Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Predlog tarantule

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Predlog tarantule

    Ovako potreban mi je predlog tarantule bez dlacica. Nisam bas pocetnik posto sam imao lasiodoru, versicolor i dva cyaneopubescens-a ( jednu odraslu zenku), ali sam ih morao prodati pre dve godine zbog selidbe. Sada sam odlucio da se vratim starom hobiju. Neko moje razmisljanje p.irminia, p.metalica, m.balfouri. Svaki predlog je dobrodosao.

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    A zasto je bitno da nemaju dlacice? Nadam se da znas da vrste koje nemaju dlacice, imaju dosta jaci otrov. Od ovih sto si naveo, irminia i metallica su potpuno drugacije od balfourija sto se svega tice. Prve dve su arborealne vrste i slabo pletu kao odrasle, a treca je terestrijalni pletac. Izmedju irminie i metallice ja bih se odlucio za metallicu, ali posto je balfouri neuporediv sa njima, uzeo bih i metallicu i balfourija Meni licno su te dve T medju top 5 omiljenih, uz G. pulchra, T. blondi i P. muticus.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    Znam da imaju jaci otrov, ali imam neku fobiju od dlacica...mada ima par tarantula sa dlacicama koje mi se svidjaju. Zato mi i treba savet koju bih mogao da uzmem, ali da nije mnogo "opasna" po pitanju otrova i brzine (za pocetak).

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    Hah, pa ako neces brze i otrovne, onda metallica, pa i irminia otpadaju(irminia je manje otrovna, ali je brza kao metak). Mozda onda ipak balfouri...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    Ne znam ni sam. Drzao bih ih u sobi u kojoj spavam, zato ne bih uzimao sa dlacicama, jer ne bih da lete na sve strane. Mozda i odustanem od kupovine

  6. #6
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    To da li ce da te zaprase dlacicama zavisi od tebe, a ne od njih. Ja sam u jednom trenutku imao 70 razlicitih vrsta T u stanu, i nikad me ni jedna nije zaprasila "dok sam spavao" Ako ih ne cackas, nece ni one bacati dlacice na tebe. Mada ima izuzetaka, npr. sad imam nekog muzjaka B. boehmei kog cekam da se presvuce u adult muzjaka za moju zenku, i on trese dlake(koje vise ni nema jer je sve otresao) cim mu se pomeri posuda, kad sipam vodu, kad ga hranim itd. A zenka recimo nikad nije bacila dlacice... Uostalom, pises kao da je ne znam sta i ako te zaprasi. Pocrveni, svrbi jako to je tacno, ali traje par sati i prodje. Doduse meni se reakcija vremenom pogorsavala, pisao sam o tome, ali ne mora da znaci da ce i tebi.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    Vazi. Odlucio sam da uzmem slingove B.albopilossum, G.pulchipres, G. rosea, P. irminia. Ako imas jos neki predlog rado cu poslusati. Koliko sam citao ove NW tarantule najmanje bacaju dlacice? Hoce biti problem slanje postom, zbog hladnog vremena? Hvala

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    Nije toliko hladno ovih dana, ja ne drzim nista sa dlacicama zbog same ideje o njima, da postoje, kad radim sa necim u terarijumu, ne moraju ni da bacaju... A i ruznije su mi i manje zanimljive u najvecem broju slucajeva. Jos jedna stvar koju, vidim, ne spominju ljudi cesto je da M.balfouri raste sporo ko zemlja...

  9. #9
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    @borotasinisa Zbog toga ni ja nisam bas za te sa dlacicama, jos pogotovo sto bih ih drzao u sobi u kojoj spavam. Ali posto nisam nikad imao OW tarantule i nemam predstavu o njihovom ponasanju itd., zato sam odlucio ipak da uzmem neke NW vrste koje najmanje bacaju dlacice. Inace bih uzeo sve OW. Rado bih saslusao vasa iskustva sa OW tarantulama i preporuke.

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    Ne bih se bas slozio da albopilosum ne baca dlacice

    @sinisa - stvarno rastu sporo... Ovaj moj komunalac imam pa evo vec izmedju 2 i po i 3 godine, i jedan muzjak mi je postao adult tek pre mesec dana. I to ne bi bilo toliko cudno da raste recimo kao parahybana, pa da mu treba 3 godine za 23cm, ali njima treba 3 godine da dodju do 10cm i onda se presvuku u adult muzjaka
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #11
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    @loshme10 koje najmanje bacaju iz tvog iskustva? Pa da ih kupim

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Predlog tarantule

    Pa najmanje bacaju ove sto ih nemaju

    Salu na stranu, iz mog iskustva NW vrsta koja najmanje baca dlacice je G. pulchra, mada sam vidjao i jedinke koje hoce da bacaju, ali moje nikad nisu, a imao sam ih 6 ili 7(i sad imam zenku od 13-14cm koja nikada nije bacila dlacice). Ali ona ti je potpuno crna, to si rekao da neces, mada su meni one medju top 5 najlepsih tarantula.

    Ove ostale Boga mi bacaju... Brachypelme bacaju, ostale Grammostole malo manje, chromatus isto. Sve zavisi koliko ih cackas. Cyaneo recimo baca mnogo.

    Msm ne znam sta da ti kazem. Ako si odgovoran i ako pazis, nema potrebe da se bojis OW tarantula. Jer su mnogo vece sanse da te NW zaprasi nego da te OW ujede(opet kazem, ako si odgovoran). Zapravo dlacice ne mozes da izbegnes, ako nista drugo onda kad ih premestas, cistis itd., osim ako nisi pomalo paranoican pa nosis gumene rukavice, duge rukave itd

    I ja sam tako na pocetku pitao za savete, ali vremenom naucis da treba sam da izaberes, a ne da ti drugi govore. Meni je recimo top 5 omiljenih tarantula: P. metallica, M. balfouri, T. blondi, G. pulchra i P. muticus
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •