Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 61

Tema: kameleoni

  1. #1

    Uobičajeno kameleoni

    interesuje me sta vi mislite zasto ljudi u srbiji "ne vole"da cuvaju kameleone?
    ja sma planirao da ih razmnozim ali sam odusta jer sam razmisljao: i da ih razmnozim i da se izlegnu 50% od prosecnog broja jaja koje polazu calyptratusi to je oko 25 kom i da ih pokjlanjam ne bih mogo da ih udomim.
    a ozbiljno sam mislio da ih poklanjam.
    sta je to trulo ovde?
    imate li vi neki stav ili utisak zasto je to tako?

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno kameleoni

    Pa to jeste problem...zasto?
    Ja mislim da ljudi kontaju da je kameleon jako zahtevan i da mu treba veliki terarijum i da je jako osetljiv te da oni nemaju sanse da mu se priuste.Jeste on sve to,ali ako se malo potrude mogu da mu pruze sve i ako prethodno iscitaju dosta o njima nece imati problema,ali...tako je to kod nas-nema ko da ih uputi i onda dolazi do toga da ljudi nece da se upustaju u to ili jednostavno nabave zivotinju i ona im ugine jer im je prodavac rekao pogresno i onda odustanu od toga.Bolje nesto drugo razmnozi

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno kameleoni

    zdravo,zare.potpuno se slazem sa tobom i kimom,da je stvar u neznanju.ja sam kao klinac odusevljavao sa kameleonima tako da bi voleo da imam jednog.
    pedja mi je rekao da su oni veoma teski za odrzavanje pa sam ja odustao,sad kad sam upoznao nesto o njima i video na tvom sajtu,samo mi pare fale
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  4. #4

    Uobičajeno kameleoni

    pazi kameleon godinu ipo dana u bednom terarijumuy bez ikakvih potrebnih sijalica a poslednja 4 meseca jede samo crve za pecanje, i igrom slucaja kupi ga lik i pocne da dolazi kod mene za crve i cvrcke i kameleon je sada jako dobro. vidi se da je imao tezak zivot ali drzi se
    tako da nije tacno da nisu izdrzljivi.
    obicno zivotinje koje su osetljive i traze posebnu vlaznost jesu te koje prve i lako stradaju inace ako mu posvetis malo vremena bice ok.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno kameleoni

    koliko se krece cena jednog kameleona,da znam koliko mi treba da skupljam,gotovo ja sam odlucio,ja bi kameleona
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  6. #6

    Uobičajeno kameleoni

    hahaah ne znma sta da ti kazem od 60 do 160 evra zavisi od svih mogucih karakteristika nego
    ako vas zanima kako da zamajete snevne zivotinje odlicna fora , za kameleona,
    moj ima jedno fiksno mesto gde mu je cinija za crve ali imam jos jedbu koja nije fiksna i redovno joj menjam mesto kako bih ga podenuo da bude agilniji i da trazi hranu kod mog to super ide mnogo se bolje ponasa...
    ne znam da li to moze da funkcionise kod gekona jer su dosta letargicni

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno kameleoni

    Zdravo svima, evo rece mi Zarko da je cesce ovdee pa sam se i ja prijavio...

    Sto se ticee Kameleona, pa pazi ovako, ja bi ih vrlo rado drzao.
    Ali problem mi je prostor [mada bi se snasao], vreme [###### studije su cudo] i [donekle] novac...

    Vreme je najbitnije tako da se ne bi usudio da kupim jednog a da nemogu da mu posvetim dovoljno vremena...

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno kameleoni

    Poz esdy!Dobrodosao.
    Sto se tice ovoga za kameleona,mislim da se sve moze kada se hoce :wink:
    Ne moguce da ti studije zauzimaju toliko vremena...ili je mozda moguce?Sta sve treba obezbediti za jednog kameleona?Temperatura,vlaga,dobro sredjen terarijum(osvetljenje,UV i naravno puno bilja i stvari za penjanje) i naravno raznovrsnu ishranu,zar ne?Sta tu moze biti problem,tj.sta mislite da je tu najcesci problem?
    Poslednji izmenio Stufy; 29.03.09. u 21:23.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno kameleoni

    Jednostavno ne bi moga da najdem vremena za sve "to"....
    Planirao sam da nabavim jos par l. gekona i jednog muzijaka pa da sa njima pravim bahanalije...
    Inace i zmije me privlace, dok kameleone ne bi imao srca da drzim jer je retko koji [c. calyptratus] "adaptibilan" ...
    Poslednji izmenio Stufy; 29.03.09. u 21:25.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno kameleoni

    Slazem se sa ostalima,prostor,vreme,neznanje,ziva hrana u Srbiji(najtezi deo) ali znam i to da se ljudima ne svidja kameleon,vise im se svidja iguana za razliku od mene koji sam prvo video iguanu pa kameleona i 50x se vise odusevio.Uglavnom ljudima kojima sam pokazao kameleona rekli su da im se vise svidja iguana,kao "mocnije izgleda","kao neki dinosaurus","snaznija je" itd.Ali kad im kazem da iguana raste do 2m odmah se razocaraju.Ali isto tako ljudi (iz Srbije) vise vole pse,macke,hrcke,papagaje,ribice...na to su navikli i izgleda ne zele promene.
    ! High Voltage !

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno kameleoni

    Dobro je za sada je slabije to razvijeno, ali veoma brzo napreduje u poređenju sa onim pre par godina.

    Što se tiče hrane, ona nije problem toliki, jer već imaš u Novom Sadu, Beogradu i Nišu ,a biće i u Šapcu uskoro, da kupiš od nekih terarista tenebrije, fobase, cvrčke i biće blaptice dubie, tako da će biti ok, nego je problem što nema ni gde da se pogledaju životinje i da se kupe, kao i literature na srpskom ni nema, zato će ovi naši forumi da pomognu ljudima, kao što to već čine, da se to sve raširi.

  12. #12

    Uobičajeno kameleoni

    apsolutno istina i drago mi e sto napreduje jako velikom brzinom samo ljudi treba da zele i da budu spremni da se angazuju respecta too all

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno kameleoni

    Ja nemam vremena normalno da se posvetim ovim dva leopar gekonima..

    Nego cuvo bih ja kameleona, cak bi i kupio od tebe ne bi trazio za dzh...

    Smara me malo sto kratko zive [cak i u divljini]...

    Nego su mi interesantniji gekoni i scinkusi...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Obecao sam dosta puta da cu staviti slike kameleona i njegovog terarijum pa evo...



    Bez blica:




    Sa blicom:


    Nikako nevoli da se slika,uvek se naduje i potamni.
    Bendjamin se malo osusio (levi u plavoj saksiji).Na dnu,gde lezi panj postoji jos jedan svetlo zeleno bendjamin,samo sto je sada na oporavku jer je pojeden i pomalo osusen,pa sam ga prebacio na drugo mesto.Inace to mu je prvi terarijum u koji se uselio i zivi vec godinu i (sad ce) 5 meseci...
    ! High Voltage !

  15. #15

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    moguce da ti treba sijalica za bilje i drugo vidim da si sabio dosta biljke ..ne razumeme se mnogo ali primetio sam da i moje riknjavaju kad ih sabijes i naguras..mozda gresim ..ali pogledaj

  16. #16
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Verovatno se suse zbog manjka svetlosti, jer kad nemaju dovoljno svetlosti upravo im se to desava!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Moguce da im je svetlost problem.Ova koja je desno je vise izlozena svetloscu pa je zdravija od ove levo.Al sta da radim,kad mi je taj deo mracniji.Eventualno da povremeno vadim biljke pa da ih oporavljam na Suncu,pa ponovo da vracam ili stalno kad se osuse da kupujem nove....Inace od prirodnog bilja imam samo (teranutno) 2 benjamina,ostalo je vestacko.
    ! High Voltage !

  18. #18
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Ni to ti ne valja jer ne vole da menjaju mesto!

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Pa koje je onda resenje?
    ! High Voltage !

  20. #20
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: kameleoni

    Po meni jedino da povecas nekako osvetljenje tj. da im nadjes jedno mesto gde ce biti dugo,dugo vremena a da imaju dosta svelosti! Ljudi uglavnom leti iznose benjamina na terasu, u dvoriste i on raste kao lud ,e kad dodje vreme da ga vrate unutra ,on se nakon nekog vremena skroz ofuca.Oni koji su bili unutra preko cele godine normalno rastu ali zato zimi im skoro nijedan listic ne otpadne!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •