Eto posle 7 godina, i to je izgleda moralo da se desi... Ujela me je odrasla, velika zenka P. metallica(17+cm). Jutros kad sam ustao za posao, video sam da nisam dobro zatvorio terarijum i da nje nema. Prosto je neverovatno kako mogu da se provuku kroz tako mali otvor! Pogledam okolo da vidim da li mogu na brzinu da je nadjem i vratim, i odmah je snimim, metar i po od terarijuma. Posto sam zurio na posao, nisam previse razmisljao i krenuo rukama da je prebacim. GRESKA Krenulo je glatko ali odjednom je pocela da jurca kao pomahnitala, nekako sam je uplasio, zaustavila se na levoj podlaktici i zabila mi zube. Tacno sam osetio kako je zarila zube i kako ih je vadila napolje, i na mestu ujeda su ostale 2 velike kapi otrova pomesane sa krvi, tako da ne da nije bio suv ujed, nego me je dobro nafilovala! To se desilo oko 6:35h jutros:

6:35 - ujed, odmah sam osetio bol kad je ubrizgavala otrov ali nista strasno u samom trenutku ujeda;

6:40 - vec posle 5 minuta je pocela jako da me boli ruka oko mesta ujeda, kao da mi je neko zabio usijane eksere u ruku;

6:45 - bol se jos vise pojacava i krece glavobolja, uzimam kafetin da me bar glava prodje, jer ruka sigurno nece, osecam da mi srce tuce kao ludo, merim puls, 180;

6:50 - oblacim se, krecem na posao, mesto ujeda je crveno ali jos nije pocelo da otice; bol je konstantno jak ali nista nepodnosljivo da moram u bolnicu ili tako nesto;

7:20 - stizem na posao, cim sam dosao zavrcem rukav da vidim sta se desava, ruka je pocrvenela i prilicno otekla; i dalje boli prilicno jako, rekao bih mozda 4-5x jace nego ujed pcele;

8:20 - bol je poceo da se smanjuje a otok da se siri prema saci; za sada mi je ruka skroz pokretna, a nemam ni nekih drugih ozbiljnijih simptoma, osim mozda mala vrtoglavica, ali nista strasno;

Nastavicu i dalje da pisem kako vreme bude prolazilo sta se desava. Nadam se da cu da izbegnem neke ozbiljnije probleme, groznicu, povracanje, temperaturu...i da ce sve biti ok. U svakom slucaju, sam sam kriv, i to na kvadrat. Jer kao prvo nisam dobro zatvorio terarijum, a kao drugo rukama sam je uzimao da je vratim u terarijum jer sam zurio na posao...