Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 26 od 26

Tema: Cirkulacija vode

  1. #21
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Da, treba ga menjatii, ali ima kao neki bolji serin koji se redje menja. Nisam siguran na koliko, ali trebalo bida ga ima po prodavnicama ribica.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Ljudi,jeste li sigurni u to cesto menjanje aktivnog uglja? Vremenom se na tom filteru formiraju bakterije koje su korisne za razgradnju amonijaka i ostalih stetnij jedinjenja koji izbace ribice i terarijumske zivotinje....ja sam cuo da filter nikada ne treba temeljno da se pere.... i taj ugalj da se menja, ali redje...pa sada ne znam.

    A sto se tice toga da vodene pumpe smetaju zivotinjama,sa time se ne bih slozio....imao sam par leoparda koji su imali vodeni deo terarijuma sa pumpom za vodoskok i filter pumpom...znaci 2 pumpe!

    Redovno su mi legli po 2 jajeta u tom terarijumu,bilo im je skroz ok!Samo sto ja nisam znao kako da ih inkubiram.

    Ukratko...mislim da ako odlucis da ubacis fontanu u terarijum to nece smetati gusterima,pod uslovom da vole vlagu.
    Jedina stvar je sto su prilicno zeznute za odrzavanje,pa ces se tu malo namuciti....
    Koristi tako crevo za usisavanje krupnijeg otpada iz bazencica - izmet i sl....

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    A evo i fotka mog starog terarijuma sa "gejzirom"...samo je malo losija rezolucija...
    http://img251.imageshack.us/img251/612/dsc09552rx8.jpg

    Vodene povrsine stvarno mnogo ulepsavaju izgled terarijuma.

  4. #24
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Sto se tice menajanja uglja zbog bakterija too nije problem. To sto si napisao je apsolutno istina. Tako funkcionisu spoljni filteri u akvarijumima koji pored uloge da odstranjuju velike cestice odpada imaju i ulogu menjanju hemijskog sastava vode. Znaci ugalj mozes da menjas ali ostavs idredjenu kolicinu filter vate da bi se bakterije obnovile. Ima i da se kupe neke plasticne naborane strukture koje stalno stoje u fileru i bakterije se naseljavaju u njima, ja njih koristim kod mojih akvarijuma.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    Da...ja sam uglavnom sa spoljnima i radio....mada i neki manji kupovni imaju gomilu tih komora sa razlicitim filter slojevima...kapiram da i oni imaju svoje bakterije. A te plastile sam vidjao...kao bodljikave loptice...
    samo sam mislio da su oni za odstranjivanje vecih mehanickih necistoca (trulo lisce i to),
    svaki dan saznam nesto novo...

  6. #26
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cirkulacija vode

    To su bio kugle i napravljene su tako da imaju sto vecu povrsinu na kojoj ce se stvarati te korisne bakterije,sto se tice ativnog uglja on treba da se menja na vreme koje je propisao proizvodjac a kao sto je Stufy rekao parce perlon vate iz zaprljanog filtera se uvek vraca u oprani filter s tim sto se ni filter ne pere vodom sa cesme vec vodom iz aq!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •