Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Dec 2016
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    11

    Uobičajeno Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..

    Kameleon je muzjak i ima 5 meseci, uz to zenka iste starosti, iz cista mira, je pocela odjednom da bezi od svih koji udju u prostoriju gde ih drzim..
    On ne menja boju(zelen je) kada ga drzim u ruci, ali nikada ne dodje sam(namamim ga hranom na ruku) i kada provali da nije na grani nakon sto pojede, pocinje da trci nazad.. Pomoc molim


    Luka

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..

    Jos su mali i plasljivi, daj im malo vremena da se naviknu, probaj da ih drzis na ruci medju granama da se osecaju sigurnije i da nauce na ruku

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Dec 2016
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..

    Pokusao sam, ali se odmah vrate na grane(muzjak).. Ne bas kao da bezi, ali se vrati cim moze..

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Dec 2016
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..

    Da li bih trebao da ih mamim da polako dolaze na ruku po hranu? Jer tako dodju bez problema.. Da li ce se tako navici da dolaze normalno na ruku?

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..

    Evo ti primer mog gekona, hteo je na ruku, ali cim vidi da ja nju malo pomerim, on je odma bezao dole. Vremenom sam ga polako dizao sve vise i vise, i sada uopste nema problem da ga izvadim skroz iz ter. i da mi stoji na ruci.
    Posto kazes da kameleonu nije problem da ti bude na ruci dok imas hrane, probaj da ih hranis iz ruke svaki dan umesto da im ostavljas hranu u ter, tako ce i nauciti na ruku i misliti da ruka svaki put oznacava hranu
    Kad se malo naviknu da jedu iz ruke, namami ih na ruku, podigni malo ruku od grana i tek im onda daj da jedu, da shvate na nemaju cega da se boje i da si ti u stvari samo jedan dobrocudni dzin koji ih hrani i koji je topao
    Vremenom mozes sve vise i vise podizati ruku pa cak i vaditi kameleone iz ter. ali koliko kako i kad ti ne mogu reci, zavisi od kameleona do kameleona pa to moras sam shvatiti.
    Zelim ti puno srece sa kameleonima

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Dec 2016
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..

    Hvala na pomoci, uradicu bas to sto si mi rekao

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •