Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Moracu da batalim NW vrste...

  1. #1
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Moracu da batalim NW vrste...

    Pre 5-6 dana mi se presvukla parahybana i izvadio sam kosuljicu iz terarijuma(sa 2 prsta za nogu i to je to). Posle par minuta je celo telo pocelo da me svrbi, a posle pola sata ceo sam bio u onim plikovima ili kako se vec zove(kao kada ujede komarac samo 3-4x vece). Po vratu ledjima, stomaku, rukama, nogama..uzas! Svaki put je reakcija sve gora i gora. U pocetku nisam imao nikakvu reakciju, pa je pocelo samo da me svrbi, bez plikova, pa su poceli da se pojavljuju ali mozda par komada, pa onda sve vise i vise. U pocetku je trajalo par sati, a sada me i posle skoro nedelju dana svrbi. Cak mi se desava da se ospem i kad radim pincetom, znaci uopste nemam kontakt golom rukom.

    Tako da cu ocigledno morati da prestanem da drzim NW vrste, jer ovo je stvarno strasno. Em sto svrbi danima, em sto izgleda kao da imam neku bolest, na poslu me gledaju kao da sam sugav. Jedino mozda zadrzim ove koje ne bacaju dlake nikad(pulchra recimo). Parahybana, boehmei, cyaneo, robustum..bacaju dlake kad ih mrko pogledas. Doduse nisam primetio da od ostalih imam tako jaku alergiju kao od parahybane...

    Eto za novije clanove samo da cujete necije iskustvo i da vidite da dlacice nisu #####ancija. Vise bih voleo da me ujede jbt nego ovako sto me svrbi danima.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  2. #2
    Član SerGigi'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Arandjelovac
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Katastrofa.Mozda si elergican na njihove dlacice.Pronadji ostale clanove koje uzgajaju tu vrstu tarantula pa ih pitaj da li i oni imaju probleme.

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Pa ceo pocetni post pisem o tome kako sam alergican i kako se alergija sve vise pogorsava...

    Nema nekog razloga da pitam ostale, jer nema pravila. Neko od pocetka ima jake reakcije, neko ih nema uopste, a neko(kao ja) na pocetku nema pa mu se tek kasnije jave problemi.

    Postavio sam ovu temu da ljudi vide sta bi moglo da im se desi. Ne da bih plasio nekoga ili da bi ljudi mislili da ce im se desiti isto kao meni. Kao sto rekoh, nema pravila...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Moracu da batalim NW vrste...

    jesi li probao da dezinfekujes pincetu kojom radis ili nesto tako?

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Ma jesam. Jedino jos nisam probao da nosim hirurske rukavice, ali to me jako smara. Ko ce svaki put kad treba nesto da se uradi da navlaci ta sr.nja...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Ma jesam. Jedino jos nisam probao da nosim hirurske rukavice, ali to me jako smara. Ko ce svaki put kad treba nesto da se uradi da navlaci ta sr.nja...
    Hazmat odelo i udri

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Ma da, da prolazim pripreme kao kosmonaut svaki put kad treba da otvorim terarijum neke NW tarantule...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Možda kad bi orošavao terarijum kad hoćeš nešto da radiš, tako bi sprečio dlačice da polete mada je i to cimanje raditi svaki put. Pošalji meni parahibanu, imam prazan terarijum a i mužjaka zrelog koji se dosađuje
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Ova moja nije adult, ima mozda 13-14cm...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Ma batalite NW vrste sa dlacicama bre, bas nam fali jos 2000 parahybana ovde dajte da razmnozimo Afrikanere i Azijate...

  11. #11
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Ne staj mi na ranu... Ubacivao sam muzjaka kod ove 3 zenke balfouri 100 puta(doduse jedna mozda nije zrela, ali 2 jesu sigurno i vidjao sam inserciju vise puta) i nikako da padne neki kokon. Bas nemam srece sa razmnozavanjem OW tarantula. Metallica, maculata, irminia, murinus, balfouri...nista mi nije uspelo :/
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Moracu da batalim NW vrste...

    Steta za balfourije... Ja sam ostavio samo jednu NW vrstu sa dlacicama, odraslu parahybanu koja ne baca uopste... Ali, necete verovati, pre desetak minuta je zvakala mrezu, nesto je puklo jako i ima hemolimfe okolo tako da... Mozda je ova tema ukleta, mozda i ja ostanem bez NW sa dlacicama... Zubi su tu al nemam pojma sta se desava...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •