Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 122

Tema: pogona vitticeps

  1. #1

    Uobičajeno pogona vitticeps

    e kad rekoste morphs pa ne mogu a da se ne pohvali za prvog morpha pogone(koliko ja znam )u srbiji. malog sma kupio za iste pare koliko kosta i regularan i prica kako je doso je prilicno neverovatna ali eto posrecilo mi se. to je moj muzijak mada je jako manji od zenke ali eto bice par kad on malo ojaca jer mu matora kokoska pojede sve tako da bi on pored nje crko gladan
    uporedite bojer i kazite mi sta mislite kako se zove forma?
    ja sma nesto malo gledao naisao sam na CITRUS i SEND BURST te mi odgovarale inace ne znam tacno
    ovo je zenka
    i ovo je moj mali gladiator
    ima li razlike :P

    EDIT: Samo promenjen naslov zbog slovne greške

  2. #2

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    da se ne zbunite i ovaj treci sto je sa malim muzijakom je imao malo yuto na glavi ali njega sam prodao za iste pare za koliko sam ga i ja uyeo samo da ga ne bi mora slati nazad za madjarsku.

  3. #3
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Pravo da ti kazem nedovoljno znam o bradatim zmajevima tako da pojma nemam...
    Ono sto znam je oko leopard morfova i corn snake morfova.
    Ali zanima me definitivno i bradati...

    edit:
    Evo nasao sam nesto:
    http://www.a1reptiles.net/BeardedDragons.html
    Koji li je tvoj?

    JOs nesto zanimljivo:
    http://www.dachiu.com/

  4. #4

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Ovako, sa ovih tvojih slika mi ne izgleda da je to morph, nego bična Pogona vitticeps ... no budemo vidjeli sa vremenom....
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Evo i ja da pretstavim svog Bradonju.Evo njegovog terariuma...

    A evo i njega...



    Terarijum je privremen,dok ne poraste,posle mu pravim ter. 77x45x50,vec sam smislio sve.Star je skoro mesec dana,jede 2 do 3 puta dnevno cvrcke,tenebrije,i povremeno povrce.Skroz sam zadovoljan sa njim,hoce na ruku,trckara po pesku,jednom recju SUPER JE.Ako neko zeli neku exoticnu zivotinju za igru a da ne raste previse to je ova.
    ! High Voltage !

  6. #6

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Za odraslu pogonu minimalan terarij je 90x50x50. Onu lampu malo podigni, ukoliko ne želiš imati pecenuenu pogonu! Klikni na ovaj link http://free-zg.t-com.hr/skorpac/ ispod mog potpisa pa pročitaj malo o pogonama.
    Pozdrav Saša.
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Ispod lampe ima oko 40 stepeni,toliko odprilike treba da ima.Ali iz ovog ugla se ne vidi dobro ali sasvim je dovoljno odaljeno i Bradonja nema nikakvu opasnost od przenja,a i voli da bleji ispod lampe...Treba 100x40x40 sa jednog a za par odprilike 150x50x50 tako da jesu malo manje dimezije ali ako vidim da mu zatraba nesto vise naravno da cu da napravim,sve da se moje zivotinjice osecaju dobro...
    ! High Voltage !

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    I meni to mnogo blizu izgleda.. Zar ti nije lakse da nabavis jacu sijalicu, pa da odaljis na sigurniije mesto lampu...

  9. #9

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Citat Prvobitno napisao Calyptratus
    Ispod lampe ima oko 40 stepeni,toliko odprilike treba da ima.Ali iz ovog ugla se ne vidi dobro ali sasvim je dovoljno odaljeno i Bradonja nema nikakvu opasnost od przenja,a i voli da bleji ispod lampe...Treba 100x40x40 sa jednog a za par odprilike 150x50x50 tako da jesu malo manje dimezije ali ako vidim da mu zatraba nesto vise naravno da cu da napravim,sve da se moje zivotinjice osecaju dobro...
    cuj bradonje rastu preko 50cm, a tebi "je" jedna stranica 45cm? Tak da ne znam... ja sam ti dao dobar savjet, a ti radi kako te volja.

    Lampu stavi van teraija i na terarij stavi adekvatan poklopac kako to vec radi cijeli svijet!

    Mislim mene zivo zaboli, ali mi je zao bestije ... bradonje su tako glupi i blesavi gusteri o zato prema njima imam pos bne osjecaje ljubavi... njima treba vise paznje nego sto svi misle... Bradonje imaju visoku toleranciju na dodir stoga, sto imaju mali i dosta nerazvijen mozak.

    ... ajde kada vec; budes nesto radio.... Napravi kako treba... ukoliko zelis daj mi reci dimenzije i ja cu ti besplatno napraviti i poslati nacrte za terarij i rasvjetu. Evo iz ovoga mozes vidjeti koliko volim bradonje......
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

  10. #10

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    ajd i ja malo bradonju da predstavim



  11. #11

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Evo i mojih bradonja:
    terarij


    muzjak sa malo crvenim


    mala novija zuta zenka


    i prva moja zenka obicna boja


    Slike nisu tako svijeze al bit ce novih uskoro.

    Moje pogone jedu sve pomalu, uz dnevnu dozu zive grane od cvrcaka i zophobosa dobijaju zelenje a nonstop imaju na raspolaganju brikete od Exo terre za male bradonje. Brikete jedu samo zenke a malo jih i posipam sa Kalcijem od JBLa da su jim privlačjiji.

    Pozdrav

    Nikola

  12. #12
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Prijatelju, nece ti to stimati tako. Svih pet bradonja u jednom terarijumu... Ne valja. Prvo ce manje i slabije poceti da zaostaju a posle je moguce da prestanu da jedu uopste.
    Ovo je dobronameran savet, ljudi vec probali tako i to tako ne ide .
    Gusteri su generalno samotnjaci (vecina) i nisu navikli na zivot u coporu.
    Da ne pricam da im je to mali prostor za njih pet. Za jednog odraslog je ok.
    Skoro si ih uzeo , jel da?

    Aj uzdravlje i imaj ovo u vidu, kad primetis da su neke jedinke 'nadjacane' moraces da razdvajas.
    Bas su mi kolege da akvarij.net-a pricale kakva su iskustva imali sa leglima kameleona. Naime neke jedinke iz istog legla toliko 'prerastu' najslabije da budu skoro duplo vece. Jedno jutro samo ne nadjes najmanjeg.

  13. #13

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    5?

  14. #14
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Pardon, 3? Jel tako? U svakom slucaju ti to ne savetujem.

    Pozdrav

  15. #15

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Tako je .

    3 imam u tom terariju. Prešao sam puno internet stranica i ispitivao sveposvuda, tako da sam do neke mjere svjestan šta se radi. Nabavio sam prvo ženku veličine oko 25cm. Poslije toga da nebude sama sam joj nabavio mužjaka koji je bio malo veči od nje možda 3cm duži. A na sajmu nisam mogao odolit maloj žutoj ženkici koja je najmanja nekdje 20cm dužine. Znam da može biti problema oko rasti, prenosa parazita, parenja, stresa kod polaganja jaja, grubosti mužjaka, straga kod hranjenja al nekako sam to odlučio probati skupa. Kod mene ima hrane u izobilju. (Radim u petShopu) i dostupna mi je hrpa. Ne hranim jih tako da ubacim unutra i šta bude, to je njgore). Istina ubacim u nitra poprašenu hranu i promatran koliko i kako jedu životinje. Pošto hrane ima u izobilju, kad se koja najede ode od mjesta hranjenja i druga dobi opet više i tako dok se sve 3 ne napapaju. Terarij če jim trebat več al to za neko vreme. Trenutno jih imam oko 3 mjesece skupa i dobro funkcioniraju. Mužjak več ulazi u puberetu i ptobava dvorit ženku al ona još neče. Zna mu pokazat i zube tako da nema panike. A najmanja skačepo njima svima . Ako slučajno primjetim da ne jede kako treba izvadim je i hranim posebno tako da ni to nije problem. Tako da i "seru" na vrijeme između 13-14sati popodnei to se izvadi dko je friško da ne zudara jako. Tak da ja sam svijestn do neke mjere šta radim. I nadam se da če ova razprava još trajati da malo debatiramo. Normalno da tvoje savjete uzimam kao nešto pozitivno, tako da samo pitaj nije problem. :wink:

    Pozdrav

    Nikola

  16. #16
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Ma naravno ako imas strpljenja da pazis da svaka jedinka jede i da nijedna nije izgubila agilnost i zivost u prisustvu drugih to moze da funkcionise. Mada je muka paziti kako koja jede, bar bi meni bila .
    E sad naravno ostaje problem parenja . Cim muzjak udje u 'pubertet' pocinje da naskace zenke, sto i sam vidis . Kad tad ce mu biti uspesno a opet se ne preporucuje parenje mladih zenki sa muzjacima zbog toga sto im proizvodnja jaja moze iscrpiti dosta telesnih materija koje su jako bitne za zivot, od svih najvazniji kalcijum. Ali dobro, svestan si tih rizika i sve ovo sto sam rekao ti je poznato pa cemo da vidimo kako ce da ispadne. Ajde eto ako ti nije tesko obavestavaj nas redovno. Ja sam imao lose iskustvo sa leopardima skupa a citao sam na sajtovima uzgajivaca da se i kod dosta drugih vrsta ispoljavaju iste stvari kod drzanja zajedno. Najcesce ljudi imaju ovakvih problema upravo sa bradonjama.

  17. #17

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    OK nema panike obavještavat ču vas.

    Imam i prijatelja koji drži par bradonja nisu iz istih legli al su jednako stari i oplodio mu je žanku kod 8. mjesca starost. Nije dodavao vitamina i nije imao problema sa ničim. Ja jih filam vitaminima i to dobro tako da nebi smijelo biti problem. Obavjestitu ču vas i dalje.

    A strpljenja treba imat :P Zato jih i imamo da jih pazimo. HE HE.

    Uživaj. I hvala na savjetima.

    Pozdrav

    Nikola

  18. #18
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Zaboravih da te pitam, jel ti bradonje imaju sve prste na nogama?

  19. #19

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Imaju skoro sve.

    Ženki fali jedan kad si je kod mene u mreži ozljedila a mužjaku jedan od prije. A ostali su svi OK.

  20. #20

    Uobičajeno Re: pogona vitticeps

    Terarij je turbo mali za tri pogone! Svaka bi trebala biti u zasebnom terariju! Samo za vrijeme cina parenja bi trebale biti skupa i to samo jedan muzjak i jedna zenka. Ovako sve tri u jednom terariju.... nije dobro... nece se moci normalno razvijati kako bi trebale.
    Radi kako zelis, ali ovakva vrsta drzanja zivotinja su krajnje neodgovorna i nehumana.

    Pozdrav Sasa.
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •