Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 79

Tema: Tokai

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Citat Prvobitno napisao zarko
    nisi u pravu , nisu ono minimalni uslovi jer je to ili dobor ili je lose, imao je 7 kameleona svi su imali rahitis a on je i pored toga prodao jednog a druge je vratio nabavljacu..
    Nisam znao za to, hebi ga ne idem cesto...
    Citat Prvobitno napisao zarko
    nisam nista sredio i dalje mi prica pircice ali zaboravio sam i pare i zivotinje
    E #### ga, problem je i sto si u Nisu a on u BGu...
    Citat Prvobitno napisao zarko
    a tokai vise nisu 99% wc jer se vise isplati da ga razmnozis nego da ga hvatas, kako je moguce da mu cena bude 15 evra ako je wc.
    Jeste, to je verovatno tacno. Pa moguce je da bude opet mala cena jer im je areal ogroman i lako ih je naci u divljini. Ali kao sto kazes verovayno su CB
    Citat Prvobitno napisao zarko
    tako da se u opste ne slazem sa tim da on radi biznis, ako radis to sto radis mora da znas sta donosis ja ne trazim garanciju da mi zivotinje zive 3 god ili 3 meseca ali zelim da zivotinja koja dodje bude zdrava ako to nije ostvareno ,(to znaci da izgleda kako treba i da ima sve delove tela i da nema parazite na sebi) onda znaci da mi je prodata bolesna zivotinja sto znaci da nije u redu, a ako od 3 sve su bolesne ... #####li ga to seonda zove sranje
    naravno to si mi ocekujem od "prve [druge] ruke". Mislim da Pedja trenutno ima previse zivotinja. Ako kazes da je ima i kameleone...
    Ja sam kod njega vidjao, P. vitticeps [u dobrim uslovima, tek kad ih je nabavio], L. gekone [na kilo, iguanu [jednu ili dve i to mlade], G. vittatus [jednog malog u OK uslovima]...
    Citat Prvobitno napisao zarko
    a onda on meni objasnjavba kako tokai od 75 evra jeste super povoljno i da on nikakvu zaradu nema na meni ,.... i tako dalje nije bitno
    To jeste smesno, pricali smo o njihovim cenama.
    Citat Prvobitno napisao zarko
    radi stvari kako treba i zaradi 100 E , manje mesecno.
    to ja mislim, a drugo prema meni se nije poneo korektno jer mi maze oci od pocetka, a najgluplja prica()mada su sve takve i na istom fazonu: kameleonu nije potrebna uv lampa uvek, takodje i psalumama gekonima kada su veliki ne treba lampa, i da kameleon moze da zivi bez ikakvih problema na tenebriji i samo mu cesce dajes vitamine, a dokaz. chamaeleo chamaeleo kog je oteo iz prirode u tunisu i ovde ga doneo i kod devojke njegove zivi vec 2 ili 3 god...
    sve je to S****
    Imas pravu, bullshitina na kvatrat... Meni se nije proseravao tako, mada ja nisam uzimao kameleona.
    C. Chamaeleo je zasticen u Evropi, sad da li je u Tunisu ne znam. Verovatno je pod CITESom. Ali sta da mu radim, da ga "drukam" necu...

    Ne zelim da neko pomisli da ja nesto branim Pedju, ali jednostavno iskazujem moje vidjenje.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    @Zarko,

    E da, ubih se "quotovajuci" te..

    Cucemo se, ne stizem da te okrenem. Imama dva vezana ispitna roka.
    Treba mi hrana. Zadnji kontingent tenebrija sam zapostavio pa su sad vecina bube...

    Trebaju mi cvrchci.. :twisted:
    E i Sta je bilo sa onim moljcima [ili tako nesto, sto si hteo da nabavis]

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Tokai

    ja kad sam bio zadnji put kod njega imao je u onom malom terariumu oko desetak iguana,pa sad ti vidi,one su bile sa farme.
    ali ja opet nagovestavam da je ovo tema o nabavci tokaia ops:
    ima da poludim i da odem u vijetnam i da ih navatam pun dzak i da ih namnozim kao kineza :rage:
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Izvinjavam se na offtopicu, samo sam hteo da ne ostanem nedorecen...


    Tockay definitivno mora da se "donese" spolja, jer koliko ja znam niko ga ne razmnozava...

  5. #25

    Uobičajeno Tokai

    ja se trudim , naso sam nesto asli jako skupo tako da vucite sve veze iz hrvatske i madjarske valjda ih ima tamo .
    e neznam kako se quoutuje... mislim vidim dugme ali ajde moderatore kazi par reci pa i ja da budem pametan
    inace , cvrcke neam nista.... vec 3 meseca se kocim ... jako slabo jedino tenebrija a za voskaste moljce sma ove godine zakasnio treba u lov da se krene na prolece rano leto. bice price o tome nego da ga ne tupimo sad kad je -20 napolju....

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Citat Prvobitno napisao zarko
    ja se trudim , naso sam nesto asli jako skupo tako da vucite sve veze iz hrvatske i madjarske valjda ih ima tamo .
    e neznam kako se quoutuje... mislim vidim dugme ali ajde moderatore kazi par reci pa i ja da budem pametan
    inace , cvrcke neam nista.... vec 3 meseca se kocim ... jako slabo jedino tenebrija a za voskaste moljce sma ove godine zakasnio treba u lov da se krene na prolece rano leto. bice price o tome nego da ga ne tupimo sad kad je -20 napolju....
    Pa "kvotujes" na dugme i dobijes meni, "kvotovani" tekste cee biti izmedju dva tzv. taga: na pocectku je [quote-"ime onoga koje pisao kvotovani tekst"] na kraju [/quote]

    Ali to je nebitno sad...

    #### ga za cvrcke, a cekam prolece za moljcec... Videcu onda tenebrije da uzmem, mada cu prvo da okrenem Vasju da vidim da li on ima nesto...

    Sto se tice glavne teme, videcu ako neko od mojih ide do Belgije ili/i Francuske da ih iscimam za nekog tokaj gekona. Mada ove godine, tesko da ce da odu do tamo. Duga je prica zasto bi isli tamo, inace sam dugo ziveo u Belgiji...

    Evo jedan link [stavio sam na "geko" stranu] gde su prodavali On-Line...
    http://www.savannah.fr/home.php?cat=266&catexp=266

    Tokaj tu kosta 19e, Gecko auratus 15e itd... Ne pise da su Captive Breed...


    Burazer ide u US na par meseci u toku ove godine ali neznam kako bi "iskombinovao" nesto odande.. Otom potom, kad ode...

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Nista od one adrese jer pise

    Conditions :
    Concernant les animaux (reptiles, mygales, scorpions et amphibiens), les livraison ne s’effectuent qu’en France Métropolitaine et sont effectués uniquement par « SERNAM Express 24 heures ».
    Pour tous les autres articles nous effectuons des livraisons en Corse, DOM, Europe, et Suisse. Nous ne prenons pas en compte les TOM.
    Les frais de livraison sont à la charge du client et varient suivant le type de commande (cf. Article V); ils sont indiqués au client au moment où il réalise sa commande.
    Reptile, insekte i vodozemce samo isporucuju u Francuskoj. Neznam zasto tu nisu zmije. Kazu da sve drugo dostavljaju u Evropi [mozda misle na EU ]


    EDIT: Nasao sam info o poreklu njihovih TOkaja, pise da je poreklo njihovo prirodno staniste tj. divljina. To je malo bezveze od njih jer ima dosta takvih zivotinja [to znam od ranije jer sam citao neke tekstove o glavnim francuskim prodavcima reptila i vodozemaca i sl.]

    Mada imam rodbinu u Francuskoj pa bi i njnih mogao da cimam da pred dolazak ovde donesu nesto, mada neznam da li cee pre leta dolaziti [mozda za uskrs]...

  8. #28
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Tokai

    Mozda ja budem isao u Francusku sad 19. februara pa ako navatam nesto, imacu vas u vidu, ako prilike budu dozvoljavale da svrljam po Parizu.
    Tako da ako budem nesto nasao u FRA u periodu 19.-25. bacicu na forum, a vi se izjasnite.
    Jos bolje - dajte neke adrese u Parizu gde bi nesto moglo da se nadje.
    Zarko, samo klikni na quote i on ce da te sam napravi potrebne [ quote ] [ /quote ] tagove i ti samo dokucas sta jos zelis da kazes posle toga.
    Vezbaj, probaj nije lose ove stvari nauciti, ipak ces da dosta surfujes netom u buducnosti.

  9. #29
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Tokai

    Nema tu adrese za Pariz samo nekako dodji do obale Sene tamo imas veliki milion pet-shopova koji prodaju od kolibrija do slona pa ces naci sta god ti treba 7 dana je malo da ih sve obidjes...

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Tokai

    napokon nesto konkretno na ovu temu

    bice cvrcaka za oko dve tri nedelje
    Poslednji izmenio marko; 26.03.09. u 01:42. Razlog: Spojene uzastopne poruke
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Citat Prvobitno napisao gilezmaj
    bice cvrcaka za oko dve tri nedelje
    I ti imas cvrchke

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Tokai

    miljan i ja ih uzgajamo
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Citat Prvobitno napisao gilezmaj
    miljan i ja ih uzgajamo
    OK, poslacu ti PM tada. Ako pre toga Zarko ne bude imao....

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Tokai

    trebao bi da idem na letu u hrvatsku,imam tamo dosta rodbine,pa mi treba neka informacija o likovima koji prodaju zivotinje
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  15. #35
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Tokai

    Citat Prvobitno napisao gilezmaj
    miljan i ja ih uzgajamo
    U fazi je projekat...
    Treba da probamo da 'nastanimo' cvrcke kod gileta u podrumu, to bi resilo problem cvrčanja.
    Trenutno su svi kod mene ali treba da probamo kod gileta kako ce to izgledati.

  16. #36

    Uobičajeno Tokai

    Citat Prvobitno napisao miljance
    Citat Prvobitno napisao gilezmaj
    miljan i ja ih uzgajamo
    U fazi je projekat...
    Treba da probamo da 'nastanimo' cvrcke kod gileta u podrumu, to bi resilo problem cvrčanja.
    Trenutno su svi kod mene ali treba da probamo kod gileta kako ce to izgledati.
    e meni treba da se donesu neki pauci da li je moguce da se to izvede preko tebe?
    a mozda i da se ponesu neki gusteri?
    da vim da li radi quote

  17. #37
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Tokai

    Na raspolaganju sam sto se tice prenosenja.
    btw (by the way) nisi dobro quot-ovao pa sam ti editovao poruku

  18. #38
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Tokai

    jedan problem je da kod nas nema nicega,a drugi da ne smes na granici nositi zivotinje sa sobom ako nemas papire,zato vecina pet-shopova koji su ranije imali i reptile nemaju vise nista,tako da je to rizik koji svako sam na sebe preuzima kada prelazi granicu...

    Tokaja je bilo u Hrvatskoj negde,ali su prodati,moguce da je jedan ostao,ali nije bio bas u dobrom stanju,jos jedan problem je sto ti moras otici po te zivotinje a ne znam kako bi to izveli,ja sam u kontaktu sa ozbiljnijim iz Zagreba koji bi mi ucinili usluge da rezervisu zivotinje,ali mi moramo otici po njih,to mozemo da uradimo tako sto cemo se okupiti mi iz Novog Sada i Beograda i okoline ko hoce da kupi i ide tamo i podeliti trosak za gorivo ako neko moze da vozi do Zagreba auto,jer je voz ili bus jako skup oko 4000 din mislim,tako da ko je zainteresovan ima pasos i hoce da ide mozemo se dogovoriti pa nabaviti nesto od njih,ali i tamo je izbor suzen...

    Ko je zainteresovan neka se javi.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Pazi ovako, Tokaj moze veoma lako da se prenese preko granice... Retko kad granicari prave "dublje" pretrage....

    Imam rodbinu vani, pa cu pokusati preko leta njih da iscimam zaa nesto. Mada do leta ima jos dosta...

  20. #40
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Tokai

    Znam,sve to ali je najsigurnije,po meni,kada si u vozu i lepo se pravis da spavas i strpas ih negde u putnu torbu ispod nekih stvari i to je to
    Posto put traje od Novog Sada do Pesto vozom oko 4 sata onda ih mozes drzati u malo kutijici i male su sanse da ih nadju...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •