Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 64

Tema: hibernacija mladunca gustera

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Sunce ti Stvarno Komodo zmaj Gde si bre nabavio ovo?! Ajde sad je beba, ali sta ces da radis kad poraste 4 metra?! Jel znas da je ovo ilegalno? Ako ti bane SAJ ili PTJ, ides u zatvor 3-5 godina u zavisnosti od ranijih prekrsaja. A gustera od 4m je tesko sakriti od komsija i novinara...
    Sta mu mogu kad ima komodo zmaja da ga brani

    E da, kako ste sigurni da je u pitanju bas komodo? Moze biti bilo koji iz porodice varanus, meni lici dosta i na Monitor Lizarda ali sam kvalitet snimka nije toliko cist, a i guster je sniman iz daljine?

  2. #42
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Tragikomedija

  3. #43
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    I meni liči na komodskog ali patuljasti varijetet, oni su karakteristični za severni deo ostrva jer je tamo malo hladnija klima pa zato manje rastu. Znači neće sigurno biti 4 metra već negde između 3-3,50 m. Takođe ima manje toksičnu pljuvačku od redovnog varana. Slažem se da ga vratiš onome od koga si ga dobio dok te još neko nije prijavio.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Znači neće sigurno biti 4 metra već negde između 3-3,50 m.
    To je bas onako olaksavajuca situacija
    E da, ako nije tajna kolko si ti platio to cudo?

  5. #45
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    bacio sam se na istrazivanje i pogledao na YT pregrst snimka i ako je monitori,savana ili neka treca sorta iz porodice zmajeva, tih varana,onda je i legalno za gajenje i ne preterano tesko za odrzavanje jedino sto predstavlja problem je prostor tek za 5-10 god... Dok ne pocne da jede malu decu po komsiluku i nece imati nekih vecih problema

    E pa ovome se nisam nadao
    Moram da razmislim i popricam sa ukucanima sta dalje. Da ga vracam,ispasce sto si ga uzimao i primio na poklon uz obecanje da cu brinuti i potruditi se da mu omogucim najbolje uslove...A imalo je tu jos ljudi kojima je uskraceno da preuzmu od strane mene... bedak!

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Vidim ja bice film za ~20 godina o gusteru koji je jeo ljude po Srbiji

  7. #47
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao rellik Pogledaj post
    Tragikomedija
    U pocetku sam i ja tako mislio. A sad mislim da je samo tragedija...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #48
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    U pocetku sam i ja tako mislio. A sad mislim da je samo tragedija...
    Tako je uvek bilo kad uzmeš guštera tek tako, a da se prethodno nisi raspitao koja je vrsta i koje uslove zahteva. U ovom slučaju i koliko veliko raste.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  9. #49
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Drustvo,da se pohvalim
    Nakon vecanja,donesena je jednoglasna odluka... Guta ostaje
    NAbavio sam veci terarijum i u planu je da se da se opremi u full programu amaterskog tipa 80x40x45(s,d,v)
    Planiram adekvatnu rasvetu i ventilaciju u sto prirodnijem okruzenju sa dosta vegetacije sa toplim i hladnijim,suvim i vlaznijim delovima terarijuma,sa dosta ugrasnih panjeva razlicite spratovnosti da moze se krece gde god pozeli. Na meniu ishrane su mu i dalje musice,paukovi ali i zohari,fobosi i aficki cvrchci. Trenutno kalcijum od usitnjene sipine kosti i da sve to slatko zalije svezom banjskom vodom bogatom mineralima.
    Dace Bog da bude ziv,veseo i zdrav,ali prvenstveno se svakodnevno pomolim za vasu pomoc,savet,smernicu,misljenje...sta vam god padne na pamet mozete da iznesete ovde bez ustrucavanja

    Zamolio bih cenjenog moderatora da promeni naslov teme u
    Nisi high,to jeste Zmaj!
    (
    pocetnilk)
    Poslednji izmenio Gardon; 19.11.16. u 00:09.

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Da se pohvališ? Zar nisi skapirao da niko od ljudi od kojih tražiš savete nije oduševljen što si došao u posed zaštićene vrste. Naprotiv. I nikako da shvatim ljude koji "mole" za savete I onda te savete totalno ignorišu. "Tragedija, jadan gušter, vrati ga..." To su saveti I komentari koje si dobio od ljudi kojima se hvališ da ćeš ga zadržati. Ne razumem al' ajde..
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Ova tema se razvija u mnogo pravaca pa ajde da razcistimo neke stvar.
    1) Cinjenica je da ce zadrzati gustera, i ako svi nastavite da ga odgovarate, nista se nece desiti.
    2) Ocigledno zeli da se sto bolje stara o njemu, pa hajde da mu pomognemo sto je bolje moguce, a ti nemoj da slusas samo savete koji ti odgovaraju, mani se vise tih musica i paukova koji nemaju nikakvu energetsku vrednost, moze gusteru samo lose donese....
    3) Recimo da i vrati gustera od coveka od kog ga je uzeo, sta ce on raditi? Isto se starati o njemu ili ga utrampiti nekome?!
    4) Da guster i bude predat nadleznim vlastima, verovatno ce biti ubijen i strpan u neku teglu da bude eksponat....
    5) Jos uvek nije sigurno da je komodo pa hajde videcemo sta je kad malo jos odraste

    A tebi Gardone predlazem da pocnes da da hranis gustera sa "clicker" metodom, odnosno da ga hranis pincetom, ali pre nego sto mu das hranu, da kliknes clickerom da napravis zvuk koji kad cuje ce znati da je vreme za jelo. E sad ne znam tacno gde imaju kod nas da se nabave klikeri, ali verovatno mozes naci nesto drugo da pravis odredjeni zvuk pre hranjena.

  12. #52
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    @Djole glas razuma! Dodirni me sveti covece
    Zaista lepo sroceno i definisano. Tek sad ovaj forum dobija svoj pravi smisao.



    da napravis zvuk koji kad cuje ce znati da je vreme za jelo
    pomislio sam da sam puk'o,ali kad sam vadio insekte iz kesice od cigareta gde sam ih skupljao,Guta bi ostro pogledao u pravcu zvuka i zainteresovano krenuo u susret sustanju kesice. Mislio sam da mozda moze da nanjusi/oseti hranu iz nje,ali po ovoj tvojoj prici ispada da je zapravo povezao zvuk sustanje kesice sa hranom.

    To znaci da i reptil moze da se dresira bukvalno. Mozda bih mogao da pocnem da koristim neki drugi zvuk,kao npr zvizdanje i dozivanje gustera imenom. Ima smisla,zar ne... narocito jer je jos beba,a tek ce da kapira kako bude odrastao

    p.s.
    preslo mi u naviku da buljim po plafonima i coskovima u potrazi za paukovima,kao za vreme bombardovanja...pogled non-stop uperen ka nebesima
    Necu ga vise hraniti sa tim glupostima,iako mi je malo zao jer je bilo dosta fascinantno gledati kako maleni Guta prozdire predugacke noge krakatih paukova.

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Pa I nije bas ocigledno da hoce sto bolje da se stara o njemu..Mozda gresim ali meni deluje kao neko neozbiljan I neodgovoran, a to je tip osobe kod koje ne zelis da varan zavrsi, ako se ispostavi da je varan. Ja cak mislim da je on od pocetka znao da je varan. Opet, mozda grešim ali da imam nekog znanja I iskustva u cuvanju gustera, ovaj covek od mene ne bi dobio podrsku I savet.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao NemchaNS Pogledaj post
    Sam sam si kriv kad se petljam, a lepo mi bilo dok nisam znao da ovakvo šta postoji:-) Odoh iz ove teme dok nisu počeli da se prikazuju još kvalitetniji "muzičari".. Kao džez gitaristi, za mene je ovo već bolno...
    To ni nije muzika
    Citat Prvobitno napisao NemchaNS Pogledaj post
    Pa I nije bas ocigledno da hoce sto bolje da se stara o njemu..Mozda gresim ali meni deluje kao neko neozbiljan I neodgovoran, a to je tip osobe kod koje ne zelis da varan zavrsi, ako se ispostavi da je varan. Ja cak mislim da je on od pocetka znao da je varan. Opet, mozda grešim ali da imam nekog znanja I iskustva u cuvanju gustera, ovaj covek od mene ne bi dobio podrsku I savet.
    Nije meni da pomognem Gardonu, on da hoce mogao je sve to naci na internetu, meni je vise doslo da pomognem gusteru, pa kako mu je sudjeno tako ce mu biti...

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja NemchaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    130

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Zato sam I stavio reč muzicari pod navodnike. Tebe ja razumem, I treba pomoci zivotinji, ali jedino mogu da se nadam da gresim kada kazem da ovaj covek ne zeli pomoc vec paznju. Eto iz tog razloga sam samo rekao da ja ne bih, a daleko od toga da cu suditi nekome ko se ipak odluci na pruzanje pomoci.
    The next time you see a spider web, please, pause and look a little closer. You'll be seeing one of the most high-performance materials known to man.

  16. #56
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Mislim da se Guta prehladio? Malo sam ga zapostavio par dana,ali sve je bilo kao i do sada,jedino sto je prozor bio malo otvoren i par puta sam ga fajtao hladnom vodom,ali se nije bunio. Jede,pije vodu,krece se...
    Kao da kija i drzi podignutu glavu da mu se sliva sekret? Ili mu je mozda upalo malo zemlje jer sam video da jede zajedno sa fobosom pa pokusava da izbaci...
    Sta raditi?

  17. #57
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Nije se bunio? Pa u pravu si, da mu je smetalo rekao bi ti...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #58
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    nije se bunio u smislu da pobegne,da se sakrije. Vec naprotiv,stajao bi nepomicno i oblizivao se dog fajtam po teru i po njemu. Jedno vece je ostao prozor otvoren,a bio je minus napolju. Do duse,njemu je konstantno upaljeno svetlo i kad zavucem ruku u ter,oseca se toplota. Nekad pomislim i da mu je mozda pretoplo,malo sparno. Merac za temperaturu i vlaznost ocekujem da dobijem za dan/dva... ali mislim da je trenutna temperatura preko 25C*.
    Uglavnom,serviram mu mlak caj od kamilice u posudicu i video sam da pije.

  19. #59
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2016
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Ne znam jel si pokusao da skocis na glavu i to sa neke vece visine? To bi ga sigurno oraspolozilo i kijavica bi nestala u trenutku.

    Izvinjavam se sto mi je ovo prvi post ali je vrlo ocigledno o cemu je ovde rec.

  20. #60
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Najbolji prvi post, ikada
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •