Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Sijalica kao grejac

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2017
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    8

    Uobičajeno Sijalica kao grejac

    Da li mogu koristiti sijalicu kao grejac u terarijumu? U pitanju je kukuruzni smuk, pa me zanima da li sijalica moze zagrejati terarijum do odredjene temperature oko 30 stepeni?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    Sijalica ne moze zagrejati terarijum, ali ce smuk po mom iskustvu stalno biti kod sijalice da se greje, pa ti je mozda bolje da nabavis folija grejac (oko 500 dinara)

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2017
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    Hvala, a jos jedno pitanje da li su ove dimenzije terarijuma dovoljne za kukuruznog smuka.
    širina: 53,5 cm
    Visina: 30 cm
    Dubina: 30,05 cm?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    Predpostavljam da ces uzeti malog smuka, u tom slucaju je i vise nego dosta

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2017
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    A da li ce mi toliki terarijum biti dovoljan za godinu dana? Posto ne znam koliko brzo raste

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    Citat Prvobitno napisao saxx2002 Pogledaj post
    A da li ce mi toliki terarijum biti dovoljan za godinu dana? Posto ne znam koliko brzo raste
    Da, sigurno ce biti dovoljan bar za godinu dana

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    Po meni su te dimenzije dovoljne i za skoro odraslog smuka, tj. do 1m duzine.

    A sto se sijalice tice, ja to ne bih radio. Ne zbog toga sto sijalica ne moze da ugreje, jer moze ako stavis dovoljno jaku, nego zato sto zmija moze da se opece(povredi ili cak ugine/pogine). Ja sve svoje zmije grejem grejacima ispod pola terarijuma, s tim da kod jedne zmije imam sijalicu, ali neonku koja ne moze da povredi zmiju, cisto zbog estetike.

    Grejaci su ti sada 700-800 dinara, a ako hoces da se potrudis i sam ih napravis onda su jos jeftiniji, tako da ne treba rizikovati za par stotki...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Po meni su te dimenzije dovoljne i za skoro odraslog smuka, tj. do 1m duzine.

    A sto se sijalice tice, ja to ne bih radio. Ne zbog toga sto sijalica ne moze da ugreje, jer moze ako stavis dovoljno jaku, nego zato sto zmija moze da se opece(povredi ili cak ugine/pogine). Ja sve svoje zmije grejem grejacima ispod pola terarijuma, s tim da kod jedne zmije imam sijalicu, ali neonku koja ne moze da povredi zmiju, cisto zbog estetike.

    Grejaci su ti sada 700-800 dinara, a ako hoces da se potrudis i sam ih napravis onda su jos jeftiniji, tako da ne treba rizikovati za par stotki...
    Jos jedna stavka, sijalica trosi bar 60w na sat, dok grejac trosi 20-40w ako se dobro secam, pa pogotovo zimi kad ne treba gasiti grejanje, dosta je isplatljivije imati grejac, jer trosi manje od sijalice, a i bolje greje

  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Sijalica kao grejac

    Moje misljenje je da kada su ljubimci u pitanju, ne treba razmisljati na taj nacin. Razlika od 20W je toliko mala da ne treba uopste ni razmisljati o tome. Meni svaka zivotinja ima grejac, iako recimo tarantule ne bih morao uopste da grejem jer mi je u stanu uvek preko 20C, ali hocu da im obezbedim uslove koje imaju u prirodi, tako da im je temperatura preko dana 26-28C..
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •