Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #1
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Prebacivanje tarantula

    @zarko - znam da nije vezano za temu ali mene zanima kako ti pauka prebacuješ?
    Izvinjavam se na pitanju koje nije vezano za temu.
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Prebacivanje tarantula

    Neka ovo admini prebace u novu temu ako već nema prebacivanje pauka i neka se napravi sticky, tj. uradiću ja detaljno za koji dan, tj. za vikend ako dotle neko ne uradi. Inače kada želiš nešto da pitaš što nije vezano za temu slobodno otvori novu temu pod tim naslovom, uvek će nekom novom dobro doći.

    Ovako male prebacuješ kako znaš i umeš nekako je nečim nežnim ili pipkaš da ona pređe u drugu posudu ili je prsto ili nečim već drugim nateraš da pređe, a ako ne ni tako možeš ostaviti tu manju posudu iz koje je prebacuješ u neku veću da ona sama pređe posle nekog vremena...

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Male nije problem, a za velike preporučujem da se preklopi nekom posudom i onda se polako zavuče parče kartona ili neke tanke plastike ispod tarantule i tako se izvadi i stavi u novi terarijum. Sada ću to da primenim sa T.blondi
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Da ne pišem baš puno evo link pa da vidite kako može pomoću polovine plastične flaše da se prebace velike tarantule. Moj omiljeni način:
    http://homepage.ntlworld.com/the.tar...to-rehouse.htm

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Da ali ovo je G.rosea, Nju je mogao i rukom da prebaci. Kada bi pokušao tako da uguraš T.blondi u neku posudu češao bi se naredna 3 dana. Zato i kažem da je najbolji način da se tarantula poklopi nekom posudom (može i ovakva isečena plastična flaša ako tarantula nije previše velika) i da se podvuče parče kartona ili neka tanka plastika, što je u ovom tekstu ostavljeno kao mogućnost.
    Potpis u pripremi!

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja za g. roseu koristim papir A4 format
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ma da ona je jako laka moze da se pipka i nece da ujeda. Super za pocetnike.

  8. #8
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa sad ima ona neku tezinu moze se osetiti. Al ovo sa A4 samo je prebacim na papir, izvadim i stavim pored. Kad zavrsim ona se nije ni pomerila sa papira i samo vratim nazad.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    polaskao si me sto si napisao
    @Zarko

    prilicno su odgovorili. ja koristim 2l kokakola flasu isecenu jedno 20cm od poklopca. za t koje su do 15cm preko toga koristim providnu kutiju za lizalice koja ima precnik oko 30cm. lako se manipulesenjome. za opasne t na tu kutiju sma zalepio drsku na centru pa iygleda ko ono za ocepljivanje solje

    koristim ili jako jako tvrd karton ili lesonit jos bolje lai takvih dimenzija da mogu da ga lagano spustim u ter. i da i on ima neku drsku da mogu da podignem kako ne bih butao ruke pri parenju medju paukove ....jer doj je jedan poklopljen ovaj drugi moze da se osveti ...

    a npr.. 19cm cmabridge samo stapovima prebacujem iz ter u ter.. tj drugaru sam prebacivao jer je sad njegova , bila je jako tolerantna...

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    A jel nema šanse da se T potpuno ručno prebaci?
    Tj. moje pitanje bi bilo da li neko ima neku maksimalno tolerantnu (odraslu) T koja može rukom da se prebaci?
    Inače za ove netolerantne T je skroz dobar ovaj metod sa flašom.

    @zarko - čekaj ovo što si napisao da si 19cm T prebacivao štapovima ne mogu da zamislim.
    Jel to na foru dva štapića, kao kineska hrana...
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ima šanse, naravno. Ja sam moju Homoeommu prebacivao rukom. Nije skroz odrasla, ali je dosta velika. Ali sam odustao jer me svrbe ruke od dlaka.
    Generalno, samo Grammostole bi mogao da prebacuješ rukom bez cimanja, ali to zavisi od temperamenta jedinke koju poseduješ. Ako ti je tolika želja da uzimaš tarantulu u ruke dogovorićemo se da ti organizujemo seansu. Na kraju ćeš videti da i nije neki bog-zna-kakav osećaj. A i zbog sigurnosti pauka uzimanje u ruke se ne preporučuje, pa samim tim i prebacivanje. A to se sa odraslim paukovima radi samo kad se čiste terarijumi... tj. 1 godišnje.

  12. #12
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa ja bih preporučio da se nikada ne radi. Ne zbog svraba ili opasnosti od ujeda, pošto se tarantule smire kada su u ruci i počnu samo da šetaju pokušavajući da se vrate na zemlju, već zbog sigurnosti same tarantule. Dovoljno je da se onaj koji je drži malo uplaši ili da sama tarantula brzo krene da beži i može da padne. To bi za veliku tarantulu bilo fatalno.

    Ovi sistemi sa flašama i drugim posudama su više radi sigurnosti same tarantule nego onoga ko je prebacuje.
    Potpis u pripremi!

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    stapovi su bili oko 40cm pa je samo gurkas ... alia nezn oda ne popoizdi. nisam bio siguran dace sve biti 100% ok ali nije bilo druge moralo je tako ... mada kad radim te stvari sma opusten i to je i najbitnije . pre kad prebacujem 2cm T se oznojim sad uvek imam kanticu kojom mogu da poklopim t i zato je uvek opusateno. ako t zahteva vise postovanja ja odem u vc zatvorim sve rupe i onda radim

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Naravno da se prebacivanje ne preporučuje rukama, ili uzimanje u ruke... ikada. Ali ako čovek već hoće da se zeza tako, onda da mu bar damo neki pametan savet.
    @Geni:
    E, ajde da taj fazon sa flašom probamo sa tvojom ornatom pa da vidimo ko je sve tu siguran. Nudim se da to uradim sa tobom. Sve pripremi i zovi

  15. #15
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Važi! Ti je prebacuješ a ja stojim sa pripremljenim foto aparatom. Imaćemo prvu fotografiju samog čina ujeda tarantule na svetu
    Potpis u pripremi!

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    OK. A šta ćemo ako me ne ujede? Samo da znaš ja sam veoma ozbiljan. Toj nesrećnoj ornati je davno bilo vreme da dobije adekvazniji smeštaj. U svakom slučaju obezbedićemo fotke za ovu temu ili za novu: Ujed tarantule.

  17. #17
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ma nahuškaćemo je, ne brini se ti ništa .

    Ali ozbiljno trebali bi to da uradimo. I nju i 2 blondi. Dogovorićemo se da to obavimo i taman možemo i lepo da slikamo postupak. Ako prebacimo i murinusa možemo taman da napravimo slikovito uputstvo za prebacivanje najnezgodnijih vrsta.
    Potpis u pripremi!

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ajde sve i nekako, ali taj murinus me plaši .
    Ali veliki smo mi... Samo mi javi kad planiraš, dolazim sigurno

  19. #19
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao gava
    Ima šanse, naravno. Ja sam moju Homoeommu prebacivao rukom. Nije skroz odrasla, ali je dosta velika. Ali sam odustao jer me svrbe ruke od dlaka.
    Generalno, samo Grammostole bi mogao da prebacuješ rukom bez cimanja, ali to zavisi od temperamenta jedinke koju poseduješ. Ako ti je tolika želja da uzimaš tarantulu u ruke dogovorićemo se da ti organizujemo seansu. Na kraju ćeš videti da i nije neki bog-zna-kakav osećaj. A i zbog sigurnosti pauka uzimanje u ruke se ne preporučuje, pa samim tim i prebacivanje. A to se sa odraslim paukovima radi samo kad se čiste terarijumi... tj. 1 godišnje.
    Naravno da imam želju da držim T u ruci. Svestan sam ja da se baš zbog sigurnosti T ne preporučuje
    uzimanje u ruke. Nema potrebe orgranizovati seansu, sačekaću da mi smithi odraste
    There's no place like 127.0.0.1

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    OK. Samo vodi računa. Moja smithi ne baca dlaku već se propinje i pokazuje zube. To je retka pojava i ne verujem da će i tvoja biti takva. To ja nemam sreće sa Brachypelmama. A dok poraste ima da pobeliš. Treba im godinu dana da porastu na 3-4cm raspon nogu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •