Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Poecilotheri metallica - bite report!

  1. #1
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Poecilotheri metallica - bite report!

    Eto posle 7 godina, i to je izgleda moralo da se desi... Ujela me je odrasla, velika zenka P. metallica(17+cm). Jutros kad sam ustao za posao, video sam da nisam dobro zatvorio terarijum i da nje nema. Prosto je neverovatno kako mogu da se provuku kroz tako mali otvor! Pogledam okolo da vidim da li mogu na brzinu da je nadjem i vratim, i odmah je snimim, metar i po od terarijuma. Posto sam zurio na posao, nisam previse razmisljao i krenuo rukama da je prebacim. GRESKA Krenulo je glatko ali odjednom je pocela da jurca kao pomahnitala, nekako sam je uplasio, zaustavila se na levoj podlaktici i zabila mi zube. Tacno sam osetio kako je zarila zube i kako ih je vadila napolje, i na mestu ujeda su ostale 2 velike kapi otrova pomesane sa krvi, tako da ne da nije bio suv ujed, nego me je dobro nafilovala! To se desilo oko 6:35h jutros:

    6:35 - ujed, odmah sam osetio bol kad je ubrizgavala otrov ali nista strasno u samom trenutku ujeda;

    6:40 - vec posle 5 minuta je pocela jako da me boli ruka oko mesta ujeda, kao da mi je neko zabio usijane eksere u ruku;

    6:45 - bol se jos vise pojacava i krece glavobolja, uzimam kafetin da me bar glava prodje, jer ruka sigurno nece, osecam da mi srce tuce kao ludo, merim puls, 180;

    6:50 - oblacim se, krecem na posao, mesto ujeda je crveno ali jos nije pocelo da otice; bol je konstantno jak ali nista nepodnosljivo da moram u bolnicu ili tako nesto;

    7:20 - stizem na posao, cim sam dosao zavrcem rukav da vidim sta se desava, ruka je pocrvenela i prilicno otekla; i dalje boli prilicno jako, rekao bih mozda 4-5x jace nego ujed pcele;

    8:20 - bol je poceo da se smanjuje a otok da se siri prema saci; za sada mi je ruka skroz pokretna, a nemam ni nekih drugih ozbiljnijih simptoma, osim mozda mala vrtoglavica, ali nista strasno;

    Nastavicu i dalje da pisem kako vreme bude prolazilo sta se desava. Nadam se da cu da izbegnem neke ozbiljnije probleme, groznicu, povracanje, temperaturu...i da ce sve biti ok. U svakom slucaju, sam sam kriv, i to na kvadrat. Jer kao prvo nisam dobro zatvorio terarijum, a kao drugo rukama sam je uzimao da je vratim u terarijum jer sam zurio na posao...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    9:15 - osecam malu vrtoglavicu, ali otok je donekle spao; dosta manje boli ruka kad je ne pomeram, ali na dodir i pokret i dalje boli jako;

    P.S. da prostite pisam na svakih 15-20 minuta, verovatno se organizam bori da izbaci toksine... od tarantule a i od 1. maja

    10:45 - bol se dosta smanjio a otok jos vise povukao; ali mi se i dalje vrti u glavi i mnogo mi se spava; proslo je vise od 4 sata od ujeda i nadam se da nece biti nekih ozbiljnijih posledica, ali da ne baksuziram...
    Poslednji izmenio loshme10; 03.05.17. u 11:44.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    13:25 - bol postoji na dodir i na neko vece cimanje ruke, kad mirujem vise ne; otok postoji jos uvek ali nije vise masivno lokalizovan oko mesta ujeda nego se rasirio po celoj podlaktici; vrtoglavicu vise ne osecam, jedino umor i pospanost, ali to je valjda i normalno s obzirom na to sta mi se desilo, a i radim od pola 8...

    14:45 - pre nekih 20-ak minuta su poceli da me hvataju grcevi u ledjima; iskreno, nisam 100% siguran da je ovo povezano sa ujedom, ali verujem da jeste jer mi se ovo ranije nije dogadjalo. Prilicno je neugodno, mozda i najgori osecaj u celokupnom ovom iskustvu od jutros; kao da se ukocim, ne mogu da se pomerim jer na svaki makac presece. Jedan traje par minuta, pa onda prodje i 6-7 minuta se ne desava nista, pa me uhvati na drugom delu i tako 4x do sada. Nadao sam se da ce sve da ostane na lokalnom bolu, ali mislim da ni sam nisam verovao u to...
    Poslednji izmenio loshme10; 03.05.17. u 15:53.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Konačno i ovo nekome da se desi, baš me zanimalo kako deluje otrov metallice Super što si vodio evidenciju o tome i objavio ovde, javi i sutra kako je a ti grčevi u leđima su 100% od ujeda, dosta ljudi se na drugim forumima žalilo na njih. Nakon sutrašnjeg dana ćeš već znati na čemu si i moći ćeš da potvrdiš da li je ujed OW vrste opasniji od dlačica NW ili ipak ne
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Evo sad cu da ti potvrdim sve...

    16:00 - juce krecem sa posla u stan, bole me noge kao da imam veoma jaku upalu od treninga, i to bol je poceo da se javlja nakon prepesacenih 300-400m, do tad nije; kod kuce sam popio Nalgesin forte da bi mi ublazio bolove, i nakon nekih 45min to se i desilo; do uvece nije bilo vecih problema osim osrednjeg bola u nogama i ledjima;

    23:00 - odlazim da spavam i zaspao sam bez problema;

    01:00 - pocinje pakao! Krecu mi UZASNI grcevi u listovima! Nikad tako nesto nisam osetio, a bavio sam se sportom vise od 10 godina. Odjednom me probudi jeziv bol i ne mogu nista da ucinim, uvijao sam se od bolova, pokusavao da istegnem listove ali bez uspeha. Svaki put traje po par minuta i prodje, i tako su mi se na pola sata do sat smenjivale desna pa leva noga naizmenicno.

    06:00 - Ustajem za posao, jedva, ne znam da li sam 2-3 sata spavanja sastavio... Takodje, ostao mi je onaj bol u listovima pretpostavljam od nedostatka kiseonika u misicima usled grceva, sto sam vec osetio i ranije kod grceva dok sam trenirao basket, a opet kao i da imam upalu obe noge do kuka. Juce mi je ceo dan bilo prohladno iako je bilo veoma toplo, a danas kad je dosta hladnije meni je vruce i mnogo se znojim.

    07:00 - stigao na posao uz prilicne bolove dok hodam, medjutim kad sedim sve je ok. I za kraj, vrlo mi je cudno da imam tolike bolove u misicima, a da je(na svu srecu da me bar to zaobislo) sa glavom, stomakom...sve ok. Nisam imao neke ozbiljne glavobolje, vrtoglavica je bila blaga, nije mi bilo muka, nisam povracao, nisam imao temperaturu... Uprkos tome, dan sam nekako sastavio, ali noc je bila grozna. Nadam se da cu veceras bolje proci. Ne znam ni sta bih mogao da pijem za te grceve? Ovo protiv bolova protiv njih ne pomaze. Negde sam citao kalcijum i magnezijum, pa cu da probam danas sa sumecim, sve samo da mi se ne ponovi ovaj uzas od nocas...


    P.S. Dlacice sa ovim ne mogu ni da se porede! Jeste neprijatno, ali jedina posledica je svrab i traje par sati, a ja na zalost mislim da cu jos neko vreme osecati posledice ovoga od juce, samo se nadam ne bas takve i tolike kao nocas...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Kakva je trenutna situacija?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Juce do kraja dana ista situacija, jedva sam se kretao od upale i grceva. Uvece sam dobio malu termeraturu, oko 37.5, ali to je mozda i posledica premorenosti i tolikog napora pri hodanju ceo dan. Mislim da ipak nije trebalo da odem na posao. Sreca pa sam se juce cuo sa doktorom koji je specijalizirao na ujedima otrovnih zivotinja, mozda i jedini kod nas, koji mi je rekao sta da pijem. Kupio sam sve to u apoteci i poceo sa terapijom(jedan lek je analgetik, jedan za opustanje misica, jedan kalcijum-magnezijum i jedan je obicni panadol). Rezultat je da mi je danas dosta bolje. Upala je mnogo manja, grceve nisam imao tako da sam se fino naspavao u odnosu na preksinoc i nisam otisao na posao jer mi je rekao da odmaram. Sada se mnogo lakse krecem iako postoje jaki bolovi u listovima od grceva. Takodje mi je rekao da ocekujem da ce mi se posledice sporadicno javljati jos neko vreme, mada sve redje i redje, ali je potrebno vreme da se otrov potpuno izbaci iz organizma...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Član LukaG'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2017
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    A sta si sve od ljekova uzeo i kako uzimas ?

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Kako trenutno izgleda mesto ujeda? Jel ostao neki ožiljak?
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Od lekova uzimam Arcoxia 1x, Mydocalm 3x, Panadol 3x i Mg-Ca-Zn 2x na dan. Jos uvek to pijem jer me noge jos uvek bole.

    Mesto ujeda se vise i ne vidi, ima jedna mini tacka od jednog zuba.

    Eto, celih 5 dana posle ujeda ostao je jedino jos bol u stopalima, i to samo kad hodam, kad sedim ili lezim nista. Ali onu prvu noc nikad necu zaboraviti...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Ovo je najzanimljivija tema na forumu u poslednjih par godina...

    Hvala sto si podelio sve sa nama, steta sto nisi postavio i neku slicicu...

    Saosecam se sa tobom i drago mi je da si preziveo :P

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Poecilotheri metallica - bite report!

    Nije bilo sta da se postavi, svi problemi su bili "unutrasnji", spolja jedino otok na ruci prvi dan i to je to. Listovi su mi izgledali jezivo dok su se grcili, ali veruj mi da mi je tada poslednja stvar na umu bila da slikam/snimam to
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •