Pozdrav drugari,
Imam par pitanja koja su mi se sama postavljala dok sam citao druge teme o ovoj vrsti, molio bih nekoga ko ima malo vise iskustva sa agamama da mi odgovori. (pricam o agami koja ima malo manje od godinu dana)☺
Za Agamu sam se odlucio jer sam pocetnik u teraristici pa sam trazio po internetu nekog gustera lakseg za odrzavanje. Naravno sve sam prostudirao po X puta, informisao sam se i kod decka od koga sam uzeo agamu, on mi je objasnio sta i kako i dao mi je "starter pack" znaci terarijum sa spot sijalicom, neonkom, peskom, ppsudom za vodu, itd.
Temperatura ispod spot lampe je od 32-36 stepeni u zavisnosti od sobne temperature.
Voda joj je uvek dostupna. Od hrane joj dajem sve sto mogu da nadjem, znaci cvrcke razlicitih vrsta, fobase, dubie, lateralise, kalci-crve, jednom sam joj dao i brasnare ali ih izbegavam jer sam procitao da nisu narocito hranljivi, zelenu salatu, maslacak, endiviju, crveni radic, rukolu, matovilac. Terarijum je 100x50x50. E tako osnovno sam rekao sad prelazim na pitanja.