Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Pomoć: Nov Gekon, parenje...

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Exclamation Pomoć: Nov Gekon, parenje...

    Pozdrav svima, dobio sam novog mužijaka gekona (Starog 3 godine) na poklon, imam ženku staru 5 godina, koja ima barem 60 grama, uhranjena je lepo, želim da ih parim, on je malo manji od nje, meni ne da da ga uzmem u ruke, uvija rep kad sam ja u blizini, nisam ga ni video da jede za sad, ali dobro došao je tek pre 3 dana, nije frka, navićiće se valjda, probao sam da mu dam hranu iz ruke, ni da čuje... Ako imate neki savet za to bilo bi lepo

    Druga stvar kao što sam pomenuo želim da ih parim, oni su stalno zajedno možda su se i parili, ne znam, ali ja nisam video, moguće je da jesu preko noći, kada i kako ću to znati? Napravio sam novo sklonište za ženkicu, onako malo odvojeno od zemlje, unutra sam stavio vlažan kokosov treset da ona ako želi da položi jaja uđe odozgo i kopa koliko hoće(Mogu da vam slikam ako treba) ... Da li treba još nešto da uradim ? Dajte neke savete ko Boga vas molim. Nov sam što se parenja tiče...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Pomoć: Nov Gekon, parenje...

    Prvo zivotinje moraju da prodju period brumacije da bi htele da se pare.A to ces uraditi tako nesto ces prestati sa hranjenjem i zenke i muzijaka na 7-10 dana u potpunosti.Posle tog perioda im iskljucis svo grejanje koje koristis i ostavis ih na nekoj temparaturi od 20-23c mesec i po dana mozes i 2 meseca.Dok ne prodje ovaj hladam period, mala je verovatnoca da su ti se gekoni parili.Kada prodje taj period postepeno im zagrevas terarijum (i da ne drzis ih zajedno najbolje da ih uvodis samo da hoces da ih paris) i posle 7 dana im ponudis hranu, u tom periodu izgubice nekoliko grama ali nista strasno, sve ce to vrlo brzo da nadoknade i kada prodje neki perid od 20 dana posle brumacije ubacis muzijaka kod zenke.Kako izgleda parenje mozes da pogledas na brdo klipova po youtubu.U sustini to ti je sve sto se tice parenja, posle uspesnog parenja dolaze jaja itd.....
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Pomoć: Nov Gekon, parenje...

    Citat Prvobitno napisao legenda Pogledaj post
    Prvo zivotinje moraju da prodju period brumacije da bi htele da se pare.A to ces uraditi tako nesto ces prestati sa hranjenjem i zenke i muzijaka na 7-10 dana u potpunosti.Posle tog perioda im iskljucis svo grejanje koje koristis i ostavis ih na nekoj temparaturi od 20-23c mesec i po dana mozes i 2 meseca.Dok ne prodje ovaj hladam period, mala je verovatnoca da su ti se gekoni parili.Kada prodje taj period postepeno im zagrevas terarijum (i da ne drzis ih zajedno najbolje da ih uvodis samo da hoces da ih paris) i posle 7 dana im ponudis hranu, u tom periodu izgubice nekoliko grama ali nista strasno, sve ce to vrlo brzo da nadoknade i kada prodje neki perid od 20 dana posle brumacije ubacis muzijaka kod zenke.Kako izgleda parenje mozes da pogledas na brdo klipova po youtubu.U sustini to ti je sve sto se tice parenja, posle uspesnog parenja dolaze jaja itd.....
    Hvala na savetu! Odvojeni su već 10 ak dana. Jedno pitanje samo, oni imaju za grejanje samo Foliju grejač. Plašim se da ako im to sada izvadim da će se posmrzavati. Je l možeš da mi napišeš korak po korak šta treba da radim u narednih 2 meseca da bi uspeo da ih sparim?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Pomoć: Nov Gekon, parenje...

    To sam moras da vidis, uzmi izmeri sobnu temperaturu ili te prostorije u koju ih drzis, brumacija se izvodi na 20-23c na toj temperaturu im nista nece faliti.Ne znam sta da ti napisem sve sam ti detaljno napisao.Kada prodju brumaciju ubacis muzijaka kod zenke u terarijum, on ce krenuti da mrti repom i da grize zenku i onda dolazi do parenja.Muzijaka ostavis preko noci ili 2 noci kod zenke i posle ga vratis u njegov terarijum da ne bi uznemiravao zenku
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •