Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 40

Tema: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Pozdrav svima, zamolio bih iskusnije clanove za pomoc. Imam Kukuruznom smuka vec oko 2 meseca, mlad/a je, ima oko 38-9cm. Zivi u poprilicno dobrim uslovima, medjutim odbija hranu od kako sam je uzeo. Mislio sam u pocetku da se nije navikla, medjutim sada je mnogo opustenija ali i dalje ne zeli da uzme misa sve sam pokusavao. Pokusavam da je hranim na nedelju dana ali se to na kraju uvek pretvori u to da je moram silom nahraniti i uspem samo sa polovinom misa (od glave do polovine)
    Zamolio bih da mi pomognete. Pozdrav

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Od koga si uzeo zmiju? Najbolje je da pitas onog od koga si je uzeo, da li ju je hranio zivim ili odledjenim misevima, a ja uobicajeno mog smuka kad hranim, izvadim misa i stavim na parce toalet papira i stavim ga na onu mrezu na vrhu terarijuma pored poklopca da se tu otkravi, jer miris pocne da se siri i "probudi" apetit u zmiji, a kad bi ga odledjivao u vodi, uglavnom izgubi miris i smuk nije toliko zainteresovan....

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Od zarka sam sam je uzeo, ali pravo da ti kazem ja njega i ne znam, uzeo sam je od saradnice njegove, malopre sam je hranio, odledio se i zagrejao ispod sijalice u terarijumu, dok je ona jos bila u sklonistu, posle sam je izazivao, ali nista. Ocekivao sam da ce ovog puta da uzme posto nije jela 10 dana. Do sad sam ga odjedjivao na sobnoj temperaturi, a grejao u toploj vodi,ali sada sam probao na nacin koji si spomenuo ali opet nista, zato sam se i javio za pomoc, posto mi i na ovaj nacin nije uspelo..

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    To sto nije jela 10 dana ne treba da te zabrinjava, meni se desavalo da ne jede po 2 nedelje, pa se to jos spoji sa presvlacenjem pa ispadne po mesec dana da ne jede, ali uglavnom one mogu da izdrze najmanje mesec dana bez hrane, uobicajeno i vise, pa to nebi trebalo da te brine, a ti ako mozes kontaktiraj Zarka ili tu saradnicu preko koje si uzeo zmiju pa pitaj kako je hranjena.... Uglavnom pokusaj sledece nedelje ponovo da nahranis zmiju pa javi kako je proslo

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Javljam sta sam napravio !

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Ako neko ima jos neki savet neka napise, bilo bi pozeljno, jer mi svaki savet vredi

  7. #7
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Umeju da zezaju, pogotovo kad su tako male, evo ti sta je kako sam ja to resavao kod raznih zmija, pa pokusaj:
    1) Daj joj zivog. Svaka zmija ce, pogotovo kad je tako mala, pre prihvatiti zivog. Znam da je cilj da je naviknes na mrtve, ali kad toliko dugo nije jela, daj sta das.
    2) Izgladni je. Na nedelju ili 10 dana joj dajes, a to je premalo. Cak i tako mala zmija moze dugo opstati bez hrane. Nije preporucljivo, ali moze. Neka izmedju 2 nudjenja hrane prodje 2 ili tri nedelje, pa i mesec dana ako treba.
    3) Kombinacija prva dva. Ako pojede zivog, izgladni je, pa opet probaj s mrtvim za 2, 3 nedelje. Ako nece mrtvog, opet daj zivog, pa onda napravi npr mesec dana pauzu.

    Srecno!

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Citat Prvobitno napisao Reventon Pogledaj post
    Umeju da zezaju, pogotovo kad su tako male, evo ti sta je kako sam ja to resavao kod raznih zmija, pa pokusaj:
    1) Daj joj zivog. Svaka zmija ce, pogotovo kad je tako mala, pre prihvatiti zivog. Znam da je cilj da je naviknes na mrtve, ali kad toliko dugo nije jela, daj sta das.
    2) Izgladni je. Na nedelju ili 10 dana joj dajes, a to je premalo. Cak i tako mala zmija moze dugo opstati bez hrane. Nije preporucljivo, ali moze. Neka izmedju 2 nudjenja hrane prodje 2 ili tri nedelje, pa i mesec dana ako treba.
    3) Kombinacija prva dva. Ako pojede zivog, izgladni je, pa opet probaj s mrtvim za 2, 3 nedelje. Ako nece mrtvog, opet daj zivog, pa onda napravi npr mesec dana pauzu.

    Srecno!

    hvala ti puno, pokusacu pa javljam

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Posle 16 dana izgladnjivanja, nisu se dali bolji rezultati, otopio sam misa na mrezi poklopca kako bi je miris privukao, provocirao sam je kada se zagrejao, ali odbila je obrok. Ostavio sam misa kasnije na jednom poklopcu unutar terarijuma (za slucaj da se predomisli) nije se predomislila tako da sam bio prinudjen da ga bacim. MOLIM ISKUSNIJE CLANOVE zA POMOC !

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Citat Prvobitno napisao Kapsa Pogledaj post
    Posle 16 dana izgladnjivanja, nisu se dali bolji rezultati, otopio sam misa na mrezi poklopca kako bi je miris privukao, provocirao sam je kada se zagrejao, ali odbila je obrok. Ostavio sam misa kasnije na jednom poklopcu unutar terarijuma (za slucaj da se predomisli) nije se predomislila tako da sam bio prinudjen da ga bacim. MOLIM ISKUSNIJE CLANOVE zA POMOC !

    Oces da kazes da ja i Reventon nismo dovoljno iskusni? Da li si probao da joj stavis ZIVOG malog misa? Probaj pa javi kako je proslo

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    daj joj zivog i sigurno ce ga pojesti

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Nemam ga gde nabaviti, niko nece da mi posalje zivog, a ovde prodaju samo zaledjene.
    Taman posla, mislio sam jos neke iskusnije, svaki savet mi dobro dodje, a vama mnogo hvala na svakom savetu do sada.

  13. #13
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Vidi sa Zarkom Petrovicem, on je u Nisu a sigurno ima zive.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  14. #14
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Cekaj, govoris kako nece da jede, a nisi probao zive...? Jesi ozbiljan?
    Pa Zare je iz Nisa, on sigurno moze da ti pomogne.

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Zvao sam njegovu prijateljicu(saradnicu) i nema zivih miseva. Jos onomad. Obratio sam se vama jer sam hteo da me vi savetujete. POkusao onim cime sam raspolagao, Zarka jednostavno ne interesuje, covek prodje pored mene kad hocu nesto da ga upitam. Zar bih se javljao vama da mogu da ga jurim i zapitkujem?

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Citat Prvobitno napisao Kapsa Pogledaj post
    Zvao sam njegovu prijateljicu(saradnicu) i nema zivih miseva. Jos onomad. Obratio sam se vama jer sam hteo da me vi savetujete. POkusao onim cime sam raspolagao, Zarka jednostavno ne interesuje, covek prodje pored mene kad hocu nesto da ga upitam. Zar bih se javljao vama da mogu da ga jurim i zapitkujem?
    Zivis u Nisu, gde mora da ima bar 2 pet shopa, a svaki pet shop ima bele miseve, i sigurno trebaju da imaju malih miseva bar jednom mesecno... Idi malo i raspitaj se po pet shopovima da li imaju, i da li mogu da ih nabave

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Ima i vise, miseve nisam vidjao ali imaju hrckove i one manje vrste, tako da to je dobra ideja, kad im se budu kotili pa da uzmem od njih. Hvala ti Djole

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Mozes i hrckove naravno, jedno vreme nije bilo miseva kod mene, pa sam uzimao hrckove i smuk nije bio probirljiv

  19. #19
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Hrcak moze da posluzi, nema sumnje, ali nemoj da ti hrcak bude praksa. Oni su dosta masniji od miseva, i ne bi trebalo zmiju hraniti samo njima.

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Kururuzni smuk odbija hranu POMOC

    Nacuo sam nesto o tome, hvala ljudi na svakom savetu javicu sta sam napravio. Pozdrav

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •