Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 54

Tema: Leopard gekon

  1. #1
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Question Leopard gekon

    Pronasao sam ga po ceni od 2000din sa hranom za 1 mesec i kalcijumom za godinu dana.Planiram za njega da kupim terarijum.Samo me interesuje da li su dobre dimenzije 30x20x20 ili da uzmem veci.Kupicu mu foliju grejac i razne ukrase kao sto su cuvarkuca i neke druge biljke i stavicu mu neku ,,Pecinu" koja ce mu sluziti kao stek.Interesuje me koja je idealna podloga za njega i da li trebam jos nesto da kupim?Da li da kao podlogu koristim kamenje,a da mu u jednom uglu stavim pesak gde ce moci da vrsi nuzdu.

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ako hoces terarijum koji ce da mu bude do kraja zivota, uzmi 50x30x20. Za podlogu stavi treset, i mozes da ukrasis nekim kamenom, a pesak zaobidji...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Loshme10 hvala vam na odgovoru ali me takodje intetesuje da li terarijum da kupim preko kupujem prodajem ili kod staklorezca.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Drago mi je sto si izabrao gekona, jer od svih zivotinja koje si naveo (kornjaca i zmija, a imam i jedne i druge) leopard gekon mi je najdrazi Dosta su pitomi i cesto ce hteti da ti se penje na ruku, sto da istrazuje okolinu, sto da se greje na tvojoj ruci, sto bas i ne mozes sa kornjacom ili zmijom. Sto se tice terarijuma, moj je jos uvek dosta mlad (kod mene je 4-5 meseci) i drzim ga u terarijumu dimenzija 25x20x20 i to mu je zasad dosta. Za pocetak sam kao podlogu koristio ubrus, a sad od skoro sam presao na ono sitnije kamenje sto se inace koristi za akvarijum. Sto se tice pecine o kojoj pricas, ispod nje bi trebao da bude treset koji vlazis da ima vlazno skroviste, e sad ja sam kod mog gekona odsekao dno flase, isekao ulaz i to stavio, pa onda kamenje preko toga da se napravi nekakva vrsta pecine, tako da je sve sem ispred tog ulaza prekriveno kamenjem. Sto se tice peska i vrsenja nuzde, pesak moze da izazove probleme kod gekona, pogotovo dok su jos mali, pa to preskoci a najlakse ce ti biti da pincetom jednom dnevno pokupis njegovu nuzdu, a to realno ne traje duze od 10-20 sekundi. Sto se tice da li da nabavis gotov terarijum ili od staklorezca, to ti moras sam proceniti sta ti je isplatljivije pa tako uzmi.

  5. #5
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Djolee hvala vam.Samo ne znam da li podlogu da uradim kao vi ili da poslusam loshme10?

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Obe podloge su dobre, stim da ako koristis kamenje moras imati treseta u sklonistu da zadrzava vlagu, a ti izaberi sta ti je lepse/pristupacnije

  7. #7
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ok hvala vam.

  8. #8
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Kada budem kupio zivotinju objavicu novu temu i slikacu je(to je verovatno za vikend).

  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Nemoj da stavljas kamencice koje gekon moze da proguta. Ne znam da li mislimo na iste kamencice, ali ako mislimo onda su to oni sitni akvarijumski koje gekon definitivno moze da proguta. Stavi mu treset i eventualno ako hoces da ukrasis nekim vecim kamenom. I ne bih se slozio sa Djoletom da zmija nece da se greje na ruci. Sve moje zmije to rade. Kada ih uzmem u ruke jedno vreme malo istrazuju ali se uvek(neke pre, neke kasnije), sklupcaju oko moje ruke ili na stomaku da se greju.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #10
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ok hvala vam znatno ste mi pomogli.Ja sam pronasao nekog coveka koji prodaje terarijume za paukove,zmije,gustere... za 1500 din ali covek zivi u Nisu.Ne znam da li da narucim taj terarijum brzom postom jer se plasim da mi ne pukne?Sta vi mislite o tome?

  11. #11
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Uspeo sam da pronadjem terarijum u mom gradu kod staklorezca.Da li da mu debljina bude 4 ili 6 mm??

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Ovo kamenje koje ja koristim je za zlatne ribice, posto i one imaju obicaj da progutaju kamenje pa da uginu, uglavnom kamencici su velicine gekonove glave da nebi mogao da ih proguta.
    Kod mene debljina stakla je 4mm i to ce ti biti dovoljno

  13. #13
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Njemu ne treba deblje staklo od 4mm, jedino ako hoces zbog sebe da bude malo jace da ne pukne ako ga cuknes negde..
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  14. #14
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Loshme10 hvala vam.

  15. #15
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Da li da uzmem terarijum sa kliznim vratima ili da se gore nalazi otvor?

  16. #16
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Pomoc!Koliko bi me kostala mesecno hrana za leopard gekona i koje insekte i koje voce i povrce da joj dajem?Takodje posto bih hteo da razmnozavam insekte zanima me koliko bih insekata trebao da kupim u samom startu zato sto bih hteo da kupim jednu veliku kolicinu koja ce se razmnozavati i tako da ne moram svaki mesec da kupujem hranu posto u mom gradu nema gde da se kupi(proveravao sam u svim pet shopovima i mestima na koja su me oni uputili i nisam nigde uspeo da pronadjem)?Takodje me interesuje da li da kupim terarijum sa kliznim vratima ili da se gore nalazi otvor?

  17. #17
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Sto se terarijuma tice, to je na tebi, mozes i ovako i onako, ali posto njima ne treba veliki terarijum, mislim da ti je zgodnije da se otvara odozgo, zbog odrzavanja. Sto se tice hranjenja, Leopard gekoni ne jedu voce i povrce nego samo "meso". A oko razmnozavanja insekata za hranu imas posebnu temu, pa procitaj.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #18
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Hvala vam na odgovoru.Mozda ali mozda cu kupiti dva komada.Kolike bi dimenzije terarijuma trebalo za dva leopard gekona?

  19. #19
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    Nemoj da mi persiras, nervira me to

    Nije ti preporucljivo da drzis 2 zajedno, pogotovo zato sto si pocetnik. Ako vec hoces po svaku cenu, gledaj da obavezno budu dve zenke. Dovoljan bi ti bio terarijum recimo 50x30x20cm.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  20. #20
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon

    OK hvala ti.Uzecu za pocetak jednog muzijaka i uz njega terarijum 50x30x30 debljine stakla 4mm.Kao podlogu cu mu staviti treset a ispod terarijuma ce se nalaziti folija grejac.U terarijum cu mu staviti neko drvece po kome se moze penjati kao i pecinu.Od bilja cu staviti aloju i cuvarkucu.Da li treba jos nesto da kupim sto se tice opreme?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •