Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 54

Tema: Leopard gekon

  1. #21
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ako uzmes muzjaka, onda nema tu "za pocetak". Posle kod njega ne mozes da ubacis ni zenku, a pogotovo ne jos jednog muzjaka. Ostalo je sve ok, samo jos da ti napomenem da folija ne ide ispod celog terarijuma, nego otprilike ispod pola. Nisi pomenuo posudu sa vodom, i to treba da stavis, i to na polovini ispod koje nije grejac. Drvece za penjanje nije neophodno jer se retko penju. To bi ti bio vise ukras nego sto bi oni stvarno koristili. A sto se tice zivih biljaka, i to treba da razmotris. Gekon ih najverovatnije nece jesti, ali nije nemoguce da nece insekti, a i vestacke biljke je mnogo lakse "odrzavati" - tj ne odrzavaju se
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  2. #22
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ok.Ako mi jos nesto zatreba javicu ti se.

  3. #23
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Mislim da bi za podlogu sasvim odgovarajuci bio kvarcni pesak u celom teru. Ja ga licno koristio za leoparda i nikakvih problema nije bilo; jedino se desavalo, tu i tamo, da, kad se 'zakuca' na fobasa tj. kad ga napadne i zagrize, pokupi i koje zrno peska s poda.
    Cak i pored toga ja nikakvih problema nisam imao, a ni gekon
    I estetski lepo resenje, a i prakticna strana da se izmet uvalja pa je jos cvrsci i kompaktniji prilikom izvlacenja
    Šta je majmun za čoveka- stvor za podsmeh ili bolan stid?
    (
    Friedrich Wilhelm Nietzsche)

  4. #24
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Grof96 hvala vam.Takodje cu se posavetovati sa covekom kod koga budem kupio gekona i on ce mi reci koja je od ove dve podloge bolja.

  5. #25
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Dobro vece.Interesuje me da li za leopard gekona kupim terarijum drveni a sa jedne strane stakleni Ili da kupim terarijum koji je skroz stakleni.Drveni kosta 1500din dok stakleni kosta 1000din.Meni iskreno taj drveni terarijum izgleda grozno kao neka polica dok me taj covek ubedjuje da je mnogo bolji za leopard gekona.Ne znam koji da kupim.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Citat Prvobitno napisao SerGigi Pogledaj post
    Dobro vece.Interesuje me da li za leopard gekona kupim terarijum drveni a sa jedne strane stakleni Ili da kupim terarijum koji je skroz stakleni.Drveni kosta 1500din dok stakleni kosta 1000din.Meni iskreno taj drveni terarijum izgleda grozno kao neka polica dok me taj covek ubedjuje da je mnogo bolji za leopard gekona.Ne znam koji da kupim.

    Sta se tebi svidja uzmi...

  7. #27
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Uzecu stakleni.

  8. #28
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    E ovako.Juce sam kupio leopard gekona i trenutno se nalazi u plasticnoj kutiji.Ne znam da li da jos malo poraste pa da ga prebacim u terarijum posto ima dva meseca ili da sacekam da jos malo poraste?Takodje me interesuje da li joj treba folija grejac i koliko cesto treba da je hranim?Covek koji mi je prodao leopard gekonku mi je rekao da ga hranim na svaka dva dana po jednog crvica i da mi ne treba folija.Interesuje me sta vi mislite?

  9. #29

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Lep je gekoncic Po velicini kad ga uporedim sa cepom rekao bih da je malo manji od mog gekona, a ja mog hranim svaki dan po 3-4 lateralisa.
    Folija grejac bi trebao da mu ukljucujes sada pogotovo kako dolazi zima, jos ako dok si u skoli pa ti u sobi ne radi grejanje, a uostalom grejaci uglavnom trose jako malo pa racun za struju nece biti velik.
    A sto se tice prebacivanja u terarijum, mozes ga prebaciti odma, a moze ostati malo u kutiji, ja mog cim sam doneo sam ubacio u terarijum i nije mu nista falilo

  11. #31
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ok hvala.On danas nije hteo da jede.Pokusacu ponovo malo kasnije.Interesuje me da li bi mogao da pojede musicu.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Po nekom pravilu nebi trebao da mu dajes bilo sta sto nije "uzgajano", a cisto sumnjam da musica i ima neku energetsku vrednost za tvog gekona, inace koje velicine je bio crv? Moj je uobicajeno halapljiv i jesce bilo kad, bio to lateralis ili super-crv, on ne bira

  13. #33
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Hranim ga brasnjavim crvima.

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Brasnjavi crv ili tenebrija ne bi trebao da se koristi kao glavni izvor hrane zbog velikog procenta kalorija iz masti.
    Ja mog hranim primarno lateralisima i dodam mu svaki 3-4 dan po jednog crva

  15. #35
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ok hvala.Samo te nisam bas najbolje shvatio.Da li ti tvog LG hranis svaki dan po 3-4 super crva ili svaka 3-4 dana po jednog crva?

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ja mog leopard gekona NE hranim super crvima vec ih koristim kao poslasticu svaki 3-4 dan. Kao glavni izvor hrane gekon bi trebao da jede ili lateralisa ili cvrcke jer crvi imaju previse masti u sebi.
    Nabavi od nekog 100 malih lateralisa i hrani LG svaki dan sa 4-5 lateralisa i s vremena na vreme mu mozes dati po kojeg crva

  17. #37
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ja hranim bradonju samo supercrvima od "mesa". Mislim da je to ok hrana za odrasle, ali ne toliko za male jer bi ih mozda tesko varili. Jedini problem bi moglo da bude narusavanje odsnosa Ca:P u organizmu jer su fobasi puni fosfora, pa mu onda cesto dajem kalcijum kroz suplementaciju. I za sad je sve ok. Ne mogu da drzim ni latere ni cvrcke u stanu, inace bih mu davao raznovrsniju mesnu hranu, ali sta da se radi. Deluje da mu to sasvim odgovara, jer prozdire fobase, dok biljnu hranu i ne voli bas...na gazdu!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Bas je lep malisa sto se tice prebacivanja u terarijum, mozes slobodno vec sada, nema razloga da bude u kutiji, nece mu terarijum smetati nemoj zaboraviti skloniste neko da mu ubacis, ne znam jesi li to igde pomenuo sto se tice hranjenja, oni nisu vrsta koja ce jesti dok ima, vec dok je gladan, tako da mu mozes slobodno dati moj kad je imao toliko jeo je dva puta dnevno, ukupno oko 7-8 crvica nemoj zaboravljati vitamine i kalcijum, olaksace i tebi i njemu dalji zivot obrati paznju i na vlaznost, znaci dosta u periodu kad se presvlace
    sto se tice toga sto nije hteo da jede, to je okej, nista mu ne fali, ne brini. desava se kada su izlozeni stresu, kao sto je selidba i slicno, da nece da jedu.. ali svakako ce za dan, dva, tri poceti da jede. sto se musice tice, nemoj mu davati neuzgajanu hranu, iz prostog razloga sto ne znas sta je rendom buba jela pre toga, mogla je lako biti u kontaktu sa nekim insekticidom na primer i da na taj nacin zeznes i gekona
    Poslednji izmenio SSD1501; 09.11.16. u 13:56.

  19. #39
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Hvala ti.Gekon je pre dva dana poceo da jede.Meni je prodavac gustera rekao da mu dam po jednog crvica na svaka dva dana dok mi vi kazete po 7-8 dnevno.Ja ga trenutno hranim sa po jednim crvicem dnevno.Da li tako da nastavim da ga hranim ili da mu dajem kao vi.Trenutno ga hhranim brasnjavim crvima dok malo ne poraste posto mi je prodavac rekao da ne moze da proguta super crva i cvrcke.

  20. #40
    Član
    Datum registracije
    Mar 2016
    Lokacija
    beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Jes, premali je za super crve svakako. Mozes mu savati lateralise, uzmi manje samo one i to bi bilo to :-) slobodno mu daj vise, nece mu nista faliti, samo daa raste i da se razvija :-)

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •