Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Pomoc

Hybrid View

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2017
    Lokacija
    Nis
    Postova
    1

    Uobičajeno Pomoc

    Imam n. Chromatusa, veoma je mali oko 1-1,5 cm , kako da znam da li mu uslovi odgovaraju, jede na svaka dva dana, ponekad kada je malo hladnije u sobi ukljucim sijalicu, pa se onda stvori para na plastici, jel je to problem? Kako cu znati kada ce da se presvuce, msm da mu se malo naduo abdomen, i ako ce da se presvuce sta mi je ciniti?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Ne treba ti sijalica sada dok traje prolece i leto.S njo ces vise napraviti problema,nego sto ces imati koristi. Vidi da ima jedan suvi i jedan vlazni deo terarijuma,pa ce on ici gde mu vise odgovara.Kada mu potamni abdomen,presvuci ce se i tada je bitno da mu ne bude skroz suv treset,da ne bi dehidrirao.Samo ga ne uznemiravaj i sve ce biti u redu.Vidi da se slucajno ne pojavi budj usled prevelike vlage,ostataka od htane ili lose ventilacije.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2017
    Lokacija
    Nis
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Imam i jednog malisana, kako da znam da je zadovoljan ?

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Oko njih nema problema, posuda sa ventilacijom, podloga treset, otprilike 1/4 treseta se vlazi, dok je ovako toplo ne treba mu ni grejanje, a i preko zime ako se prostorija dobro grejana (da je stalno preko 20C), ne treba ti grejac nikada. Hranjenje jednom u 2 dana je pogresno. Treba ga hraniti jednom nedeljno ili najcesce jednom u 5 dana dok je tako mala, a kad poraste recimo jednom na 10-15 dana. I to ti je to, nema neke prevelike filozofije
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2018
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    imam Irminiu i prebacio sam je u novi veci terarijum pre 3-4 dana, istrazila je sve i onda jednostavno stala na mrezici (metalnoj) da li je do neki indikator problema vlaznosti vazduha ili slicno ?






  6. #6
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pomoc

    Ne mora da znaci, mozda joj jednostavno tu odgovara. Probaj da je pomeris odatle pa vidi da li ce da se vrati...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •