Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 79

Tema: Tokai

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Tokai

    Naravno, ali mene zanima kako to odraditi i legalno. Inace ne pada mi napamet da placam neke takse i uvoz, ali me zanima procecdura...

  2. #42
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Tokai

    Pa sve nas zanima...gde to mozemo saznati?

  3. #43

    Uobičajeno Tokai

    ministarstvo za zastitu zivotinja, ima odsek za CITES oni su upoznati sa tim...

  4. #44
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Tokai

    Ko bude u prilici neka ih pita...pa nam javi.

  5. #45

    Uobičajeno Odg: Tokai

    haha skoro sam merio tokaija muzijaka on ima 236g som

  6. #46

    Uobičajeno Odg: Tokai

    i evo slveze slike ....
    jos malo se ugoio.
    ujeda kao mamlaz, mislim da bi i malo mesa ponemo medju zube, ali ne zebavam se preko rukavice za secenje drva me ujeo za palac i poce oda trese.nije naivno
    sad je oko 260g
    i uziva u novom ter.
    svima bih toplo preporucio sto vise ali sto vise odgovarajucih grana jer obozava da sepenje ponjima. nece onda da provodi vreme na staklu ili stranama ter.
    fenomenalno


  7. #47

    Uobičajeno Odg: Tokai

    koliko ja znam karta do zagreba je oko 2000 din moj cale tamo cesto putuje

  8. #48

    Uobičajeno Odg: Tokai

    Koliko evtra treba da izdvojim za jednog Tokai-a ?

  9. #49

    Uobičajeno Odg: Tokai

    30E cu ja prodavati cim mi se izlegnu jaja ...verovatno + - 2,3 E
    planirma za mesec dva da budu mali
    pa se javi

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Tokai

    Citat Prvobitno napisao esdy_11192
    Naravno, ali mene zanima kako to odraditi i legalno. Inace ne pada mi napamet da placam neke takse i uvoz, ali me zanima procecdura...
    Tesko da mozes da uvezes bilo sta legalno a da se pri tom ne naplacas poreza, taksi i dokumenata!
    Ja sam jednom pokusao legalno da uvezem neke larve i zakljucio sam da bih lakse uvezao sleper sa kokainom ili atomsku bombu nego nekoliko insekata!
    Prvi problem je sto niko zapravo ne zna sta ti je tacno potrebno za uvoz, vec moras da zoves hiljade brojeva i da se raspitujes kod stotine ljudi. Dalje, cak i ako ne uvozis CITES zasticene zivotinje, i dalje su ti potrebni papiri za ono sto uvozis, a naravno mora da prodju i veterinarsku kontrolu koja moze trajati ko zna koliko...sve to kosta i sve to placa osoba koja uvozi, a cena i procedura je ista za 1 zivotinju ili za 100...
    Pozzzz
    F.

  11. #51

    Uobičajeno Odg: Tokai

    problem je u sledecem.
    prvo ti treba dozvola za izvoz koju morada dobije lik od kog uzimas gustere. a to se dobija na zasedanju neke komore ili sl sranja. onda to izvadis kod nas isto samo za uvoz. i oni jednom nedejljno se nalaze ,...bar u nisu i bg u je tako.
    e onda odes i uvezes sve legalno a vet ne mora da ude problem (bar za ne cites) jer ima na madjarskoj i bugraskoj grani dezurna ekipa veterinara.

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Odg: Tokai

    imam problem sa gusterom,skoro sam se preselio,i od tada(mesec dana)nije jeo ali to me nebrine.brineme to sto mu oresvlacenje traje vec 7 dana,i po prvi put posto sam pokusao da ga uhvatim nije se branio niti rezao,bio je moran i dao mi je da ga mazim ispod glave.pomoc sta se desava sa presvlacenjem.
    svaki dan ga prskam dvaput tem.je 26-30c sve kako treba jos sam ubacio i dodatnu ciniju sa vodom
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  13. #53
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Tokai

    Ne znam šta može biti...ako je sve u terarijumu ostalo isto, nemam pojma, ja imam isto tako fan-foot ženku koja ne jede već mesec i više, a ranije je bila ok, videću šta će biti sa njom...uzmi i skini mu ti ostatke sa mlakom vodom.

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Odg: Tokai

    skinuo sam mu sa glav3 i nogu ali ostalo je na ledjima i repu

    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  15. #55

    Uobičajeno Odg: Tokai

    nemoj da diras kozu.
    koliko ga dugo imas?
    da li si doziveo proslu zimu sa njim,ako je si kako se ponasao?
    moguce je da ulazi u brumaciju....
    kozu zabatali osim ako nije ispod ped's -a ispod nogu pa da ne moze da se penje...
    kako izgledA? da l i je smrsala?
    to sto se ne brani to nije dobar znak,cak i u brumaciji onisu prilicno agresivni....


    @kimo da te pitam, fan footed koji je crko, kako je izgledao? da li je bio dehidriran? da li je imao meke kosti? neki oblik rahitisa?
    zenka ?probaj da je pipnes nekim stapicem po njusci....da vidis da li je glava meka. drugo pogledaj da li joj je donja vilica izbacena u odnosu na gornju. kod zdravih gustera obicno je gornja vilica preko donje...
    pitam jer je moguce Ca problem da imaju mladi gusteri alik fotteda i piktusa i sl....proveri pa kazi.

  16. #56
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Tokai

    Nije ona crkla...nije da nema Ca, super ona i sada izgleda s'obzirom da nije jela tako dugo, mada sam imao ranije tako jednog sa velikom pauzom koji ju je preugao i počeo da jede, ali je onda uginuo...Jako sam loše sreće sa tim Fan-foot, tako da ako gekne ženka, verovatno ću mužjaka prodati i neću ih držati više, mada je moguće da taj lik ima dosta inbridinga i da se ko zna kada ispolji, ne mora uvek biti vizuelno loše nešto kod životinje, ako nije nešto uredu...videću, bila je ekstra i super i odjednom tako...

    To što ne reaguje je jako loš znak, što kaže Žarko...ako je vrsta inače agresivna onda je to stvarno čudno, tj. nešto ne valja...

    Koliko dugo ne jede? Pretpostavljam da ni ne vrši nuždu? Od kada je tako smušen, od kada si se preselio ili ranije?

  17. #57

    Uobičajeno Odg: Tokai

    sad je temp pala pa moze da bude i do tog.
    @kimo pogledaj suplemente koje dajes i koliko cesto. veruj mi ne nipodistavam tvoj rad vec se i meni to desilo. ja sam tako prevideo vodu kod piktusa i suplemente Ca. smao te podsecam da ne bi pravio gresku koju sam ja ko majmun napravio. pa je trebalo lik iz UK a da mi skrene paznju da bi mi sinulo.
    i cisto pisem kako ti ne bi mozda palo nesto na pamet da mozes da uradis...
    meni jako znaci kad sednem sa nekim pa pocnemo da mislimo sa dve glave..bar mi je lakse tako
    pa zelim da pomognem ....

  18. #58
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Tokai

    Ma nije frka, nego ti kažem da je sve bilo ok do skoro i onda odjednom tako, sada se malo štreca na insekte mada ne znam da li ih jede, jer je jako plašljiva odkad je bila sa mužjakom...on je strava i ponaša se kao ona ranije...pošto ne jede nemam šta da doziram, mada je pre toga imala ok naslage i super je izgledala...bila je i ostalal aktivna i dosta se sunča kao i obično...ko zna štaje, mada je to garant stres, koji mi svi stranci kažu da kod ove vrste ne postoji, jer oni svi tvrde da oduvek drže zajedno tokom cele godine parove i to bez problema, kada neće ženka otera mužjaka i to je to, mada je moja prestala da jede od stresa ili nečeg meni ne poznatog...

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Odg: Tokai

    ma djavola nereaguje,juce ja pokusao ponovo da ga uhvatim u ruke kad ono
    imam ga tek od ove godine i mislim da je muzljak ali sad u opste nejede cak sam uhvatio jednu leptiricu sto mu dodje prirodna hrana samo se nalozio i to je to,ima fobase i cvrcke,
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  20. #60

    Uobičajeno Odg: Tokai

    brumacija je sasvim moguca

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •