Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 26

Tema: Cirkulacija vode

  1. #1
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Cirkulacija vode

    Da li je neko nekada pravio sam nesto poput vodopada u terarijumu?Onako pomocu pumpe?Interesuje me,hteo bih da napravim,ali ne znam sta mi sve treba i da li otezava ciscenje kasnije?

  2. #2
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Cirkulacija vode

    Ja nisam ali bas bih voleo isto da stavim neku fontanicu. Mislim da kod leoparda ne otezava cisenje jer sve treba da bude u posudama koje mogu da se izvade kada je potrebno a oni ionako vrse nuzdu samo u jednom uglu. Ako napravis nesto javi da vidimo kako izgleda.

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Cirkulacija vode

    Necu skoro praviti sigurno samo me interesovalo,a gledao sam negde poslacu linkove samo sto mi je to malo komplikovano,jer nema obasnjenja koliko jaka pumpa treba za koju visinu terarijuma Svakako lepo izgleda,ali sta ce tebi fontanica sa leopardima??Njima treba niska relativnavlaznost vazduha.Bolje ako nabavis nesto drugu da stavis...

  4. #4
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Hmm, vidim da je stara tema ali ajde da je ozivimo ako je moguce. Ja verovatno necu praviti nista slicno mada mogu da pomognem jer imam iskustva sa akvarijumskim pumpama. E sada, ako si planirao da to bude kao vodopad, koja god da je visina teraijuma ima ona da gura kroz crevo. Znaci verovatno bi ti pumpa bila dole u bazencicu, sprovedes crevo od pumpe do tacke odakle hoces da ti pada voda i to zamaskiras kamenom. ako zelis da voda pici pravo gore kao u fontani onda ne znam koliko jaka treba da bude. za ovu prvu varijantu (vodopad) mislim da uzmes najmanju Atman (jer su jeftinije, a nisu lose) pumpu (ali samo pumpu da ti ne prodaju filter pumpu) i smanjis joj rad na najmanje i ima da budes zadovoljan. kako pisem ovo moram reci da me je zainteresovalo. Voda koja se okrece i tece nece da se ustoji kao voda u posudici. Vidim problem samo u tome da je najmanja pumpa koju sam ja video bila recimo 5x5x5 znaci voda mora da ti bude dublja od toga.

  5. #5
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    sto se tice vodoskoka najslabija atmanova pumpa gura cini mi se oko 20cm i ima protok vode do 250l/h sto nije malo!vodopad sam ja osmislio ovako:
    http://www.teraristika.org/forum/ind...pic,183.0.html

  6. #6
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    jesi li tu pumpu koristio ovde? Meni se svidja ova varijanta vodopada koju si i ti napravio, vodoskok mi je malo neprirodan, ali to je samo stvar ukusa....

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    ljudi nemojte da stavljate takve stvari. jedino ako nisu vodene agame u pitanju i slice stv.
    voda smeta gusterima da zubori ,vibracija pumpe ih izludjuje. voda se ustaje i postane ljigava ako se ne menja hrana upada u nju ..totalno bedara.

    naalost moram da prznam da sma rpobao i uzasssssssssss
    naravno moglo je dafunkcionise i bolje ali nije za tokaija. i kao je terarijum bio 160cmx110x70cm ....guster je izflesirao 2 meseca je bio tu i onda sma #####o sve rasturio i od tad mi nije ni palo na pamet....a da vam ne pricam koliko sam cvrcaka crvia i stajos naso unutra

    ja nikad vise necu uzeti takvu stvar

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Vodopadi dolaze u obzir samo sa nekim vrstama guštera i svim vodozemcima, tako da pažljivo birajte...

    To ide za Crested gekona(Rhacodactylus ciliatus) i ostale iz te porodice koji zahtevaju visoku vlagu, za vodenu agamu, moglo bi za iguanu, ali treba jako velik vodopad, može za zelene anole, za eventualno dnevne gekone iz porodice Phelsuma i naravno poželjno bi bilo za sve vrste vodozemaca...

  9. #9
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Da, Kimo slazem se. Nego nisam znao da i za Crestede islo.... thx za info.
    @ Zarko Shvatam za hranu i sve ostalo stoji, ali kako se ustoji voda i uljigavi ako je protocna? To bi ovaj princip bas trebao da resi.

  10. #10
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    samo stavi koju ribicu u tu vodu da se ona isciklira i nece se uljigaviti i mogu ti reci da se lako odrzava,vec dva meseca stoji ista voda s tim sto nadoknadjujem isparenu vodu!

  11. #11
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Mislim da sama pumpa mesanjem vode, kao u akvarijumu, doprinosi areaciji i sprecava stvaranje zabokrecine. Ja sam razmisljao da uzmem vodene agame jednog lepog dana, ali ne skorije. Ubacivanje ribica bi kod njih bilo ok uz filtraciju i menjanje dela vode, ali bez toga.... ne znam, ja ne bih bez toga.
    A jel ti gusteri piju tu vodu, koliko se secam tu drzis leoparde? Sta imas od riba unutra i koliko? Ako imas ribe unutra one ce vremenom naravno obavljati nuzdu i skocice nivo nitrita, a i nitrata u toj vodi. Ni jedni ni drugi nece ispariti vec ce se zadrzavati u vodi. Ne znam kako deluju direktno ni nitriti ni nitrati na gustera, ali jedno je definitivno, voda moze da izgleda bistro ali nije sveza.

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    a ribice ne seru koliko ja znam ?
    i ma ko da je u tom ter oni ne piju vodu?
    ma nije vredno pogotovu sto ovde svi pricaju o terarijumima za sobnu varijantu sto je preglupo a ne glupo....
    ali kako ko iste ... ja sma se #####o pa rece da podelim iskustvo

  13. #13
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Pazi Žarko, nema veze što je za sobnu upotrebu, druga stvar nije uopšte ni loše a i plus odlično izgleda, samo je pitanje kome to staviti, opet može da se reši da se gasi noću a radi samo danju. Ribice ne stavljaš uopšte u tu vodu, jer sem što vrše nuždu unutra, što sigurno ne valja, em što se mrdaju i to ne odgovara možda nekom halavom gušteru.

    Inače bi ti bilo koje ribice vodene agame pojele...

    Samo napraviš vodopad i ta voda će cirkulisati i nikada neće biti ustajala, a možeš pored vodopada staviti i posudu za vodu...

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    bice ustajala probao sam
    otome se radi , ja sma probao i kazme moje iskustvo verovatno moze i to da se resi a ne znam ko je ovde probao ali svi pricaju kako je to lako.
    nije lako ni da se napravi ni da se resi ali ja ohrabrujem sve koji su zeljni smao napred pa ce te i vi reci vase.
    ja ne kazem ne moze da se uradi ,vec da sam imao takvu zelju uslisio sma je sebi i razocarao se .
    stvari nikad nisu tako jednostavne
    nazalost

  15. #15
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Ako menjas aktivni ugalj svakih 6 nedelja sto je po pravilu voda ce uvek biti ispravna cak i pored ribica jer neutralise bakterije!

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    da li je ta voda za pice dobra kad ima aktivni ugalj?

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Pa da nešto ne valja verovatno nebi opstajale ribice, biljke i kornjače kao i ostala vodena bića...

  18. #18
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Da. Filtracioni sistemi za ovu vodu koju mi pijemo koriste aktivni ugalj, tako da je on sigurno proveren.

  19. #19
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Samo sto ga treba menjati na svakih 6 nedelja jer jednostavno izgubi moc!

  20. #20

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •