrav

    Imao sam situaciju sa tarantulom, prebacivao sam je u vecu teglu, uspanicila se i krenula da bezi, naravno dao sam joj par sekundi da se smiri pa casom da je uhvatim i papirom da je prebacim. Medjutim ona se okliznula od ivice stola i pala sa nekih 1 - 1,2 metara. To mi se desavalo sa regalisom ali on je sam skocio i docekao se na noge i nastavio da trci. U pitanju je a. versicolor i pala je na ledja, pocela je da mrda nogama kao buba kada se okrene, podigo sam je i stavio u terarijum i normalno se krece. Sada me zanima posle koliko vremena mogu posledice da se vide ? da li postoji nesto sto mogu da uradim da smanjim povrede (ako ih ima). Razmisljam posto nije pala na pluca vec na ledja da nece biti velikih posledica. Otezavajuca okolnost je sto je u pre-moltu i padaju mi na pamet razne komplikacije pri presvlacenju. Treba mi neko iskusan da me malo uputi jer sam jako vezan posebno za ovu tarantulu. Hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Pad tarantule

    Ako ne curi hemolimfa onda bi trebalo da bude ok,dobro je proveri da budeš siguran.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Pad tarantule

    Koliko sam video nema, jutros je isplela mrezu, to je valjda dobar znak

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pad tarantule

    Pri padu mogu slomiti nogu a to bi priemetio tako što je iskrivljena i curi hemolimfa. U gorem slučaju bi pukao abdomen (naročito ako je tarantula prehranjena) i uginula bi u roku od 5-10 minuta. S obzirom da se kreće i plete mrežu znači da je sve ok. Ne bi trebalo da utiče na predstojeće presvlačenje.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Pad tarantule

    Da, plete bas dosta, ni noge nisu otpale (to mi se desilo sa regalisom) sve je super, hvala na informacijama smanjio si mi stres haha

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Pad tarantule

    +

    Presvukao se danas i sve je okej, ispleo je dosta mreze i skroz je aktivan

  7. #7
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pad tarantule

    Eto odlično
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •