Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 49 od 49

Tema: Kalcijum...

  1. #41

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...

    Nisam se ja rodio sa tim znanjem,i nisam rekao da je nasledno nego poshto sam se kao shto rekoh interesovao za to pitao sam shta me je zanimalo i oni su mi objashnjavali. A to da biohemija i veterina nemaju veze grdno greshish... Svi profesori biohemije na veterinarskom fakultetu (i trenutni i bivshi) su zavrshili veterinarski fakultet i doktorirali BIOHEMIJU. Znachi mnogo vishe znaju o biohemiji zhivotinja nego ljudi koji su zavrshili biohemijski fakultet poshto su prvo zavrshili 5 godina veterine i onda josh 5 godina postdiplomskih usmerenih ka biohemiji.Takodje mislim da su biohemichari na medicini isto u osnovi zavrshili medicinu.

    Ono shto sam ja hteo da kazhem je da UV lampa mozhe da se zaobidje tj da se bar delimichno na doknadi ukoliko je nema,ali ako postoje uslovi za uv lampu i sunchanje naravno da ih ne treba preskakati,poshto je najbolje obezbediti shto prirodnije uslove.Ali je u principut mogutje..naravno ja to ne bih testirao na svom gushteru kolko god verovao da je mogutje...

    btw shta ili ko ti je taj DAJTON ?

  2. #42

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...



    biohemija nije 5 godina bar koliko ja znam ..ni neurohirurgija nije pet godina post diplomski ,ali nema veze covece. nije bitno ko je sta zavrsio ....drugo biohemija je kod nas trenutno 20 godina unazadjena u odnosu na novi zelan...(za to znam konkretno)
    drugo teorijska i prakticna biohemija su ....hah tralala
    i trece medicinski u veterinarski univerziteti u srbiji nemaju ni jednog strucnjaka koji je citiran u svetu....niti navodjen...tkao da su nasi univerziteti spali sa top 100 u svetu u zadnjih 20god..dok je pre situacija bila drugacija..sto znaci i da su strucnaci bili cenjeniji

    Gajton -2e najsistematicnije knjige na svetu za medicinu su Gajton i (ako s ene varam) knjiga za genikologiju...
    ovako pocinje knjiga
    "artur gajton je covek-gigant"

    ako te zanima fiziologija onda je nemoguce da si preskocio ovu stvar..jer svi putevi idu preko Gajtona
    ali nebitno, da se vratim na ovo sto se meni ne svidja ,u tome sto ti kazes, jeste cinjenica da je nemoguce zaobici..jedino ako zivis negde gde ima preko clee godine sunca, pa inmas ter napolju....
    a to sto si ti spomenuo ne radi ,ne funkcionise, opasno je i niko ne bi probao- naravno ni u ludilu nije tkao jednostavno.

    nadam se da ne shvatas ove kritike licno

    cheers

  3. #43

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...

    pet godina postiplomskih (po starom sistemu) 2god Magistarskih studija +2 god Doktorskih studija. Po novom sistemu nema magistrature nego master(a na veterini se odma stiche master poshto studije traju 5 god) + 3 god Doktorskih studija.

    Inache dotichni Mihajlovic je bio jedan od najvecih strucnjaka u zemlji (sfrj) bash sam iskopao na nekom sajtu da hrvati josh koriste njegove knjige. (za medicinske i hemijske fakultete) a takodje je bio i cenjen u svetu. Nije sad bio neki ultra super mega giga kao taj kog ti citirash ali je bio cenjen.
    Za medicinu ne znam,ali nash veterinarski fakultet je veoma cenjen u svetu,saradjuje sa vishe svetskih fakulteta (na kojima se mogu slushati predavanja posle 3. godine, Znam sigurno za univerzitet u Bolonji i Valensiji (valjda) Ima josh par americhkih samo ne mogu da se setim koji su i par engleskih,s' vremena na vreme dolaze i profesori sa kembridza i drzhe neke seminare i predavanja. Takodje je i veoma cenjen zbog chinjenice da je najstariji na balkanu.Ovo sve nisu neke rekla kazala priche vetj je moj tjale dobar prijatelj sa profesorkom patologije koja je bila dekan do proshle godine i nije prichala bajke... naravno ima loshih stvari i dosta su loshi uslovi itd... ali je i dalje dosta cenjen fakultet..

    Za medicinu stvarno ne znam jer nemam nikakvih kontakata tamo sem sa studentima.

    To shto kazhesh da je ne mogutje zaobitji nema smisla. Poshto se prilikom nekih patoloshkih poremetjaja mnogi ,chak i kompleksniji, fizioloshki putevi zaobilaze. Uzmi dijalizu za primer,ili ugradnju pejsmejkera ili bajpasa... ili josh nekih stvari.

  4. #44

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...

    Zaboravih...

    Naravno da ne shvatam lichno... ovo je retorichka rasprava ... svako iznosi svoje chinjenice i mishljenja.

  5. #45

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...

    ok ..ali ne razumes o cemu ti pricam ..svake godine se izbacuje spisak univerziteta i njohiv polozaj mi vec 15 i vise godina nismo na lisiti 100 najboji...
    nekada je niski medicinski fakultet bio ali nije ..ocigledno se zna zasto
    inace starsot fakulterta je samo formalno postovanje ...
    a gajtoni nije moj , ali je ne svetski nego ga imaju i na marsu
    salim se, to sto je gajton moj izbor ne cini gam ojim , niti se ja nesto bussam jer u dosta stvari ne zalazim niti razumem

    a zaobilazenje uvb ..u komercijalne svrhe ..na to mislim. ti naravno mozes da nadjes nacin da sprecis rahitis ali niej li lakse kupis uvb (vec su smislili ljudi) i nema da se zebavas sa teorijom. da ima nekog praska ili kapi koje bi mogle da eliminisu uvb lampu i zaobidju je veruj bila bi na trzistu..
    razlog je da ne moze da se napravi D vitamin koji ce biti apsorbovvan i vrsiti funciju bolje od 1,25 di.....koji nastaje sintezom u kozi ...


  6. #46

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...

    Normalno da je sa lampom najlakshe...mislim mnogo je lakshe da utaknesh lampu nego da mu prashish hranu ili dodajesh kapi svakih nedelju dana nego ne znam ti ja shta...
    samo kazhem da je mogutje... a to sa vitaminima i tim sranjima nije ni jeftinije.. jer je lampa oko 20e a za celu godinu da bi nadoknadio sav d3 trebalo bi verovatno dosta vitamina...tako da chak dodje i na skuplje...

    Pa vidish da ima na trzhishtu vitamina za gmizavce...al chak i da su dovoljni samo oni bez lampe... ne bi to rekli...poshto treba da zarade neshto i ovi shto prave lampe... Ko shto su ceo svet izlozhili na flashiranu vodu...pa i nas... Kad su kod nas pochele priche kako je chesmenska voda ne zdrava... kad se pojavila voda voda,aqua viva i ta sranja... do tad je bila extra...
    ### svi moraju da zarade

  7. #47

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...

    skuplje i neprvereno

    ocigledno da ima i toga
    nista ne moze bez pare ...

  8. #48

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...

    Vitamin D3 se može nadoknaditi ili davanjem vitamina D3 ili izlaganjem životinje Suncu tj, lampama odgovarajućeg spektra koji učestvuje u sintezi D3 vitamina u organizmu. Tu nema rasprave. Ja sam izabrao da mojim kornjačama D3 vitamin u zimskim mesecima nadoknadim vodenim rastvorom AD kapi, a leti se sunčaju. I to funkcioniše. Ne želim razmišljati da li su lampe ok, tj. da li emituju pravi spektar ili trošiti pare na takvu rasvetu, kada ih mogu uložiti u druge stvari vezano za kornjače. Moj izbor.Većina odgajivača i pored lampi daje oralno vitamin D3. Isto možete pročitati u ˝Practical encyclopedia of keeping and breeding tortoises and freshwater turtles˝.

    zarko kao i uvek priča o ne znam čemu i sa ne znam kojim razumevanjem.

  9. #49

    Uobičajeno Odg: Kalcijum...


    vitamin D3 ne moze da se apsorbuje preko creva u dovoljnoj meri i zato i ne moze da se nadoknadi njegova sinteza u kozi ..pogotovu vazi kod chameleonidea. to ne vazi za nocne gekone itd...
    mozda kod kornjaca funkcionise tako ali opet i njima je potrebno...

    "zarko kao i uvek priča o ne znam čemu i sa ne znam kojim razumevanjem."

    - deckicu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •