Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Grinje kod zmija

  1. #1
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Grinje kod zmija

    Kao što već u prošloj temi rekoh, mlečna mi je već par dana stalno u vodi. Šta da radim ako ima grinje jer joj pretoplo sigurno nije, čak je trenutno i nešto niža jer sam morala da pozajmim grejač ali je u sobi dosta toplo.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Grinje kod zmija

    Citat Prvobitno napisao stanivukm Pogledaj post
    Kao što već u prošloj temi rekoh, mlečna mi je već par dana stalno u vodi. Šta da radim ako ima grinje jer joj pretoplo sigurno nije, čak je trenutno i nešto niža jer sam morala da pozajmim grejač ali je u sobi dosta toplo.
    Napravi trenutno skloniste u nekoj kutiji, npr u kutiji od cipela, i prebaci zmiju tako sa posudom u kojoj se trenutno nalazi, i detaljno ocisti terarijum i promeni podlogu ako su grinje u pitanju. Nebi bilo lose da i tu posudu u kojoj je zmija trenutno posle zamenis ili operes

  3. #3
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Grinje kod zmija

    Ne isplati se da vadiš celu podlogu zbog grinja i da stavljaš novu jer ako će uslovi u terarijumu ostati isti (temperatura, vlažnost, provetrenost) grinje će se opet stvoriti. Izvadi je u drugu kutiju a u terarijumu skroz smanju vlažnost i stavi što jaču sijalicu da se sve osuši. Nakon toga obezbedi malo bolju ventilaciju i vrati zmiju nazad.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •