Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 64

Tema: hibernacija mladunca gustera

  1. #1
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Question hibernacija mladunca gustera

    Pozdrav forumasima,
    izvinjavam se ako sam otvorio bespotrebno novu temu,ali nakon visecasovne pretrage nisam uspeo da nadjem nista o hibernaciji gustera. Moderatori mogu da obrisu temu ako sam prekrsio neko od pravila.

    Naime,zanima me samo kako postupati sa gusterom koji je zapao u hibernaciju,a verujem da ova pocetnicka pitanja ne bi trebala predstavljati problem iskusnim znalcima
    Da li ga treba buditi i hraniti i koliko cesto?
    Na kojoj temperaturi odrzavati terarijum,odnosno da li odgovara sobna temperatura ili da mu nadjem hladniju poziciju?
    Da li je potrebno drzati upaljeno svetlo?
    Zahvaljujem unapred !

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Pozdrav

    Koji gušter je u pitanju i koliko je star?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  3. #3
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Izvinjavam se sto se nisam ranije javio,video da mi niko ne odgovara danima,pa sam pomislio da je to mozda i dalje neistrazena oblast.

    Nisam siguran koji je tacan naziv vrste, rekao mi je covek nesto na latinskom. Mladunce je u pitanju,mozda svega nekoliko meseci,ali jede kao Godzila. Pravi predator i dosta je pokretan. Najvise voli da se sunca pod sijalicom mada redovno ide na spavanje. Uvek je budan ujutru,dok uvece smugne na spavanje,kao da zna,iako je sijalica uvek ukljucena za svaki slucaj.

    Hranim ga bukvalno na sta naletim;komarcima,leptiricama, musicama,paukovima,skakavcima,mada njih i nema poodavno.
    Dobro jede i u velikim kolicinama,ali se samo jednom do sada presvukao.
    Poslednji izmenio Gardon; 06.11.16. u 00:21.

  4. #4
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    A da okacis sliku ?

  5. #5
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    kad uzmem aparat sa popravke posaljem sliku i video kako lovi
    Imas li neki predlog u vezi bilo kog pitanja gore navedenog,znacilo bi puno?!

  6. #6
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Pa nemam, zivo me interesuje koji je u pitanju. Ali generalno ne znam sto bi ga mucio i budio i gnjavio ako hibernira ...

  7. #7
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Ako je ovo sa avatara, deluje kao zelembać...?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: hibernacija mladunca gustera

    u slucaju da je zelembac (lacerta trilineata) i mene zanima hibernacija u vjestackim uslovima

  9. #9
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    nije zelembac,imao sam ranije,znam sta je. Budim ga iz hibre jer sam procitao da se mozda nece probuditi i neadekvatnim uslovima,a drugo,dosadna mi zanimacija ako spava konstantno

  10. #10
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Vi znate da su te zivotinje sve zasticene i da je zabranjen lov i hvatanje istih? A toliko ima komercijalnih vrsta ...

  11. #11
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Sto se tice lova,zanima me samo ribolov A jednom sam spasio zelembaca iz mackinih celjusti,i tada sam zapravo zavoleo gmizavce. Ovog sadasnjeg malisana sam dobio slucajno na poklon od vlasnika radnje za kucne ljubimce. I nije bitno uopste koja je sorta,bitno mi je da za pocetak prezivi,sobzirom da sam pocetnik=novajlija
    A sto se tice ishrane gustera,postoji li nesto sto je neophodno?
    Poslednji izmenio Gardon; 11.11.16. u 00:29.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Sad mi nije bas jasno o kom je gusteru rec, ali ako je zelembac, zar oni nisu "Least concerned" na listi ugrozenih zivotinja?

  13. #13
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    ovo je van svake pameti


    nije zelembac i nije tema o zelembacu

    Poslednji izmenio Gardon; 11.11.16. u 13:38.

  14. #14
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Čoveče postavi sliku guštera! Kako očekuješ da ti neko pomogne ako se ne zna o kojoj se vrsti radi? Ako je bilo koji domaći gušter onda je neodgovorno i od tebe i od čoveka od kog si ga dobio što ga držite u terarijumu jer jednostavno ne može tu opstati. Tropske vrste mogu ali domaće ne jer im ne možeš obezbediti adekvatne uslove. Ako si ga dobio sad kad je već zahladnelo onda ga nemoj buditi, pusti ga da hibernira pa na proleće ako je domaća vrsta pusti je u prirodu a ako je tropska počni polako da dogrevaš terarijum. U suprotnom neće još dugo živeti.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Pa Relik kaze da je u pitanju zasticena vrsta, a ovde se ne zna ni o kojoj vrsti je rec, sve je jako zbunjujuce...

  16. #16
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    A kako ti planiras da ti neko deli savete ako se ne zna koja je vrsta ?

  17. #17
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Tropske vrste mogu ali domaće ne jer im ne možeš obezbediti adekvatne uslove. Ako si ga dobio sad kad je već zahladnelo onda ga nemoj buditi, pusti ga da hibernira pa na proleće ako je domaća vrsta pusti je u prirodu a ako je tropska počni polako da dogrevaš terarijum. U suprotnom neće još dugo živeti.
    Evo i konacno konkretnog odgovora Hvala puno na ovim informacijama,dosta su pomogle.

    Ja cu se potruditi da Guti obezbedim potrebne i osnovne uslove za zivot. Verujem da nije zasticena vrsta,makar ne kod nas. Grabljivica je,mesozder zuckast je pa verujem da je nekakav pustinjski guster. Grejanje planiram da mu obezbedim na jednoj polovini terarijuma,pa gde voli nek izvoli.

    Ima fluroscentnu sijalicu 6400K od 65w ona je udaljena od najvise tacke na koju Guta moze da se penje na otprilike 30cm i halogenu spot sijalicu 12v 2700K 20w,razdaljine na nekih 7cm i uglavnom se tu sunca. Malo se setka po terarijumi i pokusava da nadje izlaz,ali pretezno se sunca i spava u sklonistu od nekakve nezne tkanine koju sam mu postavio na 15cm od snopa spot sijalice.
    Koliko je neophodna uvb svetlost za gustera i ima li takvih sijalica van T8 modela?

    -Cime jos bih mogao da ponudim gustera za ishranu? mozda neko mleveno meso,piletina? Citao sam o kalcijumu da treba i to u vidu praha od sipine kosti ili nekih Ca tableta za ljudsku upotrebu. To cu da mu nabavim sutra Veceras ce mozda ostati gladan ;S.
    Imam kokosov treset i supstrat za podlogu,mozda malo i peska da dodam,prosaram mahovinom sa crepa?

    Svaka pomoc je dobrodosla,savet ,bilo sta... kritika se suzdrzite jos neko vreme dok udjem malo u fazon Hvala svima na dosadasnjim komentarima,kriv sam jer sam slabo informisan i uopste konfuzno usao u ovu pricu. Ne zamerite

  18. #18
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Jesi razmatrao možda opciju da pročitaš šta ti ljudi ovde pišu? Kakve su šanse da pozajmiš od nekog aparat/telefon i uslikaš to što imaš?

    Ne može mleveno meso, moraš gajiti insekte.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  19. #19
    Novajlija gixxx13'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Banja Luka
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Sijalica(neonki) ima i T5 modela, a koliko je važna... Recimo da je neophodna.

  20. #20
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: hibernacija mladunca gustera

    Nisam napomenuo da sam predstavnik kluba NOKIA 6110. Svi moji ukucani,rodbina,prijateljii,kolege i poznanici nose upravo taj model telefona. Mozda niste propratili cuvenu akciju gde je donirano upravo toliko modela ove Nokie. U pokusaju smo da se obori Ginisov rekord..fali nam jos 2038 ucesnika koji bi bili u strogo kontrolisanim uslovima i omogucili taj uspeh. Tako da od slikanja mobilnim telefonom nema nista

    Sinoc sam prevario malog Gutu,te je ukrabio komadic piletine. Kao lagana hrana,nadam se da mu nece skoditi,a za danas sam mu spremio golemu porciju paukova,cekam samo da se pojavi iz sklonista.

    @hey-ho hvala na savetu !
    @gixxx13,osim neonki,jer su one cini mi se preglomazne za efekat koji nude,postoji li neki drugi tip rasvete. Mocda cfl,led ili nesto trece? hvala

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •