Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Question Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Pozdrav drustvo,
    dobio sam od drugara na poklon odraslog muzjaka leopard gekona starog oko 7 godina.
    Trenutno mi deluje mnogo mrsavo koliko puta bi bilo pozeljno da ga hranim kako bi se malo "povratio". Takodje uz terarijum sam dobio jednu lampu koja greje ceo terarijum. E sad meni je receno da gasim nocu lampu, glavni problem je sto mi stoji u kancelariji, pa nekada se desi da vikendom ne dolazim u kanc. Sta onda da radim?
    Da li postoji neki pametni prekidac koji pali i gasi tu lampu u odredjeno vreme?
    Takodje na kozi ima jedan nabor duzinom celog grudnog kosa, najlakse bih opisao kada da je smrsao pa ostala koza, deluje ok ali opet da pitam i za to...
    Prilazem fotografiju gde se vidi taj nabor kod zadnje leve noge.
    16809944_10211850043864945_329074690_n.jpg

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Bolje bi bilo od gore slikas gekona kako bi se bolje iz pticije perspektive video oblik tela. Sto se tice hrane, 3-5 buba bi bilo dosta, a mozes dodati i po kojeg super crva jer su dosta masni, pa ce biti odlicni da gekon dobije na tezini, samo nemoj preterati da se odjednom ugoji, nema veze ako mu treba i 1-2 nedelje ako se redovno goji. A sto se tice nabora na kozi, to ne mogu da ti pomognem, ali moguce je da kako je izgubio na tezini ostao visak koze, pa kad se ugoji to se verovatno nece videti. Sto se tice lampe, najbolje ti je da kupis folija grejac (500-800 dinara) i da ga drzis non stop upaljenim (ne trosi puno, oko 20w pa nije problem da radi ceo dan naspram sijalice koja trosi 60w). AKo ti nesto nije jasno ili imas jos pitanja, slobodno postavi
    I kao sto rekoh, najbolje bi bilo da slikas gekona iz visa, mada vec ovako mi se cini da je rep dosta tanak...

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Koliko puta nedeljno da ga hranim?
    Da li je problem samo potrosnja struje ili ne valja da im gori svetlo non stop? I gde ima da se kupi taj folija grejac? Gde se postavlja? Totalno sam neiskusan u ovome. Ne zameri.
    Evo slike. 16776758_10211850596558762_1881322293_o.jpg

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Po pravilu bi trebao da ga hranis 6 dana, a 1 dan da pauzira, a koji dan ce pauzirati zavisi od tebe. Sijalica je losa iz vise razloga:
    1) Lose greje naspram potrosnje, a moze cak i da pukne staklo od previse fokusirane toplote koja nije ravnomerno rasporedjena po terarijumu
    2) Leopard gekoni su nocna bica, pa im je potreban dan/noc ciklus koji bas i nemaju ako stalno radi sijalica
    Sto se tice folija grejaca, da ne bi javno reklamirao, poslacu ti u inbox broj od koga sam ja uzeo folija grejac, a sto se tice postavljanja, linkovacu ti temu pa tamo mozes sve lepo da procitas (ima i slika, ako ti bas nije najjasnije)
    http://www.teraristika.org/forum/sho...folija-grejaca
    Uglavnom, pocni da hranis gekona posto je malo veci sa 5-6 buba, a mozes mu svaki/svaki drugi dan ubaciti po jos jednog super crva. A ako budes pratio gekona, videces koliko mu je potrebno, i sigurno ces primetiti ako dobija na tezini, a ako ne, onda samo malo pojacaj rezim ishrane
    A sto se tice ostavljanja u kancelariji, folija grejac se ne pregreva, pa nema potrebe da ga gasis/palis (meni vec celu zimu radi bez gasenja pa se nista nije zapalili da ne brines :P ), ako gekona hranis pravilno u toku nedelje, nije mu problem da za vikend ne dobije da jede, jedino je bitno da mu ostavis da ima sveze ciste vode

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Hvala na savetu. Mnogo mi znaci.

  6. #6
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Da li postoji neki pametni prekidac koji pali i gasi tu lampu u odredjeno vreme?
    ANALOGNI TAJMER


    400-600din u svakoj gvozdjari,el radnji,trznom centru...

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Hvala za ovaj tajmer

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Question Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    17821410_10212341785598181_2139337164_n.jpg

    Da li neko moze da mi kaze o cemu je ovde rec. Stvorio se neki beli sloj preko koze.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Citat Prvobitno napisao soda Pogledaj post
    17821410_10212341785598181_2139337164_n.jpg

    Da li neko moze da mi kaze o cemu je ovde rec. Stvorio se neki beli sloj preko koze.
    Po ovoj slici se iz aviona vidi da je poceo da menja kozu, i vidi se da je na nosu vec skinuo deo koze, ali verovatno je mala vlaznost pa ne moze skroz da se presvuce, samo uzmi i naprskaj vode i trebalo bi da on to sve sam skine

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Cool Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Citat Prvobitno napisao Djoleee Pogledaj post
    Po ovoj slici se iz aviona vidi da je poceo da menja kozu, i vidi se da je na nosu vec skinuo deo koze, ali verovatno je mala vlaznost pa ne moze skroz da se presvuce, samo uzmi i naprskaj vode i trebalo bi da on to sve sam skine
    E sad, kao sto znate totalno sam nov po pitanju gustera, tako da me zanima da vodu naprskam po terarijumu, ili po njemu?

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Citat Prvobitno napisao soda Pogledaj post
    E sad, kao sto znate totalno sam nov po pitanju gustera, tako da me zanima da vodu naprskam po terarijumu, ili po njemu?
    Nema veze, naucices Sto se tice prskanja, poprskas po terarijumu, svakako ce to ispariti pa podici vlaznost vazduha

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Odrasli muzjak leopard gekona - Par pitanja

    Jendo pitanjce. Koza mu je nekako postala zuckasta - zelenkasta, ne znam kako da objasnim.
    Da li je to normalno?

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •