Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    Pozdrav. Imam relativno odraslu zenku Obsolete, presvlacenje proslo ok, ne odbija hranu cak ni pred presvlacenje. Ali me muci jedna stvar koju sam skro video na njenoj kozi deluje kao neka rana(opekotina), a pada mi na pamet da nije je to mozda neka pigmentacija. Primetio sam to malo pre nego sto se presvukla i posle presvlacenja. Molim neka neko od clanova da svoje misljenje.

    20170322_161856.jpg20170322_161902.jpg
    Slike Slike

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    Meni lici kao neka ogrebotina, ali sta god da je, trebalo bi da pocne da nestaje polako sa svakim presvlacenjem, inace super ti je zmija

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    Nadam se da je to, pitao sam i veterinara za svaki slucaj pa cekam i njegov odgovor. Hvala hvala

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    Imao sam identičan slučaj sa mladom boa constrictor pre nekih pet god, prosto nisam mogao da provalim šta je, a izgledalo je isto kao ovo tvoje.
    Naime u jedan od mrtvih obroka sam špricem ubrizgao koktel vitamina i minerala i to je smazala, nakon sledećeg presvlačenja je počelo da nestaje. Navodno neka blaga deformacija koja može nastati kao nedostatak nekog vitamina ili minerala i ishrani.




  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    Hvala druze, mozes li mi reci kakve si joj to vitamine i minerale dao? Tacnije iz kog su izvora? Jel si davao ljudski neki kompleks u malim kolicinama ili je to bilo nesto konkretno za reptile? Voleo bih to da znam da ne napravim neko sr*nje, jer ne znam kako ce ljudski kompleks vitamina uticati na nju. Pozdrav

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    mozes "Promotor L"

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    Vidim da ga koriste kod zivine itd, razbijaju ga 1 ml na litar vode, imas li neki savet na koju kolicinu vode ja to da razblazim. Hvala

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    Ja sam koristio Vitoligam, što je bio neki kompleks vitamina i minerala koji se mogao naći kod veterinara, ali ne znam da li toga ima još, možda ti je najbolje otići i pitati šta imaju za životinje što bi mogao da ubrizgaš u neki plen, dakle da zmija može oralno da ga unese, kako se ne bi morao zezati sa bockanjem, a i nepotrebno je to.




  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Nis
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Mrlja ili rana na mom ljubimcu ?

    To, to samo bi joj kroz plen davao, eventualno kroz vodu.Vipera_Ammodytes, NecrovoX Hvala vam puno na savetima.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •