Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Pitanja u vezi prodaje Testudo hermanni

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2016
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1

    Uobičajeno Pitanja u vezi prodaje Testudo hermanni

    Moja porodica i ja vec nekih 10 godina drzimo Testudo hermanni kornjace u dvoristu i preko zime ih sklonjamo unutra uz sve uslove koji njima odgovaraju. Vremenom su nam se izglegle male kornjace i zeleo bih da neke od njih prodam. Sad citao sam da petshopovi bez papira ne smeju da ih prodaju. Pa moje pitanje je da li ja smem da ih prodajem ako nemam papire ili nesto slc?

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi prodaje Testudo hermanni

    Naravno da ne smeš. Zabranjena je bilo kakva eksploatacija i prodaja zakonom zaštićenih životinja. Ako si ih pre 10-ak godina uzeo iz prirode bilo bi dobro da to sada nadoknadiš tako što ćeš ove mlade pustiti u prirodu. Jeste da nećeš zaraditi ali ćeš barem znati da će te kornjače biti tamo gde pripadaju i uz mogućnost da se i same razmnožavaju kad odrastu (za razliku od toga da život provedu kod nekoga u kutiji bez adekvatnih uslova).
    Veruj mi osećaćeš se bolje ako to uradiš i nemoj mnogo da čekaš jer što ih ranije pustiš lakše će se pripremiti za zimu.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •