Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Idem van kuce na 7 dana, kako da obezbedim hranu kameleonima ?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Dec 2016
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    11

    Question Idem van kuce na 7 dana, kako da obezbedim hranu kameleonima ?

    Sutra idem na odmor i necu biti kuci 7 dana.. Obezbedio sam kameleonima vodu(kroz cevku za infuziju) i sa tajmerom sam im obezbedio da im se svaki dan pali i gasi svetlo. Mislio sam da im ostavim kutiju sa bubasvabama pa da iz nje jedu, ali se plasim da ce ih sve pojesti za 2-3 dana... To mi nije pozeljno jer imam samo vece bubasvabe za razmnozavanje(preko 50 komada).. Takodje mi je rodbina super gadljiva, pa ni to nije opcija.. Da li imate neku ideju kako mogu to da resim a da mi ne potamane sve bube? Izvinite zbog cestog otvaranja novih tema, imam dosta pitanja.


    Luka

  2. #2
    Član Gardon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Idem van kuce na 7 dana, kako da obezbedim hranu kameleonima ?

    mozda ako ubacis u terarijum posudu iz koje ne mogu da izadju bube sa kartonima od jaja ili nekim drugim tipom sklonista za bube,koje ce povremeno izlaziti na vidno polje kameleonima. Za 7 dana ce neka izviriti,a ako su bas gladni,kamelosi ce je spaziti i sa grane koja ce stajati iznad otvora posude ce moci da ih love a da ne ulaze u posudu i rovare po njoj.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Idem van kuce na 7 dana, kako da obezbedim hranu kameleonima ?

    Pa.... Odrasli kameleon moze 2-3 dana bez hrane, a sto se tice hranjenja, najlakse bi bilo da rodbina malo pripomogne, eventualno neko od komsija. Ako ne, jedino ti ostaje da ostavis bube u ter. u nekoj kutiji pa nek ih kameleoni love, a nove kupi s proleca

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •