Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Misevi

  1. #1
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Misevi

    Interesuje me da li je neko gajio bele miseve kod kuce za hranu?Koliko se cesto pare tj. koliko beba miseva dobijete od jednog para i koliko cesto?

  2. #2
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Misevi

    Female mice reach sexual maturity at about 6 weeks old, and males take a week or two longer. Females can have up to 15 litters a year, and can become pregnant within 24 hours after giving birth. So if you don't want more babies immediately after the first litter, it can be a good idea to remove the males. However, males can be kept with the females after the babies are born as they will not harm the young (and often actually help to babysit!).
    When baby mice are born they are deaf, naked, and blind. Within two weeks the babies will look just like their parents, just smaller. They may be weaned in approximately five to six weeks.
    Ja nisam gajio miseve vec hrckove i mogu reci da su poprilicno plodni.
    Mislim da je jedan par dovoljan za celu godinu ukoliko imas jednu zmiju.
    E sad ako maksimalno koristis zenku skracujes jos znacajno zivotni vek.
    Ja sam bele miseve video kod Pedje, ima ih bas dosta i nisu zahtevni.
    Treba samo nabaviti par ili vise jedinki i to je to. Kod Pedje su bebe miseva 50 din.
    Jedino sto prljaju i smrde bas dosta.
    Planiras da nabavis zmiju ili da 'pojacas' ishranu gusterima?
    Izvor:
    http://animal-world.com/encyclo/crit...ouse/mouse.php

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Misevi

    ma misevi se kote ko ludi... ja ih nisam uzgajao jer nemam potrebe za njima kad ih mogu kupit u ducanu...cak one male pinkiye daju besplatno...

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Misevi

    Pa ja bi ih gajio cim nabavim jos gustera,a hteo sam nabaviti green snake(ona bas zelena zmijica ne naraste velika i nije masivna kao piton),a ona se hrani najvise insektima i sitnim glodarima pa bi mi to trebalo,jer kod nas su bebe misevi u zoo tropiku u centru grada koji ih misim jedini prodaju 70-80 dinara sto je dosta skupo i nemaju ih cesto...
    A inace hranim ovogsvog skinkabebama moze komotno da pojede 2 komada.
    Drzao bi ih ostavi,nekoj prostoriji van stana,a tamo nije bas toplo zimi...kolika bi im trebala temperatura?jel zna neko otprilike iz iskustva?

  5. #5
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Misevi

    Pazi ja ti mogu reci moja iskustva sa hrckovima...
    Drzao sam ih na sobnoj temperaturi i parili su se 3 puta u 3-4 meseca, pa sam morao da ih se ratosiljam jer 20 miseva smrdi 10 puta vise nego dva.

    Znas kako na selu greju pilice? 'Metes sijalice'...

    Sasvim im odgovara 20 stepeni, mada im ne smeta 15-25 stepeni po mom iskustvu.

    ovde imas za temperaturu:
    http://www.animalnetwork.com/critter...mouse/cage.asp
    Oni kazu da je idealno 20-22 (samo u farenhajtima).
    http://www.animalnetwork.com/critter...se/default.asp
    Generalno moje misljenje je da tu ne treba puno truda, ipak su to misevi- najizdrzljivije zivotinje. Nadam se da sam pomogao i da te nisam smorio...

  6. #6

    Uobičajeno Misevi

    jeli a koji je to ducan gde kupujes u srbiji ili .........?

  7. #7
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Misevi

    Bas sam se sad vratio iz jednog PET shopa u Balkanskoj,bgd, tamo su odrasli beli misevi 180din!
    IE:
    IE:
    IE:
    Btw drze u jednom malom kavezu tri odrasla misa i 6-8 malickih koji jos sisaju.

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Misevi

    Citat Prvobitno napisao zarko
    jeli a koji je to ducan gde kupujes u srbiji ili .........?
    Ako si mislio na mene to je od Branka Ziljaka(zoo Tropiko,Novi Sad),ali mi je pervise da dajem 80 dinara za jednog pinkija ako ih mogu za dzabe gajiti sam...i kao sto rekoh retko ih ima.

    Ja ne znam koliko su ovde kada odrastu,ali mislimda su skuplji od 120 dinara.

    Ja bi ih drzao u terarijumu,tj. akvarijumu sa zicanim poklopcem

  9. #9
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Misevi

    vidim da je tema stara ali ja sam sada nasao lika za miseve u BG. On je na Banjici iza VMA i beli (prodajna velicina) su mu 80 din, sivi (isto dobri kao i beli za hranu ) su 50, a uvek ima i pinkija mada njima ne znam cenu ali ne moze biti vise od odraslih. Takodje covek ih ima stalno jer ih prodaje prodavnicama u BG-u. Ako nekom treba broj telefona neka mi posalje PP.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Misevi

    kakva je situacija sa misevima sada u NS i Bg, s obzirom da je ova tema malo starija planirao sam sada za vikend da skokonem do Bg na sajam, ali i da nabavim 5-6 odraslih miseva..pa me zanimaju mjesta za nabavku i cijene odraslih...

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Misevi

    1e je odrasli mis, to je 80din. Poslacu ti broj danas u pp, pa se javi kad budes dolazio.

  12. #12
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Misevi

    nenade ima li "pinkija"(beba misheva) i koja je cena ..

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Misevi

    Ja nemam, ne prodajem ih. Imaju Mladen i Pedja. Ako ti treba Mladenov broj, poslacu ti na pp. Za sta uzimas, za gekona?

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Misevi

    bese jos neka cura prodavala ovde
    daj oglas

  15. #15
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Misevi

    daj mi mladenov broj ... odakle je treba mi za gekona i t ... ali kada se presvuce t ..
    i koja je cena ..

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Misevi

    Evo kako L.Parahybana copa pinkija.
    sve u svemu nista pametno

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Misevi

    "je**ga kimo nisi dao ranu na vreme"
    1.0.0-C.calyptratus

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Misevi

    ajd sto je pojela pinkija nego koliko je jos pojela posle njega

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Misevi

    Pozdrav od mene ponovo! Molim vas za malo razumevanja,nov sam u ovom i slabo koristim racunar,ali cu pokusati da vam pomognem:
    gajio sam miseve i mogu vam reci da je po meni nepotrebno kupovati ih za hranu jer se jako lako razmnozavaju, zanke nose od 13-15 dana i radjaju od recimo 5-15 kom. Sto se tice prostora koji je potreban jednom paru 30x30x40 (duzina x sirina x visina,jer su dobri skakaci) za podlogu sam koristio piljevinu jer je laka za odrzavanje. Sto se tice smrada muzjaci su "smradonje", tj.mnogo im je jaci i neprijatniji miris. Oko ishrane nema problema,jedu gotovo sve sargarepu,cveklu,krastavac,lubenicu,spanac,papriku (samo ne ljutu),jabuku... obozavaju maslacak i detelinu i obavezno im treba davati nesto tvrdje da grickaju (glodarima zubi rastu celog zivota) bilo da je to hrana kupljena u shopu za njih (cena je oko 50-150 din,nemojte da vas zavara lepa kutija sve je to isto) ili grancica neke vocke... sto se tice vode moze se davati i ne mora. Ako im se svakodnevno daje neka biljka onda je voda nepotrebna,ali se ipak preporucuje za vreme dojenja mladih. Potrebno je oko 15-ak dana da dostignu velicinu da zadovolje apetit npr. mladog pitona. Glede temperature odgovara im sobna temp. uz dozvoljene +/- varijacije od nekoliko stepeni! Ukratko to bi bilo to...

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Misevi

    Pa, nije bas 13-15 dana, treba im najmanje 18 dana ako se redovno pare. Ja ih ne gajim sad, jer nemam gde da ih drzim. A jos jedan problem je u tome sto sam navikao na zivotinje oko kojih imam minimalne obaveze, pa su mi misevi prava muka, zbog cestog hranjenja i ciscenja. A o smradu i da ne pricam beba misa stara 15 dana moze da bude obrok za bebu pitona, ali pitoni brzo rastu pa im treba nesto vece

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •