Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 61

Tema: kameleoni

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Jedino mogu da ih spasem ako ih izvadim i premestim na drugo mesto gde je suncanije na oporava, jer terarijum sa kameleonom ne mogu da pomeram.Kao prvo nemam gde,a kao drugo namenjen je da stoji tu namerno zbog kosine na plafonu,tako je i napravljen.A opet ako povadim bendzamine stace kameleon,mora da ima biljke?A da kupim nove,opet ce da se suse zbog nedostatka svetlosti...
    ! High Voltage !

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Jesi li siguran da jesamo svetlost u pitanju...mozda bi trebao da presadis ili zamenis povrsinski sloj zemlje u saksiji...pokupis staru zemlju dokle god moze da se skuplja,tj dok ne naletis na korenje i sipas novo zemljiste....mozda je i prehrana biljke u pitanju,ako nema dovoljno hranjivih materija...mada stvarno jeste tamno tu Svakako ti nece skoditi da isprobas...

  3. #23

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    izvni off topik .
    da li je slika na tvom avataru rvoj kameleon?
    ako jeste ,da li mi se cini ili su njemu upale oci u ocne duplje?
    verovatno gresim al iproveri oci mora da budu punije zdravije ....i "zivlje"

  4. #24
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Nista te ne kosta da probas kao sto ti je Bluie rekao, mada po slikama ja mislim da je svetlost u pitanju!

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    @zarko - Nije moj,slika je sa neta.Dosta podseca na mog pa sam ga stavio. Inace mislim da ti se cini da taj sa avatara nema udubljene oci.Mozda i ja gresim.Skini sliku sa mog avatara pa uvecaji pogledaj,meni ne izgleda.Gleda na dole pa nemoze lepo da se utvrdi. Znam samo da moj nema taj problem i da su mu oci izbocene,i da nema problema sa njima.

    @Bluie - Nisam razumeo bas najbolje.Jer treba da ogrebem povrsinski sloj zemlje iz saksije i da dospem novu ili da skroz izvadim biljku i stavim novu zemlju?
    Mada i ja mislim da im treba svetlost,u tom delu je dosta mracno.Levi je skoro osusen dok se ovaj desni jos uvek drzi jer dobija nesto svetlosti.

    Ali ako je problem svetlost,sta onda raditi?
    ! High Voltage !

  6. #26
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Ako ne mozes da mu obezbedis vise svetlosti onda nista!
    Bluie je mislio da presadis u novu zemlju ili barem da skines povrsinski sloj zemlje i zamenis je novom, to se radi uglavnom kad je starija biljka.
    nemoj da grebes ,rukom odvadis!

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Eto,bas to ...uzmes prstima skidas povrsinski sloj zemlje,sve dok ne dodjes do korenja. Tu zemlju bacis i zamenis novim humusom....meni uvek tako zivnu fikusi, a to radim jednom godisnje...svako prolece.

  8. #28
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    e sad sam naleteo na ovu temu .... ja se bash ovih dana razmishljam da kako da kazem udomim jednog ... interesuje me koliko je kesha potrebno da se uradi terarijum i koja je cena kameleona .... mislim pare nisu problem i to .... ja samo da saznam cenu i da pazarim ....

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Proko, vidim da bi da udomis mnogo toga...koliko se vec dugo bavis teraristikom? U principu ljudi uzimaju kameleone kada vec imaju puno iskustva sa ostalim gusterima. Dosta su zahtjevni za odrzavanje i ako zelis da im obezbedis extra uslove onda bi ti pare zaista bile problem! Ja nemam prave kameleone, ali sam dosta citao i dopisivao se preko neta, sto i tebi predlazem...dobro se raspitaj, procitaj par knjiga, a ne par textova jer se greske kod njih skupo placaju...
    Pozzz
    Filip



  10. #30
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    veruj meni .... pare nisu problem ...


    a shto se citi raspitivanja i svega toga .... na tome se uvelik radi ... tako da nema problema

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Pa vidi ovako, nemoj bas da nastupas sa tim stavom jer ce ti neko prodati jemenskog za 150evra!
    Za jednog kameleona ti svakako treba veliiiiiki terarijum ako mislis da ga drzis kako treba, a to ce te kostati sigurno preko 100-150evra, mozda i vise, zavisi koga imas da ti to radi...onda ti trebaju UV lampe, to ti je 30 evra svakih 6 meseci...onda ti treba dobra zaliha sveze i dobre hrane (pazi, dosta jedu)...i zadnje, ali i najvaznije, moras da mu obezbedis izvor vode svakog dana. Ljudi koriste automatske fajtalice tako da mozes da odes negde na nekoliko dana a da ti kameleon ne umre od zedji...to isto kosta dosta...
    Dakle kad sve saberes sa zivotinjom te dodje blizu 400Evra...a ako ti dosadi ili ugine ti vidi sta ces...
    Dakle, sedi citaj, i citaj i citaj...i za par meseci vidi da li jos zelis kameleona...a ako ga uzimas uzmi mladjeg, barem moja preporuka, jer oni ne zive bas dugo...
    Da, i poslednje, znas li da neces biti u prilici da se igras sa njima kao sto mozes sa gekonom, ne vole da se uzimaju u ruke i znaju da budu jako defanzivni...
    Eto toliko...
    Pozzz
    Filip


  12. #32
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    e sad ja tebi da naj iskrenije kazem ... kod mene stvarno novac nije problen (nije da se hvalim .. daleko od toga ) a shto se tice vode ili ti fajtanja ... i to nije problem .... u sushtini nishta nije problem samo ako se oce ... ja nisam rekao da ga ja uzimam sutra ili preko sutra .... ja se samo trenutno raspitujem jer bi ga uzeo u skorije vreme ... tako da ... lagano

  13. #33
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Pobrisao sam onaj offtopic i sada možemo lepo čoveku da pomognemo da udomi svog budućeg kameleona najbolje moguće .
    Potpis u pripremi!

  14. #34
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Hvala ... a sad kao shto kaze Filip da se cita ... ja sam skinuo neke knjigice generalno o kameleonima pa njih listam dali neko iz bg ili nbga ima neke knjige ili pdf pa da se paci na Cd a placam troshkove naravno elem Filipe samo da znash to drzanje po rukama ja sam mog Leopard gekona vadio za 8 meseci tri puta iz terarijuma ... poshto nezelim da mucim zivotinju .

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Poz Proko (a kako se zapravo zoves?),
    Pa znas kako, ja svog gekona cesto vadim iz terarijuma i cini mi se da mu uopste ne smeta. Ipak, ima drugih zivotinja koje zaista ne vole drzanje i da se sa njima igra, npr kameleoni. Bilo bi zgodno da i vidis kako izgledaju uzivo, mozes da pogledas kod Zarka, on ima jednog prelepog muzjaka...
    Ja sam neku knjigu skinuo sa neta, odlicna je, poslacu ti link ako ga nadjem...
    Pozzz
    Filip

  16. #36
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Citat Prvobitno napisao Filip
    (a kako se zapravo zoves?),
    Aleksandar Poz . Shto se tice knjige shalji link ako nadjesh. Evo sad neshto gledam na netu i nadjem kul sajt nashih komshija iz hrvatske koji imaju dobru ponudu opreme za terarijume .Poslao sam mali da vidim dali shalju u srbiju kada saznam ljavljam . i evo linka za sajt http://www.exoticum-anima.hr

  17. #37
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    A evo i odgovora :


    Poštovani gdin Aleksandar,

    Nažalost ne šaljemo poštom van granica Hrvatske jer bi Vi u tom slučaju morali platiti i carinu i PDV na carinu.Bili bi izuzetno sretni da možemo poslovati sa Republikom Srbijom no međutim još nismo bili u prilici kontaktirati pet shopove kod Vas. Ukoliko znate za pet shop koji bi bio zainteresiran za uvoz kao naš podzastupnik slobodno neka nas kontaktira. U tom slučaju cijene su niže.


    Sa štovanjem,


    Nikola Hađar
    direktor

    EXOTICUM anima d.o.o.
    Javorska 21
    10 000 Zagreb
    tel/fax: +3851/3665-873
    mob: +38591/2218-403
    web: www.exoticum-anima.hr

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Lep i pristojan odgovor, mada sam gledao cene i cini mi se da su malo previsoke...
    Pozzz
    Filip


  19. #39
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    evo sad neshto gledam dali je za pocetak dovoljan Terarium visina180cm duzina100cm i dubina50cm?

    ako nije moze da se uradi i veci

  20. #40
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •