Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: H. Maculata ujed

  1. #1
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Question H. Maculata ujed

    Pozdrav narode !

    Skoro sam nabavio deset komada malih maculata...prilikom prebacivanja u veci terarijum jedna je uspela da me ujede na desnoj podlaktici....

    E sad...cuo sam da su jedne od najotrovnijih, ali nisam upucen skroz u posledice od ujeda( mislim da sam procitao negde da otpada tkivo)....
    Ukratko da vam opisem, desilo se pre oko dve nedelje.Dan posle toga nista nisam osecao, dok uvece je vec krenula opasna mucnina koja je trajala cele noci pracena sa manjom temperaturom...Kada sam se probudio mucnine nije bilo, ali se temperatura nastavila povecavati, pa je opet pocela mucnina kada je doslo vece.....Cetvrtog dana nisam osecao nikakvu mucninu(zaboravih da napomenem da sam povracao pri toj mucnini), vec blagu temperaturu ili mi se to mozda cinilo zato sto sam bio previse malaksao, imao sam ogroman gubitak snage....ta malaksalost je trajala jos nekih dan-dva, sledeceg dana sam u toku dana na poslu odjednom izgubio koordinaciju i pomutio mi se vid....Sledeceg jutra bio sam kao nov !

    Pa bih zeleo da vas pitam, ima li neko pojma sta se sa mnom desilo I da li treba da ocekujem jos nesto da se desi....

    Pozdrav svim spajdermenima !

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: H. Maculata ujed

    Au,sunce ti.. Koliki je bio pauk?

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: H. Maculata ujed

    H. maculata je navodno druga najotrovnija T, posle S. calceatum. Verovatno je mala cim su simptomi bili tako blagi pa ti nije mnogo otrova ubrizgala. Ali nije bas kao da stvarno moze da otpadne tkivo, sta god to znacilo. Najgori ujed T je preziveo neki skandinavac, mislim Svedjanin, kome su posle ujeda P. ornate amputirali deo ramenog misica zato sto je misic dugo bio u grcu i atrofirao je usled nedostatka kiseonika. Ali tu opet nije otrov toliko jak da od njega "otpada meso", nego se tako namestilo, nije imao srece... Cudi me samo da te nije bolelo nego si samo imao mucninu. U svakom slucaju dobro si prosao
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: H. Maculata ujed

    Da, imala je 2-3 cm....veoma brzo se desilo tako sad kad razmislim mislim da me ipak spaslo to sto nije ubrizgala mnogo....
    Hvala vam na odgovorima narode, a sto se tice tog skandinavca...ja nesto bas ne bih zeleo da ostanem bez ruke hahahha

    Srdacan pozdrav spajdermeni !

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: H. Maculata ujed

    Za par dana ocekuj da iz vena na rukama pocne da ti izlece mreza
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: H. Maculata ujed

    Mislim da generalno ljudi preuvelicavaju otrov africkih vrsta u hobiju, osim ove dve naravno...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: H. Maculata ujed

    Iako nemam nikakvih iskustva sa tarantulama, posle ovog posta sam bio znatizeljan pa sam malo pogledao po netu. Uglavnom ljudi imaju razlicita iskustva, do dvonedeljnih mucnina kao ti, do bolova koji su trajali par dana ili cak par sati, predpostavljam da sve zavisi od velicine tarantule i imuniteta osobe.
    Mozes sad da budes ko onaj Australijanac sto je sebi ubrizgavao zmijske otrove da ojaca imuni sistem

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •