Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 180

Tema: Držanje cvrčaka

  1. #61
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Stavljaj im neku drugu hranu ako je to ne isplativo(skupo), imaš dosta hrana za mačke onih dehidriranih, koje će rado klopati.

  2. #62
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Evo dobio sam male posle 12 dana na temperaturi od 30 stepeni i to samo danju, a noću je bila niža, da znate eto. Znači da je bila konstantna 30 bili bi ranije sigurno, cenim nekih 9 dana

  3. #63
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Sad sam provalio problem.Ja im nisam vlazio stalno zemlju,vec sam samo ubacio da se greje na toj temperaturi. Mozda se zato dugo nisu izlegli...
    ! High Voltage !

  4. #64
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Nema veze sa vlagom brzina izleganja, bar koliko ja kontam, nego ako ne kvasiš mogu da se osuše jaja i propadnu.

  5. #65

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    I ja mislim da ukoliko ih ne budes kvasio, ili ne obezbedis da vlaga ne ispari iz zemlje to jest da se jaja osuse, nece se izleci. Moje misljenje!
    Простор између ничега!

  6. #66

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    prvo 30C =10 dana mozda koji sat ranije
    posle 4 godine toliko sam provalio

    drugo odlican je vodeni inkubator prva liga i nikad mi nije pravio probleme. sad imam na sijalicu i drka me povremeno.

    trece nikada ne koristite providne cinije jer jaja koja su uz ivicu a moze da ih bude i preko 300 propadnu.. zemlja mora da se menja svako ili svkao drugo izleganje ...

    vlaznost je bitna ali ne i esencijalna jedno dobor vlazenje izdrzi do izleganja malih
    moej iskustvo

  7. #67
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Konačno sam se udostojio da se malo više potrudim oko ovih cvrčaka i dobio sam nagradu, od nekih 30-40 odraslih dobio sam koliko cenim preko 400 malih zasad i još izlaze. Imam već sledeću turu koja ide na inkubaciju uskoro i to će da bude sigurno dovoljno da se kasnije napravi nekih 500-1000 malih na svakom izleganju.

  8. #68

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    ha kazi kakav osecaj?
    fensi
    ja sma pre jedno 2 ogidne racuna da trosim oko 300cvrcaka mesecno sad je to preko 500 verujem tenebrija sigurno 1000 i supercrvi idu jedno 100 ak ... pripremam se da dubiu i cinareu

    da li neko planira da ozbiljno pocne da razmnozava cvrcke?
    ako neko uspe da spusti cenu (moja je trenutno 6din) i da bude konstant supplayer ja bih #####o da ih cuvam masovno i kupovao bih ....
    da li enko planira tako nesto?

  9. #69

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Mislim koliko mozes da garantujes sta ces da radis za godinu dana u napred, narocito za ovakve stvari koje su vezane za hobi?
    A da postoji volja kod mene da razmnozavam cvrcke u vecim kolicinama DA!
    Ma ja i ti cemo se vec lako dogovoriti oko toga. i onako planiram da dodjem do tebe za vikend!
    Spremi neko pivo, mada bolja neka dobra domaca rakija, pa ce mo se lako dogovoriti!
    A i mogo bi da mi pripremis neki dobar tekst o agami (sve sto znas ) vezano za cuvanje, ishranu i predlog za potrebne stvari koje treba staviti u terarijum!
    Простор између ничега!

  10. #70

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    E zaboravih da vam ispricam jos jedno moje iskustvo na temu uzgoj cvrcaka!
    Pre par dana dok sam uzivao u trenucima minulog rada u svom veceu, primetim da mi pored nogu gamize nesto nalik mravu (u stanu inace zivim sa par kolonija mrava, doduse ne svojevoljno ), ali malko vece? pogledam bolje kad ono tek izveden cvrle, negde zuri, i to ne sam, sa par svoih bliznaka, tako se seta i valjda traze nesto da rucnu!
    Odkud
    Setih se da su moji ukucani par dana ranije pohvatali neke odbegle cvrcke po kupatilu(bilo ih je oba pola)
    Zakljucak neka zenka je svoju rilicu negde zabila i
    A mi posle pricamo kako se cvrcci razmnozavaju, pisemo ovde elaborate na temu!
    SAMI TO ONI RADE ODLICNO!
    Tako da ako ima interesenata za lov neka dodju sve uhvaceno naplacujem upola cene!
    Простор између ничега!

  11. #71
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Mada i cvrci su se setkali , najgore kad se zimi ustekaju u TA pec pa ne mozes da ih izvadis a oni nece da izadju jer im tu najtoplije .

  12. #72

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    meni idu po lecloj celtatoj kuci je imam podno grejanje pa im svuda toplo samo ga vidis kako pretrci "ulicu"

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Hahaha...
    Meni su isto bezali po celoj kuci pa ih onda ker sve lovio.
    A mojoj drugarici je pobegao jedan u ventilaciju i kad cvrci,cela kuca nemoze da spava od njega.
    ! High Voltage !

  14. #74

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    ma da simpaticni su ... ja sam ljubitelj cvrcaka mnogo su interesantni i imamo dugu istoriju tkao da sam veliki njihov fan i simpatizer... kad je toplo ako nadjem nekog da luta po kuci ja ga obavezno pustim napolje ne hranim njima.

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    vi ste carevi
    sta drugo da vam kazem
    ja kada drzim crvice za pecanje u frizu moji kuci lude a sta bi se desilo da neki cvrcak pretrci denevnu sobu

  16. #76

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    moji su odlepili pre 5 -6 godina kadsma doneo tenebrije a sad lagano hvataju sve ...

    skoro se desilo , cujem iz sobe ZARKO! urla burtazer. kad sma uso on stoji pripremljen sa papucom da akne pauka koji se spustio na pola sobe od plafona....
    ivan:jel ovo tvoje govno?
    ja:ne be to je kucni pauk....


    i naravno aknuo ga je ....
    eto tkao se razgovara u mojoj kuci o mojim arahnoidama inace druge zivuljke su super.

  17. #77

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    E a stvarno su cudni ti cvrcci !
    Aj sto vole da beze, nego vole i da se setkaju bez delova tela !
    To sto im fali ponekad ove skocne noge ili neki drugi udovi ,to je ok . valjda normalno?
    Ali kada vidim da se setkaju bez polovine tela tj. stomaka i pritom ruckaju i cooliraju ondak se stvarno pitam dali su to normalne zivotinjice?
    A da poceo sam da prvim pojilicu za cvrcke, za vise dana pa kada bude gotova i testirana, dacu slike na uvid i objasnjenje!
    Простор између ничега!

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Da li je bitno u kojoj zemlji ce cvrci poloziti jaja?
    Posto sam ja citao negde da im treba humus natural sa PH7(necega).To je kao neka neutralna zemlja koja nema neke dodatke koje trabaju biljkama za dobar rast.
    Koju vi zemlju koristite?
    ! High Voltage !

  19. #79
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Ja sam koristio bilo koju koja mi padne pod ruku . Stvarno.
    Vata, obicna papirna maramica , toalet papir, gaza, svugde su nosili jaja .

  20. #80

    Uobičajeno Odg: Drzanje Cvrcaka

    Cak i u mokrim kartonu od jaja oni hoce da poloze jaja. Ma kupi obicnu zemlju za cvece i to je to! Nema neke filozofije !
    Простор између ничега!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •