Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 61

Tema: kameleoni

  1. #41

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    prvi link ....glupo ....teze ces naci plasticnu flasu od 2 galona za mleko nego terarijum napravljen napusten na ulici ...mislim da je jako glupo. a i nije prakticno ...i nije nista ...ustvari. klasicni AMERIKANCI

    drugi link ok ...

  2. #42
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Citat Prvobitno napisao zarko
    prvi link ....glupo ....teze ces naci plasticnu flasu od 2 galona za mleko nego terarijum napravljen napusten na ulici ...mislim da je jako glupo. a i nije prakticno ...i nije nista ...ustvari. klasicni AMERIKANCI
    He he

    Nego bre shta mislite o velicini terarijuma za pocetak visina180cm shirina90cm dubina40cm?

  3. #43
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    evo joshe jedne koliko ja milim korisne informacije


    http://www.chameleonsdish.com/hydration/dripsystems.htm

  4. #44

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    40 je plitk oza tu visinu...jako jako plitko ..bar 50cm ostalo je vise nego FENOMENALNO

  5. #45
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    a shta mislish o ovom principu "vodovodnog sistema" ?

    http://www.chameleonsdish.com/hydration/dripsystems.htm

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Bilo je komentara za to ranije ali glasam za klasicnu fajtalicu od kineza,prakticno a isti efekat kameleonu.
    Mislim da gakon nije nesto veliki problem kako to izgleda meni zvuci kad citam tudje postove.

    Evo ja sam iz BG-a i imam kameleona,kontaktiraj me i dodji do mene da vidis kako to izgleda,i sve informacije iz prve ruke.
    ! High Voltage !

  7. #47

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    i ja glasam za fajtalicu sa onom cevkom da se nabije pritisak..pa samo drzis i ona radi...to je ekstra stvar.

  8. #48
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    mene interesuje sledece ... koje debljine maksimalno moze da bude granje u terarijumu kod kamaleleona (kad kazem granje mislim na drva za pentranje itd ...)

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    To nije bitno,on ce se penjati kakve god bile.
    Mada je najbolje da kranje bude raznovrsno,tj. raznovrsne debljine,dok je mali da mu odgovara ove manje grancice,a kad vremenom poraste da ima vece.Da drzis prvo male grancice pa kad on poraste da ima vece,cim je to a i promenio b mu se habitai.Mada nije to njemu toliko bitno,vazno je da ima po cemu da se pentra.
    ! High Voltage !

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Ne bi trebalo da budu neke glatke grane i trebalo bi da su pricvrscene da se ne bi prevtale dok se penje...
    Calyptratus, sto nam ne posaljes malo slika tvog kameleona sa terarijumom? Kakav ti je jemenski? Je l hoce da grize ili mozes da ga uzimas u ruke?
    Pozzzz
    F.

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Poslao sam na prvoj strani ove teme.
    Bas nevoli da se slika,uvek se naduje i potamni,nikad nemogu da ga navatam kad je lep pa zato i nesaljem toliko slike.
    Dok je bio mali bio je agresivniji i nisi mogao da mu pridjes,stalno je sistao.Sad je provalio da mu necu nista i mogu da ga diram i to,samo sto je toliko alav da i moj prst gadja kad mu stavim pa nemogu da mu pridjem, nenad i Proka su svedoci.
    ! High Voltage !

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Zamisli, nisam uopste bio video slike
    Zanimljiv ti je terarijum, pogotovo sto ide koso...a ko ti ga je napravio? Imao si nekoga ili si sam? A koje su dimenzije? Izgleda prilicno velik...
    Bas ti je lep kameleon...muzjak je l da?
    Pozzz
    F.

  13. #53

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    adekvatne grane treba da budu dovoljno debele da kamelon nogom moze da je obuhvati 2/3. znaci te ti trebaju najvise.tako ostvari cvrct stiak...ali treba imati i manjih i debljih...
    ja imama grane od 2mm do 5cm debljine tkao da ima svega i svacega.....

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Napravio sam sam,uz pomoc caleta. Bas dobro ispunjava ugao sobe i tu kosinu na plafonu,tako da i izgleda lepo,kao ukras.
    Sad sam promenio svetlije bendzamine pa izgleda jos bolje.
    Ne znam tacno koje su mu dimenzije ali kada bude narastao do najvece velicine bice mu mali,tako da cu mu ili prosiriti ili napraviti novi.Razmisljao sam da ide nesto preko kompa,po plafonu pa da se spusta,...al otom potom.
    Da,muzijak je.
    ! High Voltage !

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Ajde ako te ne mrzi kad budes imao vremena izmeri visinu i duzinu, bas me zanima. A nije jos odrastao? Pa koliko ga imas? I jos za kraj cime ga hranis i koliko jede dnevno?
    Pozzz
    F.

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Posto me je i Proka pitao koje su dimenzije terariuma,ovo mi se cinilo kao najlakse i najrazumljivije resenje da prikazem:




    Inace ce u avgustu imati goduni i 7 meseci kako je kod mene,ali ja sam ga kupio kad je imao 3 meseca.
    Dok je bio mali jeo je 3 puta dnevno po jednog cvrcka,a sada sam mu smanjio na 2 puta po fobasa,npr.Jeo je cvrcke,tenebrije,skakavce,rovce,waxwormse(vostane crve),fobase,dubie...Dok nedostigne max. velicinu moram da mu smanjujem obroke da se ne bi tovio. Na kraju bi trebalo da jede jednom u 2 dana.
    ! High Voltage !

  17. #57

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    ja mog hranim cesce i vise....
    i nije debeo.... vidi se malo kicma ,rebra se ne vide i noge su jako misicave...
    i jede dosta vise nego sto si ti napisao..ali moguce da je karakter razlicit

  18. #58
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Shta koristite kao podlogu ?poshto sam neshto citam neko koristi "tepih" neko koristii sitne kamencice neko treset ... ?

    "samo sto je toliko alav da i moj prst gadja kad mu stavim pa nemogu da mu pridjem, nenad i Proka su svedoci"

    da da alvaj je bre nenormalno ... pojeo bi i burek da mu ponudish .

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Ma sto se njega tice on bi sto kaze Proka burek pojeo i pitao bi da li ima jogurta.
    Ja ga kao drzim na distanci,nije ni moj debeo a i nevide mu se rebra,al sta znam,kontolisem ga ne bi li se ugoio.Ali nije i da mu dajem malo.

    Sto se tice podloge moze bilo sta sto upija a odrzava vlagu.Ja imam treset i to je sasvim ok.Moze i pesak ali on brze ispari.Tepih koji se stavlja na terase takodje moze.

    ! High Voltage !

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Hvala na slikama i dimenzijama, super si to uradio. Dobar ti je terarijum, jedino ona lampa izgleda postavljena preblizu, mogao bi se i opeci na njoj? Sto je ne stavis dalje ili napolju?
    Nego, je l sme da se pita koliko si ga platio i odakle si ga nabavio?
    Pozzz
    Filip

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •