Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 122

Tema: pogona vitticeps

  1. #41
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Moja agama stalno ima proliv. Jel ima neko ideju zasto je to tako i kako da se noramalizuje? Mozda neko ima isti problem sa agamama?

  2. #42

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    sta joj dajes?
    idi na sajt (moj ) i skini spisak (zove se nutricija u sklopu linka zivotinje)
    i daj joj po toj listi.
    sad odi u prodavnicu gde prodaju cajeve itrazi GOLOGUZ ... naprav i blaki caj i daj umesto vode...
    pitaj matore da ti objasne sta je to i da ides da nadjes ako je ima sveze ..ali mislim da je jos rano.
    daj maslacak mladi ima ga ja sam poceo da dajem.
    nemoj da se salis sa diareom opasno je to i smrtno.
    resi to sto pre
    i idi kod veterinara .

  3. #43
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Pa, i gledam da joj dajem hranu sa one tvoje liste. Povremeno sam joj davao i zelenu salatu i znam da od nje dobija proliv.
    Ali i kad joj je ne dajem ona opet ima proliv. Sad sam joj izbacio i gliste iz ishrane da vidim da nije to mozda razlog.
    Nisam cuo za ovaj caj ali mogu da probam da ga nadjem. Problem je sto ona ne pije vodu uopste,
    tako da ne bi pila ni caj. Vodu nece da pije cak ni kada je poprskam po glavi.
    Osim proliva sve ostalo je normalno, normalno jede, krece se, aktivna je....
    Nisam znao da to moze da bude smrtno, jel mozes jos nesto o tome da napises, ona diareu ima odavno.

  4. #44

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    ma nema tu mnogo filozofije.
    proliv (duzi ) je opasan zbog dehidratacije, organizam slabi jer nema normalnog varenja i absorpcije h. materija.naravno ne umres od proliva vec organizam toliko oslabi da vise ne moze da se bori ...
    tkao da duga diarea moze da ubije i coveka....

    ja dajem salatu povremeno i nema frke...
    nasao sma koja je iceberg salata koaj izaziva proliv a ona je razlicita od ove nase puterke.
    koliko ne znam zato je i dajem malo

    uskoro cu poslati slike nekih salata koej mogu da se nadju kod nas ...i da se razjasni sta je sta...

  5. #45
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Ok, hvala. I ja sam se plasio da ne dehidrira, ali on je jako aktivan i halapljiv. Jede dva puta dnevno. Mozda mu samo dijeta nije bila dobra.
    Sad sam izbacio gliste, a i na bebe miseva ce malo da priceka, jer ih je jeo jednom nedeljno, a cuo sam da one isto mogu da izazovu proliv
    kod gustera.
    Gledao sam malo po netu o parazitima, ali on nema ni jedan znak bolesti, samo ima diareu. Mozda ce biti ok kad promeni dijetu. Ako ti nije
    problem mozes li da okacis sliku normalnog izmeta b. agame? Malo glupa stvar za forum, ali sto da ne

  6. #46

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    ajde kad stignem
    inace aboravih ....dijareom ne dodje do adekvatne apsorpcije masti, proteina i minerala koji su rastcoreni u masti A,K i D
    znaci jako #####ano...naravno na duze vreme...
    inace kopra je kompaktna iam crni deo i beli urea.
    ima mozda malo tecnosti koja ispari za par minua...sveza se presijava....

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Izgleda da je u pitanju bila samo losa dijeta, jer je danas imao formiranu stolicu, bez tecnosti. Mozda sam preterao sa glistama, to mu je manje-vise
    bila glavna hrana preko zime. Mozda mu je bilo previse proteina, a mozda je u pitanju i zemlja koje gliste jedu ili sluz koju proizvode.
    Uglavnom, sada ce ih jesti jednom nedeljno. Kad stignes okaci sliku koju sam ti trazio, molim te.
    Hvala

  8. #48

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    sad sam u velikoj guzvi izvini tako da ne mogu da ti obecma da ce biti danas sutra..ali podseti me na pm za neki dan
    izvini

  9. #49
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Hej, jedno zanimljivo zapazanje - moja agama se plasi crvenih predmeta koji se pomeraju! Pre neki dan je bila van terarijuma, dok sam ja pisao
    nesto crvenom olovkom, kad je to primetila pocela je da preti, shishti i naduvava bradu Kada sam zamenio olovku nije se vise plasila. Onda
    smo neka njena ranija divljanja takodje povezali sa crvenim olovkama - tipa gleda iz terarijuma moju devojku kako nesto pise blizu nje crv. olovkom
    i ludi zbog toga a mi ne znamo razlog.
    Tako reaguje i na moju Lampropeltis triangulum, ali sam mislio da je u pitanju vise strah od zmija, a sada kapiram da je stvar u crvenoj boji. To potvrdjuje svrsishodnost takve obojenosti kod koralnih i slicnih zmija. Cak i zivotinje koje ne vide boje mogu da razaberu nijanse svetlije i tamnije i to ih plasi. Inace,
    olovka je bila crveno-crna.
    Da dodam jos to da sam cuo da se iguane plase kacketa na glavi, po nekom novom istrazivanju!

  10. #50

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    probacu
    jako zanimljiva stvar to sto si provalio ..recicu ti cim probam kak omoji reaguju i nakacket i na crveno
    suepr

  11. #51
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Bradonja ce uskoro biti moj...Jedva cekam...
    Nenade ajde okaci neke novije slike svog bradonje.

    Zaboravio sam da pitam, da li postoji neki odredjeni period kada se ovi gusteri pare ili nije odredjeno.I kada kupujem da li je bolje da kupim manjeg bradonju za 60 evra ili veceg za 80 evra.Mozda ce biti teze da se veci pripitomi, ili ne?
    Poslednji izmenio marko; 16.12.08. u 17:39. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  12. #52

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    kupi sta god oces ....sve jedno je ako ne mozes da uporedis kako izgledaju..generalno veci (ne beba) je bolje jer su prelezali tj preziveli onaj kriticni period od 3-5 meseci

  13. #53
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    A da li je teze da se pripitomi starija jedinika?

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Manji bradonja kosta 60...
    Moj u Madjarskoj je kostao negde oko 30-35evra koliko se secam.Ali u Madjarskoj...no coment
    Citat Prvobitno napisao zarko
    generalno veci (ne beba) je bolje jer su prelezali tj preziveli onaj kriticni period od 3-5 meseci
    Ja sam svog kupio rekli su mi da je imao oko 3-4 meseca.Sta im se desava za taj period posto je moj bio sasvim normalan?
    ! High Voltage !

  15. #55
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Znam da kosta oko 60, mislim da ovde nema za 30 evra... steta..

  16. #56

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    kao i kod svih zivotinja koje radjaju po 30 mladih i vise, deava se da jedan deo rikne...zbog razlicitih razloga..oni koji prezive prva 2-3 meseca sanse su mnogo manje da ce da istegnu krake.. o tome se radi...
    zato su mlade zivotinej mnogo jeftinije od npr odraslog muzijaka koji kosta od 80-180 E zavisi zasto neko prodaje ...

  17. #57
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Kako su vam agame? Moja samo knjava, po ceo dan, i skoro nista ne jede. Nema apetit, a ranije je jela sve sto joj lici na hranu. Pretpostavljam da polako pada u brumaciju, pa me zanima da li se isto desava i vasim agamama, trenutno. Hvala na odgovorima.

  18. #58

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    moje su jos aktivne ali tem je jos iznad 20 C tako da nista jos od brumacije...brumacija ne traje obicno cele zime vec jedno 5-6 nedelja ne vise ...bar je meni tak godinama....

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Moja je kao i uvek!
    Zdere kao i uvek,trckara,...Kad vidi da kameleonu dajem da jede i ona skace i udara glavom u staklo nebili dobila i ona. Prava svinja!
    Jedino sto sam primetio mozda jeste da se malo vise sunca,malo je opala temperatura od letos pa joj izgleda hladnije.
    ! High Voltage !

  20. #60
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Sve tvoje zivotinje su bre Prozdrljive ...
    treba to nahraniti..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •