Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 64

Tema: hibernacija mladunca gustera

  1. #21
    Novajlija gixxx13'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Banja Luka
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    UVB cfl sijalice, za led ne znam ima li UVB da odgovaraju za reptile.

  2. #22
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Jadan gušter...
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #23
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Gde li imaju da se kupe ovakve sijalice? I da li je jedna dovoljna,po cemu se vidi razlika sa koriscenjem i bez koriscenja odgovarajuceg uvb svetla? Kako biljke reaguju na to?

  4. #24
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Koliko godina ti imas ?

  5. #25
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    ne razumem cemu to pitanje? Ajde ako mi lepo objasnis,mozda ti i kazem..

  6. #26
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Sve si mi rekao sa tim odgovorom

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Ja bi da mi napravimo malu akciju da skupimo pare i kupimo tog gustera od Gardona....

  8. #28
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    @rellik
    sta god to znacilo,ali bilo bi bolje da se ukljucis u pricu tako sto ces pokusati da pomognes. Ti kao iskusniji clan,znas sigurno odgovore na neka pitanja,ili bi cak mogao sam da das neki savet,smernicu...

    @Djoleee, guster nije na prodaju druze. Ovde sam sa mnogo vecim razlogom,a to je da naucim kako da mu omogucim najbolje moguce uslove u terarijumu
    Njemu je za sada dobro,ali moze mu biti mnogo bolje uz vasu pomoc !

  9. #29
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Ljudi ti sto puta napisali da okacis sliku, da ti ne mogu davati savete na slepo, ti to namerno iskuliras. Onda ti je receno kako treba da se hrani, ti hranis mesom i hvatas paukove.

    Da zelis stvarno da naucis "sa razlogom", onda bi do sad dao odgovore na pitanja, a vala i procitao veci deo ovog foruma.

    Iz svega toga sam zakljucio da si klinac, koji nema obzira ni prema cemu, zato sam te i pitao za godine i samo mogu da pozelim srecu tom gusteru ...

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao Gardon Pogledaj post

    @Djoleee, guster nije na prodaju druze. Ovde sam sa mnogo vecim razlogom,a to je da naucim kako da mu omogucim najbolje moguce uslove u terarijumu
    Da je to razlog sto si ovde, slusao bi sta ti neko govori, nebi hranio gustera piletinom i kojekakvim paucima koje si hvatao po kuci, i nije istina ne da ne mozes da nadjes i jedan aparat bio to foto-aparat ili telefon da nam das bilo kakvu sliku, makar to bila slika sa Nokije 6610, ili da nadjes na internetu sliku takvog gustera kog ti imas, nego mislis da mi imamo telepatske moci i da mozemo da ti pomognemo na slepo... A da ti je stvarno stalo do tog gustera, nebi ti bilo ni tesko da nekako nabavis sliku, da mozemo da ti pomognemo, ili da narucis od bilo koga iz Srbije adekvatnu hranu za gustera, sto bi te zajedno sa troskovima prevoza kostalo ~500 dinara

  11. #31
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    receno mi je samo da ne moze da se hrani sa mlevenim mesom,da to trebaju biti insekti. Trazio sam neku alternativu, i dalje me zanima. Inace sam porucio insekte da mi drugar donese iz BGD. Sledeci put cu poruciti na kucnu adresu,jos kad bi se neko ponudio od vas da mi posalje,bilo bi odlicno.Bolje je svakako da saradjujemo medjusobno.
    Sto se tice citanja foruma,mogli ste mi malo olaksati pretragu i uputiti putem linka na konretna pitanja kroz koja pocetnik treba da prodje. Jer citao sam svasta nesto i slabo sta sam nasao korisno. Lutam po forumu bezuspesno.
    Rasveta,temperatura,vlaznost,ishrana,bolesti... slabo bilo sta od toga znam.
    Aparat preuzimam u utorak pa da napokon pokazem sta se mota oko plota Inace,nisam klinac,mozda sam mladji od vas,mozda stariji za 10ak god,nije to nista vazno,bitna je ljubav prema zivotinjama i prirodi,a za zivotna shvatanja necu nista komentarisati...svi smo mi po malo na svoju ruku

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao Gardon Pogledaj post
    receno mi je samo da ne moze da se hrani sa mlevenim mesom,da to trebaju biti insekti.
    Pa gde si izmedju ne sme mleveno meso i da treba da se hrani insektima izvukao piletinu?
    Citat Prvobitno napisao Gardon Pogledaj post
    Inace sam porucio insekte da mi drugar donese iz BGD. Sledeci put cu poruciti na kucnu adresu,jos kad bi se neko ponudio od vas da mi posalje,bilo bi odlicno.Bolje je svakako da saradjujemo medjusobno.
    Vecina nas ovde kupuje insekte, a oni koji ih drze ih drze za svoju upotrebu, a uostalom imas na "Oglasi" vise ponuda za prodaju insekata pa prelistaj malo..
    Citat Prvobitno napisao Gardon Pogledaj post
    Sto se tice citanja foruma,mogli ste mi malo olaksati pretragu i uputiti putem linka na konretna pitanja kroz koja pocetnik treba da prodje.
    Imas oznacene teme u kojima je vecina pitanja vec odgovorena, a uostalom kako ocekujes da ti iko odgovori kad niko ni ne zna koji je guster u pitanju?! Ne zive svi gusteri pod istim uslovima... Sto se tice rasvete, to zavisi od toga da li je nocni ili dnevni guster, sto se tice temperature, kod svih gustera bi trebao da grejes bar pola terarijuma sa folija grejacom (i to mozes naci pod oglasima, kao i kako se montira u podforumu, potrazi malo) da guster sam moze da regulise svoju telesnu temperaturu. Vlaznost opet zavisi od gustera do gustera, ali bi trebao stalno da ima skloniste koje je vlazno, pogotovo kad se presvlaci da nebi doslo do problema pri presvljacenju. Sto se tice ishrane, opet zavisi od vrste, imas gustere koji jedu iskljucivo voce i povrce, koji jedu samo "meso" odnosno insekte, ne piletinu da se ne zabunis a imas i gustere koji jedu i jedno i drugo. A sto se bolesti tice, najcesca bolest je MBD odnosno bolest kostiju koju uzrokuje nedostatak vitamina i kalcijuma u ishrani gustera sto se lako kontrolise dodavanjem kalcijuma i vitamina u ishrani gustera.
    Najveci problem je sto sve ovo sto sam ja napisao, i vise, si sam mogao da nadjes da si samo upisao u pretrazivac sta te zanima, da ne kazem malo pogledao po forumu... Da bi imao gustera nije dovoljna samo volja imati ga, i ako mislis da ce svaki tvoj problem neko resavati, i svako tvoje pitanje koje je vec 100 puta odgovoreno ponovo odgovoriti, bolje batali sve to...
    I daj covece ako vec oces konkretne podatke daj nam sliku gustera da znamo koji guster je u pitanju

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Kada ćete shvatiti da vas čovek zeza

  14. #34
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao Danijela91 Pogledaj post
    Kada ćete shvatiti da vas čovek zeza
    Pa to tvoj drug :-P

  15. #35
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    @Djoleee ,legendo,hvala na izdasnom odgovoru,ustedeo si mi par meseci lutanja! Ovim postom si me odusevio,hvala puno,revansiram se vec nekako.
    Za foto aparat sam ugasio,ne isplati mi se popravka,narucen novi preko nekog Egipatskog sajta ili sta ti ja znam,ne ide preko mene,21dolar,dzabe,pa da vidimo jel' to prevara kako sam vec bio upozoren.
    Sutra cu da iskoristim memorijsku karticu,tamo imam jedan snimak sa gusterom,samo mi treba citac kartica i to nabavljam ranom zorom
    Hvala Drustvo,postajemo pravi tim !

    @Danijela,nismo se tako dogovorili
    @relik,nismo Danijela i ja drugari,vec smo samo zajedno u ljubavi prema ovom nesvakidasnjem hobiju

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao rellik Pogledaj post
    Pa to tvoj drug :-P
    Nije zaista, samo mi je smešno meni je očigledno da zeza...

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao Gardon Pogledaj post
    @Djoleee ,legendo,hvala na izdasnom odgovoru,ustedeo si mi par meseci lutanja! Ovim postom si me odusevio,hvala puno,revansiram se vec nekako.
    Za foto aparat sam ugasio,ne isplati mi se popravka,narucen novi preko nekog Egipatskog sajta ili sta ti ja znam,ne ide preko mene,21dolar,dzabe,pa da vidimo jel' to prevara kako sam vec bio upozoren.
    Sutra cu da iskoristim memorijsku karticu,tamo imam jedan snimak sa gusterom,samo mi treba citac kartica i to nabavljam ranom zorom
    Hvala Drustvo,postajemo pravi tim !

    @Danijela,nismo se tako dogovorili
    @relik,nismo Danijela i ja drugari,vec smo samo zajedno u ljubavi prema ovom nesvakidasnjem hobiju

    Moram da budem stroga kad već nije hey ho

  18. #38
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Citat Prvobitno napisao Danijela91 Pogledaj post
    Moram da budem stroga kad već nije hey ho
    nema to veze sa strogocom,ali oprastam ti jer nisi zaista mislila tako


    A evo i dugo ocekivanog snimka za identifikaciju gustera. Meni najvise lici na Komodo Zmaja,ali se iskreno nadam da nije,jer bih mu u suprotnom za par godina morao ustupiti celu sobu !
    Pa da cujemo misljenje strucnog kadra?
    p.s. terarijum je sada bolje opremljen,gotovo pa upotpunjen..fali mozda samo uv sijalica koju planiram da nabavim u zavisnosti od vrste gustera,pa ako imate predlog,rado cu vas poslusati.

  19. #39
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Sunce ti Stvarno Komodo zmaj Gde si bre nabavio ovo?! Ajde sad je beba, ali sta ces da radis kad poraste 4 metra?! Jel znas da je ovo ilegalno? Ako ti bane SAJ ili PTJ, ides u zatvor 3-5 godina u zavisnosti od ranijih prekrsaja. A gustera od 4m je tesko sakriti od komsija i novinara...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: hibernacija mladunca gustera

    u jbt, komodo! znas da je njegova pljuvacka otrovna? dovoljno je da te lizne, mozes cak i da umres? vrati ga od koga si ga dobio, nije on za pocetnike.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •