Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 160 od 180

Tema: Držanje cvrčaka

  1. #141
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Imali su ventilaciju, ali slabu, tačnije samo sam naslonio plastični poklopac odozgo, a on je po pravilu uvek malo kriv, tako da ima prostora za ventiliranje. Zimi sam ih držao na radjatoru, tačnije odignuti nekih 2-3cm, a sada sve to zajedno prislonim uz neonku (koja je iznad akvarijuma), s tim da je posuda sa tresetom udaljena od neonka barem 1cm.
    Možda i ta zemlja ne valja. Ako si ju uzeo izvana, moguće je da je toliko tvrda da se cvrčci ne mogu probiti. Ako si uzeo zemlju za cveće, trebao si obratiti pažnju da li u njoj ima insekticida (obično nema, ali nikad se ne zna).
    Ne treba ta zemlja biti preterano vlažna, da se voda skuplja na dnu ili da se prave barice. Treba biti tek toliko da je vlažna - ne pada mi na pamet bolji način da se izrazim.
    Prednost treseta je što ima dosta prostora između njegovih čestica, pa jaja imaju dovoljno i vlage i vazduha.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  2. #142
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    a recimi taj treset je onaj obican sto ga ima u cvecare ili onaj kako sto pise kod zarka na sajtu kokosov,

  3. #143
    Član necadc'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Pa kokosov treset i obican treset nisu isti...Tako da imas razlicite tresete

  4. #144
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    ja koristim kokosov treset
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  5. #145
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    a koja je razlika od ta 2 mogu li da koristim obican treset ako ne nadjem kokosov

  6. #146
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Koristi koji hoćeš. Samo pazi da nema insekticide, ako ga kupuješ u cvećari.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  7. #147
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Nakon svega što sam sad pročitao zvuči zanimljivo držati ih, imam dosta prostora (nus prostorije) tako da mi smrad i zvuk ne prave neki problem pa bi voleo da se oprobam u odgajanju. Koja bi mi količina jedinki bila najpogodnija za početak kolonije i kod koga bih mogao da nabavim, po kojoj ceni?

  8. #148
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Ne znam nikoga ko ih trenutno gaji osim Miloša pa evo njegovog sajta sa ponudom:
    http://www.petreptilez.rs/hrana.html

    Ja sam ih gajio pre 5-6 godina i recimo da je stotinak komada dovoljno za započinjanje kolonije ukoliko imaš 2-3 pauka. Ako ih imaš više ili imaš guštera onda i kolonija treba biti veća.

  9. #149
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Ma oni se mnogo brzo množe i dosta brzo rastu, kolonija ima da ti procveta dok kažeš keks. Ja sam do pre par meseci imao samo par preživelih, a sad ih već imam par stotina, nemogući su.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  10. #150
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Zahvaljujem, planiram da pribavim par životinja (čekam da mi plate neke terarijume što sam pravio), ali bi se oprobao na veće da ih uzgajam pa kako bude biće

  11. #151
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Koja je minimalna temperatura za razmnožavanje popaca?Pročitao sam celu temu i nisam naišao na taj podagak.

  12. #152
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Sto je veca temperatura to ce se brze razmnozavati. Neka idealna temperatura je 30-35*

  13. #153
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Hvala Nele na odgovoru.

  14. #154
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Procesljao sam 5 puta temu, da ne bude citaj malo bolje ... E sad, vec 4 meseca, uzgajam cvrcke,tzv domace, i imam problem kako ih OCUVATI. Nikakav problem nije izvesti, nego, od ~1000 komada ja uspem da sacuvam samo ~50 odraslih... Drzim ih u posudi od 7l , hranim svakodnevno,dajem cricket gel, grejem folija grejacem, i opet nista ! Da li je moguce da je zbog posude Da li im je potrebna veca posuda, ili je nesto drugo u pitanju

  15. #155
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Sada ti je iz prve ruke jasno zašto jako malo ljudi gaji cvrčke tj popce Meni se isto to dešavalo i sa domaćim i sa Gryllus bimaculatus sa istim brojem jedinki kao što ti imaš s tim da su stajali u terarijumu od 40 litara. Takve su naravi i teško im je obezbediti uslove u kojima neće biti kanibalizma a inače u prirodi se nikad ne nalaze u takvom broju na tako malom mestu.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  16. #156
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Moji se ne jedu, i razmnozavaju se mnogoo.. Jel im drzis posudu sa vodom? Kad im fali vode oce da se jedu, a i veci cesto jedu manje zato se svaka generacija drzi posebno da se nebi jeli..
    love of tarantulas..

  17. #157
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Dajem cricket gel. I pritom ne mesam generacije... Znaci svaka odvojeno,i dodje mi da bacim sve ovo u PM .. celu kucu usmrdeh, a nikako da udovoljim... Nista, onda cekam malo toplije vreme, pa uzimam bure od 100 L da probam.....

  18. #158
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka



    Uspeo sam... Sad krece odrzavanje... Mnogo tezi deo posla.... Izazov.

  19. #159
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka




    80 litara izdvojeno.... Ako sad ne uspem, razmisljam da definitivno batalim drzanje cvrcaka... Sta mislite da li ce biti dovoljna folija grejac 50x30

  20. #160
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Držanje cvrčaka

    Svi insekti koji se gaje, uz dovoljno hrane i vode, mogu da žive u tolikim količinama da redovno šetaju jedni preko drugih. Osim cvrčaka. Oni zahtevaju najviše prostora po pojedinačnoj jedinci jer se u suprotnom međusobno pojedu. Sve što ti se izleglo iz jaja ubacuj u ovaj terarijum pa ćeš videti kada porastu koliki je optimalan broj jedinki za tu veličinu terarijuma, na osnovu onih koji su preživeli. Pošto koristiš folija grejač umesto sijalice, te će u terarijumu biti mrak a vazduh vlažan, gledaj da ne ubacuješ previše voća i povrća jer će se buđ jako lako razviti.
    Inače, valjalo bi kad bi postojao "Klub ljudi koji su batalili uzgoj cvrčaka" pa da se učlaniš za jedno dva meseca
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •