Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Padobranac- Pomoc!

  1. #1
    Novajlija Dušan'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    8

    Post Padobranac- Pomoc!

    Pozdrav svima!

    Jos od 2010 stoji prica vezana za tarantule.... i sad ponovo 2017 se pokrenula.

    Naime: Prelistao sam nesto stranih sajtova, kao i "teme sa najsesce postavljanim pitanjima" sa vaseg sajta.

    Pitanja:

    1. Terarijum...navode se dimenzije 30x25x30.....30x30x30... Pretpostavljam da je to neki "standard" mada vidim da neke vrste tarantula budu bas "vece" pretpostavljam da njima treba i veci terarijum....u sustini od vrste tarantule- stimamo velicinu terarijuma?

    2. Koja podloga? vidim da NS exotic ima svega i svacega...pa da znam sta da kupim.

    3. Rece mi jedna devojka da konaktiram clana - kimo... neko ima njegov broj, ili broj od NS exotica?

    4. Nesto sam nasao po oglasima (prodaja tarantula), koja bi vasa licna preporuka bila? (sto sarenije,"drecavo" to lepse)...tj tarantula(e) za display.

    5. Gde mogu da kupim tarantule a da nije neki pet shop i "naduvana" cena?


    Zivim u manjem mestu, pa bih ranije narucio 2 terarijuma da se prave (staklo), a podlogu bih u NSu (NS exotic)..... u piljarnici/vocarnici sam narucio par kokosa- pa da im napravim kucicu od tih kokosa.


    Laik sam, pa moram da pitam.


    Hvala svima!
    Poslednji izmenio Dušan; 15.10.17. u 13:14.

  2. #2
    Novajlija Dušan'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    Bitno je da nisu otrovne, necu se igrati sa njima.....mada danas-sutra kad budem cistio terarijum....da sam siguran ..
    Zanimljivo: p.metallica, m.balfouri, Heteroscodra maculata, Nhandu chromatus, Poecilotheria regalis...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    1. moze 30x30,a za birdeatere 40x30 ili 50x30. To su ti ove tarantule sa oko 20cm i vise u precniku
    2. podlog kokosov treset. super drzi vlagu a ne budja
    3.Kimo (NS Exotics) na FBu Momcilo Stajic
    4.Od ponudjenih N.chromatus najbolji,H.maculata najgora(retko se vidja,bar je tako kod mene)
    5.NS Exotics

  4. #4
    Novajlija Dušan'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    Hvala puno... u sustini treba da krenem od same tarantule.

    Da li je, arborealne ili terestrijalna, te birdeater (veca u precniku)..

    Eto, danas naucio par stvari.

    Hvala druze!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    Imas dosta fazona i sve ces naci citajuci forum. Ako kupujes malu,ne stavljas je odmah u taj veliki,vec kako raste tako je prebacujes u sve veci terarijum i tek na kraju ide u taj konacni. Citaj o vrstama koje ti se svidjaju. Neke pletu toliko da ce ceo ter biti u mrezi,dok kod drugih ostaje onakav kako ga ti sredis.
    Nema na cemu...

  6. #6
    Novajlija Dušan'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    Ajd ako si tu, daj neku sugestiju... vidim da se cene krecu cak od 200din pa nadalje...


    Interesuje me:

    1. birdeater .
    2. i jedna terestrijalna (za display)

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    Nhandu chromatus,Acanthoscurria geniculata,Lasiodora parahybana. sve rastu velike,ne kriju se i jeftine su.

  8. #8
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    Mani ime "birdeater", to je bez veze, mi ovde koristimo samo latinske nazive, lako ces ih nauciti ako te zanima veruj mi.

    Od ovih T koje si naveo(metallica, regalis, maculata, balfouri i chromatus), sve osim chromatusa su old world tarantule i imaju dosta jaci otrov od new world tarantula, koje zbog toga imaju iritirajuce dlacice.

    Kad kazes da ti treba terestrijalna T za display, ne mora da znaci da su samo one za display. Mogu i arborealne da budu, zasto da ne? Eto metallica npr., ili bilo koji grugi Poki.
    A. versicolor je super, ali puno pletu tako da mozda nece biti stalno vidljiva.

    Ali stvarno imas ogroman izbor. Jos jedan bitan kriterijum ti je cena, kao i da li hoces malu T koju ces da gajis i gledas kako raste, ili hoces da uzmes vecu. Ako hoces malu, osim nje nemas maltene nikakve vise troskove(kutijica, malo treseta, eventualno neko skroviste - izadje te do 100 dinara). Mada i za vecu posle terarijum moze da se nadje za 1500din.

    Ako hoces da bude sto sarenija, parahybana otpada, iako raste najveca(od ovih da kazem povoljnijih i cesce dostupnih). E sad, opet posebna prica je da li ti je bitno koliko brzo rastu? Jer imas neke velike vrste koje rastu prilicno sporo(Grammostole i Brachypelme). Npr. B. smithi, B. boehmei ili B. emilia su bas lepe, ali bas sporo rastu.

    Od ovih sto brze rastu a sarene su imas recimo A. geniculata i N. chromatus(pritom su i bas jeftine, po par evra kostaju bebe). Meni su recimo i M. balfouri prelepi, belo-plavi, ali oni rastu sporije i nisu veliki, ali zato mogu da se drze komunalno...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  9. #9
    Novajlija Dušan'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    M. balfouri- nasao tekst... http://www.teraristika.org/content.p...ropus-balfouri ti pisao...odlicno.


    Pazi ovako. 5000din... terarijum, tarantula, podloga, posuda za vodu i jos koja sitnica (dekoracija)...ogranicen sam sa novcem....

    Ovaj mesec bih kupio jednu pa gledam da ta bude terestrijalna....a za mesec dva-
    jednu arborealnu.

    New world tarantula, manje otrova, i da raste brze.... i da bude veca... to trazim.

    Acanthoscurria geniculata- tako da 99 posto kupujem.....posto
    http://www.nsexotics.net/2016/10/31/...ia-geniculata/


    Mada i ova mi je zapala za oko - brachypelma auratum....

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    Kada smo vec kod tih tekstova, jel vi vidite slike ili ne? Posto ih ja ne vidim pa da vidim da li je neki bug samo kod mene ili sta vec...

    Inace vidi sa Kimom, za 5000 moze svasta da se iskombinuje, mozda i neka malo veca geniculata uz terarijum za te pare...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #11
    Novajlija Dušan'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    @

    nema slika, do foruma je/ servera/gde su slike hostovane.

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Padobranac- Pomoc!

    E ###, steta...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •