Nisam se ja rodio sa tim znanjem,i nisam rekao da je nasledno nego poshto sam se kao shto rekoh interesovao za to pitao sam shta me je zanimalo i oni su mi objashnjavali. A to da biohemija i veterina nemaju veze grdno greshish... Svi profesori biohemije na veterinarskom fakultetu (i trenutni i bivshi) su zavrshili veterinarski fakultet i doktorirali BIOHEMIJU. Znachi mnogo vishe znaju o biohemiji zhivotinja nego ljudi koji su zavrshili biohemijski fakultet poshto su prvo zavrshili 5 godina veterine i onda josh 5 godina postdiplomskih usmerenih ka biohemiji.Takodje mislim da su biohemichari na medicini isto u osnovi zavrshili medicinu.

Ono shto sam ja hteo da kazhem je da UV lampa mozhe da se zaobidje tj da se bar delimichno na doknadi ukoliko je nema,ali ako postoje uslovi za uv lampu i sunchanje naravno da ih ne treba preskakati,poshto je najbolje obezbediti shto prirodnije uslove.Ali je u principut mogutje..naravno ja to ne bih testirao na svom gushteru kolko god verovao da je mogutje...

btw shta ili ko ti je taj DAJTON ?